Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№5 (91)  2002 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Пасхальне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина

Пасха: вихід з пекла

Пасха: смерть і страждання - як розуміють її католики та протестанти

Свята великомучениця Ірина

Таємниця гробу Господнього

Пасха в часи гонінь на Церкву. Пасха у вигнанні

Як матінка Діонісія з кіньми христосувалася

Пасха в Москві

Життя молодих людей зараз є далеко не простим... Сторінка православної молоді

Пасхальне диво

В ніч на пасху. Дитяча сторінка

Парадокси релігійної статистики

Таємне стає явним

Оновлення ікони

Що хоче нам сказати Господь?

Падіння з дзвіниці

Симпатичне чудовище

Яблуко

Молитва матері Тяготи сучасних жінок-мироносиць

Дві кави по-турецьки

Моя дружина православна... (Лист в газету)

"Обливаний понеділок"

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
  Rambler's Top100

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

СИМПАТИЧНЕ ЧУДОВИЩЕ.

Цей 11-літній хлопчисько в круглих окулярах вже “поставив на вуха” Європу й Америку. Його люблять і ненавидять. Звеличують до небес і обвинувачують у поклонінні сатані. У нашій країні про нього тільки починають дізнаватися - поки що з книжок. Захід вже на колінах перед цим чарівним чудовиськом. Ми - на черзі. Через три місяці розтиражований на відеокасетах і комп'ютерних іграх культовий образ з усією рекламною силою обрушиться на юних співвітчизників, втягуючи їх у штучно створену манію.

Батьки! Запасайтеся валокордином - акули вітчизняного шоу-бізнесу готуються грунтовно надломити ваш сімейний бюджет!

Баламута міжнародного масштабу звуть Гаррі Поттер. Він - герой книг англійської письменниці Джоан Ролінг. За кордоном її твори за короткий час побили всі рекорди розкупованості, а днями відбулася прем'єра фільму-екранізації. І роман, і фільм адресовані підліткам, однак їх читають і дорослі. Захоплюються не всі. Сама письменниця, що відразу стала багатою і знаменитою, здивувалася, коли довідалася, що в сша, наприклад, деякі магазини принципово відмовляються торгувати “Поттером”: мовляв, йому не місце в одному приміщенні з християнською літературою. А в передмісті американського міста Пітсбурга отець Джордж Бендер і його паства на традиційній недільній службі склали кострище з книг про Гаррі Поттера. На їхню думку, ці шкідливі романи пропагують чорнокнижництво і чаклунство.

Сирота Гаррі Поттер живе в будинку своїх тітки і дядька, що про нього не особливо дбають. Але зненацька хлопчик отримує карколомного листа: він зарахований у Школу Чарівництва і Чаклунства! Тому що Поттер, насправді, - з діда-прадіда чарівник. Чарівниками були його батьки, що, виявляється, зовсім не загинули в автомобільній катастрофі, а їх вбив чорний маг, що давно жадає захопити владу над світом. Виходить, треба йти навчатися магічного ремесла, а вивчивши, з чарівною паличкою в руці вступити в смертний бій з силами зла.

Істоти, що населяють романи, казкові, живуть цілком сучасно: у них є власна бюрократична структура, банки і установи. Але всі вони діють чарівним, а не реальним чином. За допомогою чарівництва й алхімії Гаррі Поттер має розібратися з тими, хто занапастив тата й маму, і попутно навести порядок у магічному Зазеркаллі. Втілена в красивій літературній казці мрія кожної дитини: по-щучому велінню стати сильним і справедливим. Правда, батьків дітей - шанувальників Гаррі Поттера - бентежить одна немаловажна обставина: стараннями реальних чарівників потурбувалися про те, щоб із красивої казки вичавити щонайбільший прибуток, гра дуже швидко перетворилася в спосіб життя.

Дитині вже мало романів - тепер вона хоче мати “чарівну” атрибутику, виробництво якої поставлене на потік. Критик, що побував на прем'єрі фільму про Поттера, з подивом оглядав діточок, що сиділи навколо: всі вони, як один, були вбрані в “поттерівські” мантії і розмахували іграшковими чарівними паличками. Вчитися їм тепер цікаво тільки одного - чаклунства.

Одночасно з фільмом підоспіли електронні ігри - відтворити “чарівний світ” у себе дома може кожен власник комп'ютера.

Тільки цей надуманий світ, скаржаться батьки, не співпадає з щоденням. До того ж зачарування малолітнім чарівником Гаррі Поттером випало на вік, що безпосередньо передує перехідному, коли підліток зіштовхується з реаліями навколишнього світу й адаптується в ньому. Для “зачарованих” перехід цей може виявитися дуже хворобливим, говорять психологи. І це римо-католицька церква - вона не приховує своєї тривоги. А наша?

*    *    *

“Дорогі брати і сестри! Звертаюся до вас з попередженням і проханням. Відома книга “Гаррі Поттер” англійського автора-сатанистки досягла Росії. Це цикл розповідей про пригоди і подвиги хлопчика-чаклуна Гаррі Поттера, що бореться зі злом (поганими дорослими, батьками, вчителями і священиками) за допомогою магії і бісів. Описані докладно ритуали, заклинання, виготовлення амулетів і пантиклів і т.д. - практичний посібник з магії для початківців. Багато дітей відразу пробують повторити вчинки Гаррі.

Хлопчику чи дівчинці досить прочитати будь-яку розповідь, і вони отримуть докладний опис, як чаклувати, викликати духів, ворожити, впливати на людей. Господь Іісус представлений жалюгідним слабаком, що заслуговує на презирство. Алекс Кроулі, світовий вождь сатанистів, високо оцінив цей цикл оповідок. Інший сатанистський авторитет хвалився тим, що ряди сатанистів поповнилися 20 мільйонами хлопчиків і дівчаток за період, що пройшов з часу випуску першої повісті. Тепер ця книга в нас, і наші діти незабаром почнуть грати в Гаррі Поттера.

Прохання: повідомте усіх своїх знайомих, друзів, родичів, зробіть оголошення в церквах про небезпеку цих книг. Зробіть що-небудь, щоб захистити і попередити, кого можете. Це насправді дуже небезпечна книга. Хай береже вас Господь!”.

Цей анонімний “відкритий лист” оглядачу “М-Е” передала віруюча сусідка, вона принесла його з храму. Там ці, переписані від руки, послання парафіяни передають один одному. Від себе додають: отець переконливо просив не давати в руки дітям мерзенну книгу, а якщо кому подарують її на Новий рік - негайно принести йому. Обговорювати свою ініціативу з журналістом настоятель храму відмовився, пояснивши, що, поки не буде обнародована офіційна позиція Руської Православної Церкви, чи потрібно “обісівляти наших дітей книгою сатанистки”, він газеті нічого не скаже.

Зате відверто висловився отець Анатолій Берестов, доктор медичних наук, керівник Центра реабілітації осіб, що постраждали від занять окультизмом і діяльності тоталітарних сект. “Випуск книг Джоан Ролінг у Росії я вважаю не просто аморальним - це вже граничить з геноцидом! Повальне захоплення чаклунством, окультизмом і іншими непотрібними для християнина речами до добра не приведуть. На жаль, я маю великий і сумний досвід спілкування з дітьми, що бездумно підхопили американську моду святкувати Хеллоуїн. Після таких свят вони отримують психічні розлади, потрапляють у неврологічні стаціонари. Мені, як лікарю, особливо зрозуміла пагубність таких захоплень. Тепер до нас із Заходу йде хвиля “поттероманії”, і це, безумовно, нанесе ще більшу шкоду підростаючому поколінню. За манією підуть нові психічні розлади - в цьому я не сумніваюся. Але це ще півбіди. Лихо в іншому: діти з дитинства будуть вчитися жити “по-поттерівські”: не думками про працю, а надією на якусь чарівну паличку, що все за них сама зробить”.

Г-та "Мегаполіс-Експрес" №51, грудень 2001

ТОЧКА ЗОРУ:

ПАСТОРИЗАЦІЯ ГАРРІ ПОТТЕРА

Голландський пастор відслужив богослужіння в стилі Гаррі Поттера. Джоріс Ріддербос сам одягся в костюм чарівника і попросив дітей прийти на месу в одязі героїв популярної книги. Пастор заявив, що маленький чарівник нагадує йому Іісуса Христа, а сама книга нагадує Біблію своїми сюжетами. Пастор заявив, що не збирався підняти престиж своєї церкви, звернувшись до надто популярної теми. "Я впевнений, що історія про Гаррі Поттера, нова історія, допоможе дітям зрозуміти стару історію - Біблію", - сказав Ріддербос. Однак, аж ніяк не всі пастори вважають, що цей бестселер не суперечить Біблії. Наприкінці грудня мексиканський пастор Брок заявив, що збирається спалити кілька книг про Гаррі Поттера. За його словами, книги про маленького чарівника "прищеплюють зневагу до Господа", тому що в них діють чарівники, маги і відьми.

Радонеж

*    *    *

ГАРРІ ПОТТЕРА НЕ ПУСКАЮТЬ У НІМЕЧЧИНУ

Здається, всесвітньому божевіллю навколо епопеї про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера приходить кінець. Депутати бундестагу хочуть зайнятися фільмом і заборонити його показ на території ФРН. Дитяча комісія парламенту повинна обгрунтувати рішення науково. А поки що вони заявили, що в фільмі занадто багато окультизму, а він може шкідливо вплинути на ще не зміцнілі дитячі душі. Німецька громадськість хоче спочатку подивитися на наслідки, що може викликати фільм в інших країнах, а потім вже дозволити чи ні дивитися його своїм діточкам.

Грета Рамштайн,
"Мегаполіс"-Новини, РАДОНЕЖ

*    *    *

Болгарські священики Православної Церкви м. Русе занепокоєні, що комусь зі школярів захочеться випробувати на практиці чаклунство із книги про Гаррі Поттера. Вони намагаються зробити все можливе, щоб цього не сталося. Церква організувала для школярів навіть спеціальні лекції про шкідливість книги. Один із отців звернувся за консультацією до фармацевтів. І ті підтвердили, що священики мають рацію. Виявляється, усі рослини і речовини, які згадуються в книзі про Гаррі Поттера, справді існують - їх використовують у медицині. А оскільки вони дуже отруйні, то будь яка спроба повторити чаклунство Поттера може закінчитися трагічно.

"Високий замок", 12 березня 2002 р.

*    *    *

Сучасні діти більше бояться темряви, ніж їхні ровесники попередніх поколінь. Відповідно до досліджень, проведених компанією Powergen, на дитячу психіку сильно діють фільми, навіть, призначені для їхнього віку. Зокрема, діти до 10 років були налякані лиходіями й іншими персонажами фільму "Гаррі Поттер і філософський камінь". Спеціальні ефекти зробили вигаданих героїв настільки реалістичними, що юні глядачі почали вірити в їхнє існування.

"Православна Русь", №2, 2002, США

 

На початок сторінки