Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№7 (81)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Святий великомученик Прокопій

Чи справді "Україна любить Папу"?

Подвиг

Звичаї перших християн. Заповіт таїнств

Про потаємне...

Хто може бути священиком?

Священик і парафіяни

Заява єпископату Української Православної Церкви стосовно діалогу з УАПЦ та УПЦ КП

Молитва і хвороба

Дитяча сторінка
Дитинство преподобної Макрини

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Мораль і щастя

Правда про Фатіму

Свята "правда" по-римськи

Для того, щоб нагодувати ваші душі, до вас приходить Церква

Вже чути брязкіт кайданів...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

СВЯЩЕНИК І ПАРАФІЯНИ

Як солдати охороняють кордони держави і її громадян від нападу ворога видимого, так священики виконують головну роль в Церкві і охороняють її вірних чад від ворогів видимих і невидимих. Честь і слава солдату, що віддав життя за Вітчизну; ще більша слава і нагорода чекає священика в майбутньому житті, що своїм життям подавав приклад, стверджував і охороняв віру і православне вчення серед прихожан.

Апостол Павло вчить: “Отже, кожен повинен розуміти нас, як служителів Христових і будівничих таїн Божих” (1Кор. 4, 1). У іншому посланні він нагадує вірним про необхідність послуху священикам в духовних питаннях і в питаннях Таїнств: “Слухайте наставників ваших і будьте покірні, бо вони постійно дбають про душі ваші, як зобов'язані дати звіт; щоб вони робили це з радістю, а не зітхаючи, бо це для вас не корисно” (Євр. 13, 17).

Не поспішаймо засуджувати священика за його людські слабкості. А підтримаймо своїми молитвами і доброзичливістю. Оскільки він виріс серед нас, тому і носить на собі відбиток наших звичаїв. “Чи знаєте ви, хто такий священик? - запитує свт. Іоан Златоуст в своєму коментарі на послання ап. Павла до Тимофія і відповідає: “Його служіння робить його подібним до Ангелів. Він заслуговує поваги більшої, ніж батьки. Він наш духівник. Той, хто шанує священика, в його особі вшановує Самого Христа”. Нехай не гризуть вас сумніви чи благодатні Таїнства, які чинить священик з очевидними слабкостями і хибами в характері. Як золото, занурене в брудну воду, не втрачає своєї ціни, так і служби священика, завжди істинні і благодатні. Свт. Іоан Златоуст говорить, що священик - є знаряддям в руках Божих. За свої промахи і за ввірені йому душі священик сам відповідатиме перед Богом (Євр. 13, 17).

Розповідають про Марка Єгиптянина, що він тридцять років не виходив з своєї келії. Духівник скиту приходив до нього, здійснював чин Божественної літургії і причащав Святих Дарів. Диявол вирішив випробувати непохитну стійкість в вірі Марка, ввести його в гріх осуду. Якось до нього прийшла людина, одержима бісом і попросила зцілити його. Її вустами заговорив диявол: “Авва, твій духівник смердить грішником, не впускай його в свою келію”. Старець смиренно відповів: “Не судіть, і не судимі будете. Навіть, якщо він грішник, Бог спасе його, бо сказано: “Отже, признавайтеся один одному в провинах і моліться один за одного, щоб вам зцілитися: бо багато може щира молитва праведного (Як. 5, 16)”. Сказавши це, старець помолився, вигнав біса з людини і відпустив його зціленим. Коли ж, як завжди, прийшов священик, старець прийняв його з радістю, без тіні сумніву. Бачачи віру і простоту старця, Бог подав йому знак. Старець розповідав: “І побачив я Ангела Господнього, що зійшов з неба і поклав руку на голову пресвітера, і той ніби перетворився в вогняний стовп. Я здивовано спостерігав і раптом почув голос: “Людино! Чому так дивуєшся? Якщо цар земний не дозволяє недбайливому сановнику стати перед собою, то невже Цар Небесний не очистить Своїх слуг, що чинять Святе Таїнство Тіла і Крові Христової, і не покриє їх небесною славою?” Так св. Марк удостоївся побачити чудо благодаті на священикові.

Нехай Господь наш Іісус Христос, перший і вічний Архієрей, заступництвом Пресвятої Богородиці і силою Благодаті Святого Духа вчинить гідними виконавцями таїнств Божих і спадкоємцями святих апостолів і теперішніх, і майбутніх ієреїв Христової Церкви. Миряни ж повинні бути слухняні своїм духовним пастирям, як Самому Христу, щоб при їх участі удостоїтися спасіння і бути гідними Царства Небесного.

“Афонське приношеніє сучасної православної духовності”,
Афон

 

На початок сторінки