Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№9 (83)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Києво-Печерській Лаврі - 950 років

Преподобний Симеон Стовпник

Православні Церкви світу про розкол в Україні

Представники всіх православних помісних Церков підтримали канонічну Українську православну Церкву і засудили діяльність Українських розкольницьких угруповань

Чи правдиве хрещення "обливанням"?

Хто він - невтомний шукач правди? До портрета протопресвітера Гавриїла Костельника

Вплив посту і молитви на організм людини

Зоря дороговказна

Дитяча сторінка
Як будувалася велика Печерська церква.

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Покаяння... Самовиховання...

Про марновірство.

На якій Євангелії дає клятву вірності президент?

Записи святителя Петра Могили про пустельника

Життя після смерті

З усього світу...
Третій Єрусалимський храм

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
  Rambler's Top100

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ПРАВОСЛАВНІ ЦЕРКВИ СВІТУ ПРО РОЗКОЛ В УКРАЇНІ


ГЛАВА ЕЛЛАДСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ РІШУЧЕ ПІДТРИМАВ УКРАЇНСЬКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ В ЇЇ ПРОТИСТОЯННІ РОЗКОЛУ

Блаженніший архієпископ Афінський і всія Еллади (Греції) Христодул очолив Божественну літургію в Трапезному храмі в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерської лаври. Предстоятелю Елладської Церкви співслужили Блаженніший митрополит Київський і всія України Володимир, архієреї і клірики Української Православної Церкви, члени делегації Елладської Церкви у священому сані.

По закінченні Божественної Літургії Блаженніший архієпископ Христодул, звертаючись до митрополита Київського і всієї України Володимира, заявив: “Я від імені всієї Повноти Святої Елладської Церкви завіряю Вас, що в Вашій особі Ми визнаємо канонічного Митрополита Київського і всієї України, істинного і єдиного охоронця апостольської спадщини в Святій Православній Церкві України, разом з високошанованою ієрархією, побожним кліром і благочестивим українським народом, що знаходиться під Вашим церковним керівництвом.

Ми знаємо прикрості і напасті, яких Ви зазнали і продовжуєте терпіти від розколів і поділів.

Ми знаємо, однак, що Господь не залишає ні однієї епохи без Свого свідчення. Кожна епоха мала своїх мучеників і своїх святих. Так і сьогодні ми покликані нести свідчення і сповідати віру нашу, в мирі і любові подвизаючись за єдність Церкви і навернення заблудлих.

У вашій боротьбі ви не самотні. З вами благодать і благословення Боже, заступництво Пресвятої Богородиці, заступництво святих і сила молитви всіх нас і істинних наших братів у Христі на нашій планеті. На прес-конференції для представників українських і закордонних засобів масової інформації в Києво-Печерській Лаврі Блаженніший архієпископ Христодул відзначив, що уздоровлення розколів, що існують серед православних віруючих України, можливе лише на твердій основі священних канонів Церкви, оскільки всяке інше рішення виявиться завідомо приреченим на провал.

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу розкольницької діяльності т. з. Київського Патріархату в Греції, Глава Елладської Православної Церкви заявив: “Жодна Помісна Церква не визнає організацію, очолювану колишнім митрополитом Київським Філаретом”.

У зв'язку з питаннями про канонічне майбутнє Православ'я в Україні Блаженніший Христодул відповів: “Тема автокефалії чи автономії не має ніякого відношення до існуючих розколів, це різні питання. Коли серед українських православних відновиться єдність на канонічній основі, тоді можливий розгляд теми про майбутнє Церкви. Але поки такої єдності немає, то не може бути і мови про рух в напрямку до автокефалії чи автономії. Коментуючи в ході прес-конференції переговори, що відбулися в минулому місяці, з представниками

Константинопольського Патріархату в Цюріху, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, що брав участь у них, заявив: “Я повністю розділяю переконання Блаженнішого архієпископа Христодула, що єдність можлива тільки на канонічній основі. У ході співбесід, що відбулися в Цюріху, ми прийшли до висновку, що лише в строгій відповідності до канонів і Святого Передання Церкви ми можемо уздоровити розкол. А втручання політичних сил і понять в вирішення церковних справ може тільки утруднити процес прийняття необхідних рішень.


 

На початок сторінки