Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№4 (66)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Помяни мя, Господи, в Царствії Твоїм

Як готуватися до святого Причастя

Сповідь

Таїнство Соборування

Училище благочестя

Спокуса “цілительства”

Архімандрит Іустин (Попович). Схід чи Захід

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Чи вміємо прощати і миритися?

Дитяча сторінка
Червоногрудка

Чи була княгиня Ольга українкою?

Що таке духовна культура?

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
[email protected]
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

Останнім часом у Болгарії все сильніше лунають голоси віруючих, що закликають вернутися до використання Юлінського календаря (старого стилю) в церковному житті. Нещодавно зустріч Предстоятелів Помісних Православних Церков у Віфліємі під час святкування Різдва Христового, стала свого роду курйозом для болгар: їх Патріарх відсвяткував Різдво Христове... двічі.
В противагу Болгарії, сусідня з нею Сербія шумно святкувала “Сербський Новий рік” по старому стилю - там тільки на одній площі Республіки в Бєлгороді зібралося декілька тисяч людей. Ці події ще раз нагадали болгарам, що Новий стиль був нав'язаний Болгарській Церкві комуністичною владою і Всесвітньою радою церков. 
МОНАСТИР СВ. КАТЕРИНИ СТРИМАНО ПРИЙНЯВ ПАПУ
Братія греко-православного синайського монастиря св. Катерини, виявила папі Іоану ІІ досить стриманий прийом. Архієпископ Синайський і Раїфський шанобливо прийняв папу, навіть обійняв при зустрічі, але під час молитви папи з кількома сотнями католиків перебував осторонь.
“Папа є главою тільки кількох мільйонів християн, але він намагається всім навіяти думку, про те, що він ніби-то є загальним духовним лідером”, - заявив архієпископ, підозрюючи папу у спробах “глобалізації”. За останніми статистичними даними, у світі нараховується мільярд католиків і 800 мільйонів західних і східних християн не католиків. Коли папа приложився до мощей св. Катерини, то один монах зауважив, що він “наніс образу святій”, оскільки Католицька Церква ніколи не признавала св. великомученицю. “Ми їм (католикам) не віримо, бо вони займаються прозелітизмом”, - додав інший монах.
ФРАНС ПРЕСС 
ВІЙНА ГАДАЛКАМ
Владивостокська єпархія вирішила оголосити війну приморським гадалкам. Секретар місіонерського відділу ієромонах Інокентій звернувся до органів державної влади з проханням прийняти законодавчі заходи для обмеження шахрайського використання православної символіки в гаданнях. Єпархіальний прес-центр заявив, що за минулий тиждень в владивостокські храми все частіше почали звертатися люди, які потерпіли від різдвяних гадань на жениха в магічних салонах міста. Після таких експериментів вони почали чути потусторонні голоси і спостерігати явища полтергейсту в своїх квартирах. Ієромонах Інокентій заявив, - хоча для своїх гадань салони використовують християнську символіку - ікони і свічки, до Православ'я ці окультні експерименти не відносяться. На його думку, уникнути стресів і депресії можна тільки, відмовившись від спокуси заглянути в своє майбутнє. 
АРХІЄПИСКОП ДАМІАН ЗАКЛИКАЄ КАТОЛИКІВ ВЕРНУТИСЯ ДО ІСТИННОЇ ВІРИ
Архієпископ Синайський і Раїфський Даміан (Єрусалимський Патріархат), приймаючи в себе Римського папу Іоана Павла ІІ, закликав Римо-католицьку Церкву вернутися до істинної віри. Архієпископ, обнявши папу, сказав у своєму слові, що “ті, хто відійшов від істинної древньої Церкви” можуть вернутися “з чистим серцем і смиренням до істинної віри”. Вітаючи папу при вході в монастир, архієпископ Даміан засудив “будь-яку форму прозелітизму, примушення і переконання” як основну перешкоду на шляху до єднання християн. На екуменічній зустрічі з главами Церков і общин, Іоан Павло ІІ пообіцяв утримуватися від будь-яких форм прозелітизму.
ІТАР -ТАСС 
ГРЕЦЬКИЙ МІНІСТР ВИСТУПИВ ПРОТИ ВНЕСЕННЯ В ПАСПОРТ-КАРТКУ ГРАФИ ПРО ВІРОСПОВІДАННЯ
Міністр іноземних справ Греції висловився проти внесення в електронний паспорт-картку нового взірця графи з обов'язковою відміткою про віросповідування власника. Такий паспорт Греція змушена ввести при вступі в Європейський Союз (Шенгенську зону). На одній з прес-конференцій глава грецької дипломатії заявив: “Особисто я проти графи з обов'язковою відміткою про віросповідування в посвідченні особи, і вважаю, що Православна Церква повинна підняти це питання під іншим кутом зору”. Деякі релігійні громади, в тому числі і єврейська, неодноразово зверталися до влади, з проханням про відміну цієї обов'язкової графи, яку вони вважають дискримінаційною.
ФРАНС ПРЕСС 
ФРАНЦІЯ ЗБИРАЄТЬСЯ БОРОТИСЯ З СЕКТАМИ
Французьке керівництво збирається оголосити рішучу війну - від заборони до повного розпуску - “активним і небезпечним” релігійним сектам, що діють у Франції. Доповідна про їх діяльність, підготовлена спеціальним комітетом по боротьбі з сектами, який працював протягом двох років, передана прем'єр-міністру. Під заборону попадають дві “провідні” секти у Франції - “Орден сонячного храму” та Саєнтологічна “церква”.
В доповідній викладені факти проникнення релігійних сект на підприємства, в систему освіти, професійної підготовки, органів правосуддя, вказується на небезпеку використання ними психологічних і психотерапевтичних методів впливу на людей з вербуванням нових членів у свої ряди. Даний документ стане основою законопроекту по боротьбі з релігійними сектами.
ІТАР-ТАСС

 

На початок сторінки