Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№5 (91)  2002 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Пасхальне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина

Пасха: вихід з пекла

Пасха: смерть і страждання - як розуміють її католики та протестанти

Свята великомучениця Ірина

Таємниця гробу Господнього

Пасха в часи гонінь на Церкву. Пасха у вигнанні

Як матінка Діонісія з кіньми христосувалася

Пасха в Москві

Життя молодих людей зараз є далеко не простим... Сторінка православної молоді

Пасхальне диво

В ніч на пасху. Дитяча сторінка

Парадокси релігійної статистики

Таємне стає явним

Оновлення ікони

Що хоче нам сказати Господь?

Падіння з дзвіниці

Симпатичне чудовище

Яблуко

Молитва матері Тяготи сучасних жінок-мироносиць

Дві кави по-турецьки

Моя дружина православна... (Лист в газету)

"Обливаний понеділок"

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
  Rambler's Top100

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ТАЄМНЕ СТАЄ ЯВНИМ

Сьогодні так часто говорять і пишуть про чудеса і знамення, що ці розмови і публікації почали вже надобридати. Але увага до цієї теми має досить поважну причину: чудес і знамень відбуваються зараз так багато, що, судячи з літописів та інших історичних документів, такого ніколи ще не було. Якщо ці вражаючі сигнали, що приходять з іншого світу, не можна розшифрувати детально, то варто спробувати зрозуміти хоча б їх значення. А зрозуміти незрозуміле - означає пов'язати його з чимось більш зрозумілим.

Виділимо з моря сучасних церковних чудес одне із найвражаючих: витікання рідини, зовні схожої на кров, з ікони “Покладання тернового вінця на главу Спасителя” у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Воно спостерігалося в 2001 році напередодні Пасхи, в ніч з Великої П'ятниці на Велику Суботу, тобто в той самий день року, коли на Іісуса Христа дійсно надягали терновий вінець.

Свідками чуда стали не тільки тисячі звичайних прочан, але й церковні ієрархи, в тому числі Патріарх Єрусалимський Іриней, керівник Руської Духовної Місії в Єрусалимі ієромонах Феофан.

- Це не єдине знамення, що було цього року в Єрусалимі, - сказав ієромонах Феофан. - Відразу після Храму Гробу Господнього замироточили ікони і в інших церквах. А потім і цілий монастир - преподобного Герасима Йорданського. Ікони, стіни, підлога, стеля... Такого ще не було ніколи...

Перше питання, відносно того, що тут діється: чи було таке колись? Виявляється, було, причому двічі, і в цей же день: у 1572 році і в 1939-му. Це вже якась зачіпка. Якщо ми знайдемо, що у всіх трьох випадках після цього відбувалося щось подібне, то таємниця цього сигналу почне відкриватися.

У першому випадку через півроку після чуда в знамениту Варфоломіївську ніч було вирізано близько 30 000 французьких протестантів (гугенотів). В другому, теж приблизно через півроку, почалася Друга світова війна, коли позбавили життя десятки мільйонів людей. У третьому, з майже таким же зсувом у часі були знесені вежі Всесвітнього Торгового Центра в Нью-Йорку, в результаті чого загинули кілька тисяч чоловік. Яке ж однакове ядро ріднить ці події?

Якщо Бог про щось попереджає віруючих, то це повинно бути попередженням. Тому для пояснення кровоточіння у Великодну ніч біля Гробу Господнього нам варто взяти до уваги не подію, що відбулася через півроку після знамення, а духовний зміст історичного періоду, що відкривався цією подією.

Різанина 1572 року розірвала мирний договір між католиками і протестантами, який підписали у Сен-Жермені, і привела до жорстоких релігійних воєн, що закінчилися перемогою протестантизму, і до швидкого обмирщення європейців. Варфоломіївська ніч стала прологом до розгорнутого наступу на світ матеріалізму і атеїзму, хоча її організатори ставили перед собою зворотні цілі.

Друга світова війна теж привела до наслідків, протилежних тим, на які розраховували націонал-соціалісти: розгромивши в основному нашими руками Гітлера, світовий імперіалізм неймовірно посилився, виграв у СРСР холодну війну і після американської “сексуальної революції” шістдесятих років зробився не тільки Новим Вавілоном, але й Новим Содомом з Гоморрою, що прагне встановити всюди “новий світовий порядок”. Виходить, згадані знамення пророкували посилення влади пітьми. Схоже, таке ж значення має воно і тепер. 11 вересня 2001 року започаткувало запеклу спробу знову ж негідними засобами зупинити знахабнілу “вавілонську блудницю”, але знову наслідки ще гірші: вона зважується на новий, більш могутній наступ.

Що ж, це цілком узгоджується зі Святим Письмом: перед кінцем світу на трон повинен зійти антихрист, якому поклониться більша частина людства. Але це не повинно привести нас до зневіри. “Дівєєвська таємниця” обіцяє нам перетворення перед цим Росії в - православне царство, що буде світочем миру і притулком для тих, хто антихристові не вклонився. От про що нам треба всім ніколи не забувати.

Віктор Миколайович Тростніков,
"Русский Дом" №1, 2002

 

На початок сторінки