Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№11 (73)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Православ'я на межі тисячоліть

Спогад про чудо Архістратига Михаїла в Хонех (Колоссах)

Квітник духовний

Православний етикет

Гортаючи старі сторінки

І відають нащадки православних ...

Здоровий дух - здорове тіло

Сповідь

Дитяча сторінка
Жахливий гріх

Собор архістратига Михаїіла і Сил безплотних. Євангельське читання на празник і тлумачення блаженного Феофілакта, архієпископа болгарського

Важка ноша отця Сави

Хресний хід в Почаєві

Окультизм і розплата

Забуті гріхи

Суд над Христом

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
[email protected]
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

СПОГАД ПРО ЧУДО АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА В ХОНЕХ (КОЛОССАХ)

Свята Православна Церква молитовно і урочисто святкує пам'ять Святого Архістратига Михаїла та всіх сил безтілесних - Святих Ангелів і Архангелів - 21 листопада за н.ст. (8 листопада ст.ст.). Святі ангели - перше творіння Боже. Початковими словами молитви “Символ віри” є: “Вірую во Єдиного Бога Отця Вседержителя, Творця неба і землі, видимим же всім і не видимим...” Світ невидимий - це ангели, безтілесні духи, наділені Богом розумом, свободою волі і могутністю. Вони служать Богу, творять Його волю і прославляють Святе Ім'я Його. Господь Бог, коли творив Всесвіт, найперше сотворив ангелів і сотворив їх справедливими і добрими.

Але один з них по волі своїй загордився, відмовився визнавати владу, силу і волю Творця свого і на цей гріх спокусив і інших ангелів. Святий Архістратиг Михаїл, вірний і слухняний волі Господа - Творця Всесвіту, своїм могутнім голосом скликав все воїнство Небесне і разом з усіма вірними ангелами скинув з неба непокірних ангелів у безодню, як злих духів. Святий Архістратиг Михаїл, начальник Небесного воїнства, разом з добрими ангелами творять безліч благодатних чудес, спасаючи вірних і добрих людей від гріха і гріховних спокус, оберігають від злих духів і недобрих людей. Серед безлічі благодатних чудес, які явив і являє Святий Архістратиг Михаїл, згадаємо про одне чудо спасіння в Хонех (Колоссах) у IV столітті.

У Фригійських Колоссах, недалеко від міста Ієрополя, тече річка Ликос. В місцевості, що носить назву Хони, впадає та річка в кам'яне провалля. Тече кілька кілометрів під землею і, вийшовши на поверхню, впадає в річку Меандер. Саме там, де вода падає в провалля, стояв колись над цілющим джерелом храм Божий, посвячений в честь Архістратига Михаїла. В той час в тих краях проповідував слово Боже святий євангеліст Іоан Богослов і святий апостол Филип. Тож за їхніми молитвами вода в джерелі освятилась Духом Святим і стала цілющою. Звідусіль тут збиралися хворі, і силою Божою оздоровлювалися від недуги. Водою з цього джерела зцілилась дочка одного знатного грека з Лаодикії, яка невиліковно хворіла, і від народження була глухонімою. Коли вона напилася води з джерела, то не тільки одужала, але й отримала дар мови, і першими словами, які вона вимовила, були: ”Великий Бог християнський”. Вся сім'я прийняла святе хрещення, а її батько, в подяку Богу за зцілення дочки, збудував величний храм Божий, який і був освячений в честь Архістратига Михаїла в Колоссах. До святого цілющого джерела почали приходити не тільки християни, але і язичники. Багато їх відреклося від поганських ідолів і прийняли Христову віру.

В храмі святого Архістратига Михаїла протягом 69-ти років службу паламаря виконував благочестивий християнин по імені Архип. Проповідуючи християнську віру прикладом свого життя, Архип навернув багатьох язичників до віри Христової. Це озлобило деяких поган і вони задумали знищити храм, а св. Архипа погубити. Для цього вони викопали канаву, яка з'єднала в одне русло дві гірські річки і направили їх течію на храм. Святий Архип став старанно молитися святому Архістратигу Михаїлу, щоб той відвернув зруйнування храму. За молитвами святого Архипа явився Архістратиг Михаїл. Ударом свого меча він відкрив в горі широкий отвір, куди і потекла бурхлива вода. Так, дякуючи чудесному заступництву святого Архістратига Михаїла, храм залишився неушкодженим. Язичники, побачивши дивне чудо, зі страхом розбіглися. А святий Архістратиг Михаїл, оточений неземним сяйвом, на очах святого Архипа, вознісся.

Християни, зібравшись в храмі, прославили Господа і святого Архістратига Михаїла подячною молитвою. Місце, де звершив своє чудо Архістратиг Михаїл, і, яке до цього часу називалося Колоси, побожні християни назвали Хон, що означає отвір, провалля.

Це благодатне чудо, яке учинив в Хонах святий Архістратиг Михаїл, свята Православна Церква святкує 19 вересня за н. ст.

Святий Архістратиже Божий Михаїле, моли Бога за нас!

Митрофорний протоієрей Володимир Бабич,
кандидат богослов'я,
м. Львів

 

На початок сторінки