Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"


  Архів номерів

  
№11 (133)
2005 р.

Анонс номера

Зміст номера:

З ювілеєм, Блаженніший Владико!

Різдвяний піст. Проповідь Блаженнішого Митрополита Володимира

Я побачив світло

"Со святыми упокой..."

Подорож через Україну

Сила дитячої молитви Дитяча сторінка

Точка зору На допомогу вчителю і вихователю

Життєпис ієромонаха Серафима Роуза

На запитання вірних відповідає Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир

День Господній як тать уночі

Про безплотні сили

Новини

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Головний редактор:
протоієрей Богдан Хилинський

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
[email protected]
  Rambler's Top100

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

    
НОВИНИ
Львів новини, новости Львова
У Львові відбулося урочисте засідання, присвячене ювілею Блаженнішого

9 листопада 2005 року у Львівському єпархіальному управлінні відбулася ювілейна єпархіальна конференція „Добрий пастир української землі”, присвячена 70-річчю Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Конференцію очолив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владика виступив з доповіддю про життя і діяльність Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, зокрема, згадав про своє спілкування з Блаженнішим митрополитом Володимиром під час навчання у Московських духовних школах, ректором яких у той час був Блаженніший.

У заході взяли участь та виступили з доповідями керівники єпархіальних відділів, настоятелька Львівського свято-Преображенського жіночого монастиря монахиня Варвара, а також голова Львівського православного братства свв. апп. Петра і Павла Чуйний В.І. та голова Львівського сестринства св. вмц. Варвари Галенко Л.О. Потім священики єпархії, які навчалися в Московських духовних школах, поділилися спогадами про ювіляра та переглянули відеофільм, присвячений Предстоятелю УПЦ. Тоді ж Владика Августин підписав розпорядження про те, щоб з нагоди ювілею 23 листопада 2005 року в усіх церквах Львівської єпархії було звершено подячні молебні та рівно о 12 год., як і у всіх православних храмах України, на Львівщині в наших парафіях пролунав урочистий дзвін.

Збори закінчилися проголошенням многоліття Його Блаженству.
 

Владика Августин взяв участь у святкуванні 300-річчя Православ'я на Камчатці

13-17 жовтня 2005 р. архієпископ Августин у складі делегації, яку очолив Керуючий справами РПЦ Високопреосвященніший митрополит Калузький і Боровський Клімент, на запрошення Преосвященнішого єпископа Петропавловського і Камчатського Ігнатія, взяв участь в урочистостях з нагоди 300-річчя Православ'я на Камчатці. У святкуванні також взяли участь: Високопреосвященніший архієпископ Владивостокський і Приморський Веніамін, Високопреосвященніший архієпископ Хабаровський і Приамурський Марк, Голова Місіонерського відділу РПЦ Високопреосвященніший архієпископ Белгородський і Старооскольський Іоан, Преосвященніший єпископ Магаданський і Синегорський Гурій, Преосвященніший єпископ Якутський і Ленський Зосима. В каплиці аеропорту Єлізово було звершено молебень з нагоди перевезення мощей свят. Іннокентія, митрополита Московського. Потім члени делегації відвідали м. Усть-Камчатськ, потім - м. Нижнє-Камчатськ, де у першій збудованій на Камчатці церкві було звершено молебень, також відбулася зустріч з представниками малих народів. У м. Усть-Камчатську архієпископ Августин співслужив Високопре-освященнішому митрополиту Кліменту та іншим архіпастирям з сонмом духовенства на освяченні новозбудованого Покровського храму та Божественній літургії. Потім відбулася зустріч з громадськістю міста та святковий прийом глави Усть-Камчатського муніципального району Невзорова Б.О. У м. Петропавловську-Камчатському Владика Августин взяв участь у четвертих міжнародних історичних свято-Іннокентівських читаннях. Потім у Троїцькому соборі співслужив Високопреосвященнішому митрополиту Кліменту та іншим архіпастирям з сонмом духовенства на всеношній, а вранці наступного дня – на Божественній літургії, після якої відбувся хресний хід по місту та освячення пам'ятника свв.апп. Петру і Павлу. Також був на прийомі у губернатора Камчатської області і взяв участь у прес-конференції та зустрічі з громадскістю міста. Увечері відбувся прийом у градоначальника. Владика Августин у складі делегації відвідав базу підводних човнів, де відбулася зустріч з командуванням бази, а також з командирами підводних човнів. Потім відвідали крейсерський атомний підводний човен та зустрілися з екіпажем. В аеропорту Єлізово Владика мав розмову з Командувачем Тихоокеанським флотом ВМС Росії адміралом В. Федоровим та Командувачем військами і силами на Північному Сході Росії віце-адміралом В. Гавриковим.

Прес-служба Львівської єпархії

 

07.11.2005. ГРЕЦІЯ. Вражаюча ініціатива дітей міста Полікастрос заради Церкви

Школярі та ліцеїсти міста Полікастрос (Північна Греція) висунули оригінальну і похвальну ініціативу: маючи на меті підтримку реконструкції парафіяльної Церкви на честь Святої Тройці, вони поширили комплект з чотирьох компакт-дисків під назвою «EALO I POLIS» («Місто [Константинополь] захоплене»). На цих дисках діти декламують витримки з історичних романів і робіт відомих авторів та істориків, а їхня розповідь супроводжується відповідною музикою. Важлива частина дитячого проекту — це те, що витрати для публікації дисків покрито прибутком, одержаним переважно від показу дитячих робіт на різноманітних святах у Митрополії Гумениці. Таким чином, через свої роботи діти стали спонсорами публікації! Над видавництвом дисків різним чином працювали понад 60 дітей. Звичайно ж, найкращою подякою для дітей буде визнання публікації покупцями.

Еcclesianews

 

З програми молдавських шкіл за вимогою громадськості виключений предмет “Статеве виховання”, а також скандальні підручники з предмету “Життєві навики” для 1-11 класів. Про це повідомили в Міністерстві освіти молоді і спорту республіки. Програма сексуального виховання дітей була введена в рамках реформ, зв'язаних з європейськими устремліннями Молдавії. Спочатку вона була обов'язковою. Але наявні в підручнику подробиці про інтимне життя шокували молдавську громадськість. Так, у звертанні до громадян Митрополит Кишинівський і всієї Молдавії Володимир (Кантарян) охарактеризував курс “Життєві навики” як “не маючі нічого спільного з християнською мораллю”. Після численних звертань з боку громадськості і Церкви Міністерством освіти Молдавії було прийняте рішення перевести цей предмет у розряд факультативних без використання підручників.
 

14.11.05 У Закарпатському Свято-Пантелеймонівському монастирі побудований підземний храм

Монахи Свято-Пантелеймонівського монастиря, що знаходиться в Закарпатті, побудували підземний храм на глибині 14 метрів. Цю невелику церкву, розташовану в підземеллі, декілька ченців викопали вручну в скелі усього за два місяці. Запеняють, що не без Божої допомоги: у кам'янистому ґрунті вони наштовхнулися на м'яку і пластичну породу, що вражала неймовірною красою. Свято-Пантелеймонівський монастир вважають одним з форпостів православної віри в Закарпатті. У 30-х роках минулого сторіччя його заснував отець Мелетій, що перед тим кілька разів побував на Афоні. За афонським уставом монастир живе і дотепер. Богослужіння тут проводяться вночі. Коли на початку дев'яностих вирішили відродити зруйновану за радянський часів святиню,то зустрілися зі справжнім підземним дивом, що ховала в собі скеля.

Порадившись з настоятелем, вирішили продовжити розкопки. Порода була надзвичайно пластична і без єдиного камінчика. Так з підсобного приміщення і народився підземний храм монастиря. У ньому моляться взимку, тому що на 14-метровій глибині дуже тепло. Влітку ж навпаки холодно, тому служба відправляється у відбудованому поруч престольному храмі. Втім, підземна церква відкрита постійно, тому що прочани завжди прагнуть потрапити в незвичайний храм.

Седмиця.Ru
  

 

На початок сторінки