Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№4 (90)  2002 р.

Анонс номера

Зміст номера:

На півдорозі Великого Посту

Бачення гріха свого

Що Християнство принесло світові?

Перша сповідь

Підготовка до сповіді

Тільки целібат?

Наш дім

Московський вплив на Українську Церкву був дуже малий

Дитяча сторінка
На рибалці

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Чи можу я бути вихователем?

Афера століття

Про тварин у помешканні православного християнина

Батьківський наказ

Про що розповіла вченим Туринська плащаниця

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ПЕРША СПОВІДЬ

Ви вперше прийшли в храм. Вам хочеться висповідатися, вилити свою душу, причаститися Святих Христових Тайн. Але як це зробити? Усе незнайоме, нове і через те, навіть, здається страшним. Щоб допомогти вам, ми подамо деякі поради і рекомендації, що є результатом багаторічної практики священика.

Перша в житті сповідь - це надзвичайно важлива і відповідальна подія для кожної людини. Це свого роду Рубікон, за яким повинне початися зовсім інше, духовне життя. Прихід на сповідь означає, що християнин багато чого усвідомив і зрозумів, переоцінив свої колишні ідеали і прагнення, що він вирішив почати нове духовне життя. При цьому відбувається свого роду внутрішній переворот, ламання багатьох усталених стереотипів мислення і поведінки. Це процес складний і нерідко досить болісний.

Тому для церковної сповіді християнин дозріває далеко не відразу. Рідко хто, вперше прийшовши в храм, відразу йде на сповідь. Зазвичай, людина спочатку просто ходить у церкві чи стоїть, молиться, думає, спостерігає за навколишніми. Поступово в неї виникає бажання підійти, поговорити зі священиком, висповідатись.

Коли таке бажання виникло, початківцю просто необхідно прислухатися до нього, тому, що це голос Ангела-хранителя, що кличе його до таїнства Покаяння. Якщо не послухатися цього голосу, бо бажання покаятися, що виникло під впливом закличної благодаті Божої, може відійти, і невідомо коли ще Дух Святий знову почне призивати грішника спастися.

Тому, коли з'явилася потреба в сповіді, потрібно невідкладно почати до неї готуватися.

Що ж для цього необхідно?

Насамперед, потрібно дотримати дві важливих умови.

1. Знайти місце, де можна спокійно і повністю висповідатися.

2. Належним чином підготуватися до сповіді.

Для виконання першої умови найкраще підшукати небагатолюдну церкву і прийти на сповідь у будній день, коли на Літургії небагато сповідників. Чи домовитися зі священнослужителем про день і час, коли сповідатися.

Також потрібно прагнути потрапити на першу сповідь до більш досвідченого (швидше за все, літнього) священика, заздалегідь довідавшись, у який день і годину він буде сповідати.

До прийняття Таїнства варто кілька разів відвідати обрану церкву, призвичаїтися, освоїтися в ній.

Не слід шукати тільки знаменитих, прославлених духівників тому, що, як правило, вони перевантажені численними духовними чадами і належної уваги вам приділити не зможуть. Крім того, пошук тільки “прославлених” може свідчити про наявність у вас деякої гордині: “Вже якщо мені йти, то до особливого”. Уникайте таких почуттів з самого початку.

Пам'ятайте, що коли ви перший раз зважилися на сповідь - на вас, як правило, будуть очікувати спокуси. Злий дух не дасть вам без боротьби вирватися з-під його влади.

Спокуси бувають зовнішні і внутрішні.

Коли ви почнете ходити до церкви і зберетеся на сповідь, вам можуть зненацька допекти найближчі люди. Наприклад, через батька, матір чи інших близьких, ворог роду людського буде усіляко відговорювати вас іти до церкви, вам говоритимуть, що ця справа неосвічених людей, будуть просити не робити цього. У день першої сповіді можуть виникнути невідкладні, в тому числі і господарські справи. Напередодні вам можуть почати дзвонити давно забуті друзі, пропонувати зустрітися, випити. Може погіршитися самопочуття, можуть виникнути хворобливі симптоми.

Напередодні сповіді може також з'явитися невір'я, хула, розпач, підсвідомо хтось може навіювати вам, що зусилля ваші марні, що краще залишити все, як є. Не виключена поява сильного роздратування й особливо блудних помислів.

Не звертайте уваги, знайте: боротьба за вашу душу почалася!

Коли ви прийдете до церкви для сповіді, також будьте готові до спокус. По-перше, вам може здаватися, що на вас всі особливо якось дивляться. По-друге, вас все може почати дратувати. Не так сказали, не так віднеслися, не так поклонилися. Крім всього іншого, вас дійсно можуть почати “діставати”, скажемо м'яко, жінки літнього віку. Вони будуть робити зауваження, штовхати, буркотіти. Будьте мужнім! Пам'ятайте, хто стоїть за всім цим, не піддавайтеся і нізащо не йдіть з храму!

Коли ви переборете всі ці перешкоди і підійдете до сповіді, помоліться до Господа і попросіть Його, щоб Він розкрив вашу душу для духівника, щоб священик сказав усе, що угодно Богу сказати вам сьогодні. І знайте, що по “вірі вашій і буде вам”. Прийшовши на сповідь, не покладайтеся на свою пам'ять. Пам'ятайте: від переживань, страху перед незвіданим і просто під впливом злих духів, ви можете забути все, що приготували дома. Тому тримайте перед собою, складений заздалегідь, список ваших гріхів. Не мимріть і не затинайтеся, намагайтеся ясно і чітко сповідати свої гріхи.

Бережіть час священика й інших сповідників, пам'ятайте, що, крім вас, ще багато людей хоче прилучитися до цього Таїнства.

Священик Олексій Мороз

 

На початок сторінки