Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№5 (91)  2002 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Пасхальне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина

Пасха: вихід з пекла

Пасха: смерть і страждання - як розуміють її католики та протестанти

Свята великомучениця Ірина

Таємниця гробу Господнього

Пасха в часи гонінь на Церкву. Пасха у вигнанні

Як матінка Діонісія з кіньми христосувалася

Пасха в Москві

Життя молодих людей зараз є далеко не простим... Сторінка православної молоді

Пасхальне диво

В ніч на пасху. Дитяча сторінка

Парадокси релігійної статистики

Таємне стає явним

Оновлення ікони

Що хоче нам сказати Господь?

Падіння з дзвіниці

Симпатичне чудовище

Яблуко

Молитва матері Тяготи сучасних жінок-мироносиць

Дві кави по-турецьки

Моя дружина православна... (Лист в газету)

"Обливаний понеділок"

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
  Rambler's Top100

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    
Дивенъ Богъ во святыхъ Своихъ

СВЯТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦЯ ІРИНА

Свята Православна Церква 18 травня за н. ст. святкує молитовну пам'ять св. великомучениці Ірини. Вона жила в І столітті. Багато християн-ських жінок і дівчат з того часу носять це святе ім'я. До хрещення св. Ірина носила поганське ім'я Пенелопа. Вона була дочкою правителя Лікінія з міста Магдонії. Будучи начальником міста, батько побудував там для своєї дочки Пенелопи розкішний палац, де вона проживала зі своєю вихователькою Карією. Їх оточували поганські слуги і раби. Пенелопа мала власного наставника і вчителя, на ім'я Апеліан, який навчав її різних наук. Апеліан був християнином, і часто під час навчання розповідав Пенелопі про Христа Спасителя, християнське вчення, християнські настанови і доброзичливість. Коли Пенелопа стала дорослою, батьки стали думати про її заміжжя.

В той час Господь послав дівчині чудесне явлення. В кімнаті, де вона жила, явилися три птахи: голуб з маслиновою гілкою, орел з вінком і ворон зі змією. Вчитель Апеліан, пояснив це чудо так.

Голуб означає доброчинність дівчини, смирення, лагідність, цнотливість. Маслинова галузка означає благодать Божу, отриману під час таїнства Хрещення, як нагороду від Господа. Змія, принесена вороном, означає диявола, який ополчиться і буде приносити дівчині скорботи, смуток і гоніння. В кінці розмови Апеліан сказав, що Господь бажає бачити її Своєю нареченою, і що вона перенесе багато страждань за свого Небесного Жениха. Після цього Пенелопа відмовилася виходити заміж, прийняла Хрещення з рук апостола Тимофія, ученя апостола Павла, і була названа Іриною.

Прийнявши хрещення, Ірина стала переконувати своїх батьків прийняти християнську віру. Рідна мати дуже раділа тому, що дочка стала християнкою. Батько спочатку не боронив дочці бути християнкою, але з часом почав вимагати від дочки, щоб вона поклонялася і поганським богам. Коли свята Ірина рішуче відмовилася від цього, то розгніваний батько Лікіній наказав зв'язати дочку і кинути її під ноги сполоханим коням. Але коні відразу зупинилися. А один кінь кинувся на Лікінія, схопив його зубами за праву руку, вирвав її з плеча, а самого Лікінія почав топтати копитами. Тоді дівчину розв'язали, і за її молитвами Лікіній, в присутності очевидців, став здоровим.

Побачивши таке чудо, Лікіній з дружиною і людьми числом біля 3000 чоловік увірували в Христа і відреклися від поганських богів. Лікіній поселився в палаці своєї дочки і посвятив себе служінню Господу Богу. А свята Ірина далі проповідувала вчення Христової Євангелії серед поган і навертала їх на дорогу спасіння. Вона жила в будинку свого вчителя Апеліана.

Новий правитель міста Седекій, дізнавшись про це, заборонив їй проповідувати вчення Євангелії, а коли св. Ірина відмовилася виконувати наказ правителя, то її кинули в рів, де кишіли отруйні змії і скорпіони. 10 днів свята сповідниця перебувала в рові і залишилась неушкодженою. Святий Ангел охороняв її життя і приносив їй поживу. Це чудо правитель назвав чарівництвом і наказав розрізати св. Ірину пилою начетверо, але пила одна за одною ламалася. Нарешті від четвертої пили тіло покрилося кров'ю. Тоді Седекій з насмішкою сказав: “Де ж твій Бог, коли в Нього є сила, нехай Він допоможе тобі”. Несподівано здійнялася буря, почалася страшна злива і багато поган увірувало в Христа, і народ повстав проти мучителя.

Твердість віри Ірини і її терпіння навернуло біля 11000 людей до Христа в її рідному місті Мигдонії, а після цього вона пішла з проповіддю в місто Калліуполь, і далі в Ефес. В місті Ефесі Господь відкрив їй, що наблизився час її кончини. Вона в супроводі свого вчителя старця Апеліана і інших християн пішла за місто в гірські печери. Ознаменувавши себе хрестом, свята Ірина увійшла в одну з печер і вхід в печеру закрили. Коли на четвертий день християни ввійшли в печеру, то тіла святої Ірини там не знайшли. Видно, що Сам Господь возніс її на небо.

Так віддала себе свята Ірина для служіння Богу. Велику і невимовну силу має свята віра в Христа. Віра Христова Православна дана нам Самим Господом, вона спасає наші душі, укріпляє наше тіло, зцілює наші рани. Як говорить нам Свята Євангелія, ради віри сотника в Капернаумі, Христос спас життя і дарував здоров'я його вірному слузі (Мф. 8, 10). Ось і жінка, що дванадцять років хворіла кровотечею і ніде не знаходила зцілення, коли Христос проходив з проповіддю, торкнулася з вірою Його одежі і стала здоровою. І Христос, глянувши на неї сказав: “Віра твоя спасла тебе” (Мф. 9, 21-22). Таких прикладів є безліч.

Наслідуйте Христа Спасителя і віру святої Ірини і спасетися. Віра ваша спасе вас.

Протоієрей Володимир Бабич,
  кандидат боголов'я, м. Львів

 

На початок сторінки