Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"


  Архів номерів

  
№10 (132)
2005 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Нестор Літописець

Архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав батьківщину протопресвітера Гавриїла Костельника у Сербії

Релігійне навчання і виховання дітей і молоді в Україні: проблема і шляхи розв'язання

Подорож через Україну

Не чую, але вірую

Два колоски Дитяча сторінка

Деякі аспекти релігійного виховання підлітків у сім'ї На допомогу вчителю і вихователю

Життєпис ієромонаха Серафима Роуза

Я стільки років втратила...

Землі Галицької похвала

Новини

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Головний редактор:
протоієрей Богдан Хилинський

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
  Rambler's Top100

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

    

АРХІЄПИСКОП ЛЬВІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ АВГУСТИН ВІДВІДАВ БАТЬКІВЩИНУ ПРОТОПРЕСВІТЕРА ГАВРИЇЛА КОСТЕЛЬНИКА У СЕРБІЇ

17 вересня 2005 року на запрошення Преосвященнішого єпископа Новосадського і Бачського, Сомборського і Сегединського Іринея (Сербська Православна Церква), архієпископ Львівський і Галицький Августин у супроводі секретаря Львівської єпархії протоієрея Богдана Біласа та настоятеля свято-Кирило-Мефодіївського собору у м. Ужгороді протоієрея Димитрія Сидора відвідав м. Новий Сад, Сербія. У єпархіальному управлінні делегацію УПЦ прийняв Владика Іриней. Під час бесіди Владики обговорили події в церковному житті Вселенського Православ'я, зокрема, Сербської та Української Православних Церков. Обмінялися думками щодо ситуації навколо Православної Церкви в Македонії. Особливу увагу Владики звернули на життя та діяльність приснопам'ятного протопресвітера Гавриїла та його визначну роль в історії Православ'я. Увечері Владики молилися на всеношній у свято-Георгіївському кафедральному соборі у м. Новому Саді. Після закінчення богослужіння Владики та члени української делегації відвідали Трьохсвятительську церкву у м. Новому Саді та слухали концерт у виконанні архієрейського хору та камерного хору Густава Васа зі Стокгольму, Швеція.

Наступного дня, у неділю, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та Преосвященніший єпископ Новосадський і Бачський Іриней у співслужінні сонму духовенства відправили Божественну літургію у свято-Георгіївському кафедральному соборі у м. Новому Саді. Владика Августин роздав іконки, благословив парафіян. Потім мав зустріч зі священиками, які брали участь у богослужінні. Увечері Владики молилися на вечірньому богослужінні. Цього ж дня Владика Августин мав також зустріч з Преосвященнішим єпископом Зворничко-Тузланським Василієм.

19 вересня, в понеділок, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Преосвященніший єпископ Зворничко-Тузланський Василій, Преосвященніший єпископ Новосадський і Бачський, Сомборський і Сегединський Іриней, Преосвященніший єпископ Вранський Пахомій та Преосвященніший єпископ Єгарський Порфірій у співслужінні сонму духовенства звершили Божественну літургію у свято-Вознесенському соборі у м. Суботіца з нагоди єпархіального свята Чуда архістратига Божого Михаїла в Хонех.

20 вересня, у вівторок, делегація УПЦ відвідала Руський Керестур поблизу Нового Саду – село, де народився протопресвітер Гавриїл Костельник, – що й було головною метою поїздки у Сербію.

Отець Гавриїл (Габор) Костельник-Гомзов народився 15 червня 1886 р. в с. Руський Керестур (Бач-Керестур), Сербія, в греко-католицькій родині русинів із Закарпаття.

Після початкової школи навчався в гімназіях в Вінковцях (Славонія) і Загребі, де в 1905 році склав іспит зрілості. Теологію вивчав спочатку в Загребі, а з 1907 р.– у Львові.

Після закінчення курсу теології в 1911 році, за рекомендацією митрополита Андрея Шептицького, вступає до Фрайбурзького католицького університету на філософський факультет. У 1913 р. Гавриїл Костельник повертається до Львова, одружується з Елеонорою Зарицькою, приймає дияконський, а потім священичий сан, і назавжди оселяється тут. За свої переконання та визначну роль у підготовці та проведенні Львівського собору 1946 року, який прийняв рішення про приєднання західно-українських греко-католиків до Православної Церкви, 20 вересня 1948 року отця Гавриїла було вбито неподалік Преображенської церкви. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

Через 44 роки, 20 вересня 1992 року, в день мученицької смерті о. Гавриїла, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин отримав архієрейську хіротонію і був призначений на Львівську кафедру. Духовенство і віруючі вбачають у цьому дію Провидіння Божого щодо долі Львівської єпархії. З перших днів архіпастирського служіння на Львівській кафедрі Владика Августин бажав відвідати місце народження о. Гавриїла. Ця мрія здійснилася саме тепер, напередодні 120-ї річниці з дня його народження Костельника.

Делегація мала зустріч з греко-католицьким єпископом Джуджарем Дюрою. Архієпископ Августин також відвідав гімназію, у якій навчався отець Гавриїл, його музей, краєзнавчий музей та відправив панахиду біля пам'ятника протопресвітеру Гавриїлу.

Цього ж дня Владика відвідав церкву святого апостола Марка у м. Кулі.

Потім українська делегація відвідала Ковильський чоловічий монастир святих Архангелів, де мала зустріч з намісником монастиря ієромонахом Ісихієм.

На закінчення свого візиту до Сербії, 21 вересня, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та Преосвященніший єпископ Новосадський і Бачський, Сомборський і Сегединський Іриней з сонмом духовенства співслужили Святішому патріарху Сербському Павлу у церкві Різдва Пресвятої Богородиці у м. Белграді з нагоди 225-ї річниці її освячення. Цього ж дня Владики мали зустріч зі Святішим патріархом Павлом. Першосвятитель Сербської Церкви поблагословив архієпископа Августина іконою і вручив подарунки членам делегації, а також передав щирі вітання і добрі побажання Блаженнішому Митрополиту Київському та всієї України Володимиру. Потім Владики відвідали новобудову величного Белградського кафедрального собору святителя Сави.

Прес-служба Львівської єпархії
  

 

На початок сторінки