Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№7 (81)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Святий великомученик Прокопій

Чи справді “Україна любить Папу”?

Подвиг

Звичаї перших християн. Заповіт таїнств

Про потаємне...

Хто може бути священиком?

Священик і парафіяни

Заява єпископату Української Православної Церкви стосовно діалогу з УАПЦ та УПЦ КП

Молитва і хвороба

Дитяча сторінка
Дитинство преподобної Макрини

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Мораль і щастя

Правда про Фатіму

Свята “правда” по-римськи

Для того, щоб нагодувати ваші душі, до вас приходить Церква

Вже чути брязкіт кайданів...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ВЖЕ ЧУТИ БРЯЗКІТ КАЙДАНІВ...

Про цифрову ідентифікацію громадян останнім часом було сказано багато: і за, і проти. Недавно в стінах Державної думи РФ за “круглим столом” зустрілися юристи, спеціалісти по цифровій техніці, священики, представники ЗМІ та громадських організацій, які ретельно дослідили всі аспекти цієї проблеми. Ми публікуємо лише фрагменти деяких виступів.

“Ми дуже вдячні керівникам засобів масової інформації і часописів за те, що вони на протязі сорока років дотримувалися граничної обережності щодо освітлення нашої діяльності. Якби на нас була зосереджена пильна увага суспільної думки, ми просто не змогли б протягом всіх цих років здійснювати наші проекти. Але сьогодні світ є більш підготовленим до створення єдиного світового уряду. Всенаціональна влада інтелектуальної еліти і світових банкірів краща за право народів на самовизначення, на яке ми вважали протягом століть... “

(Девід Рокфеллер,
промова на засіданні Більдербергського клубу в червні 1991 р.)

 

Олександр ЧУЄВ,
депутат Держдуми РФ, заступник голови комітету в справах суспільних і релігійних організацій:

Проблема ця, безумовно, стосується всіх громадян, але сталося так, що першими тривогу забили саме православні християни. Серед депутатів Держдуми, до речі, теж не мало, православних людей. Зараз нами в Держдумі готується цілий пакет поправок до Податкового кодексу. По-перше, ми хочемо змінити сам принцип оподатковування фізичних осіб - щоб контролювалися не люди, як такі, а їхні прибутки. По-друге, щоб у законі був чітко прописаний механізм відмови від особистої ідентифікації (якщо вона залишиться в старій формі). Не усні запевняння міністра, які нічого не варті, а чітко прописане в законі право відмови від ІНН, і щоб ніхто не був ущемленим в своїх правах.

Не варто забувати також, що наша податкова історія починається далеко не з народження, то чому ІНН передбачається присвоювати новонародженим! Навіщо? Які прибутки вони в такий спосіб збираються враховувати? Населення, взагалі, вкрай не однорідне: є пенсіонери, інваліди, домогосподарки, бюджетники, військові, священики врешті. Що вони можуть приховати? Повальна, поголовна електронна реєстрація цих обставин зовсім не враховує.

Розмови про те, що ідентифікаційний номер може бути присвоєний не людині, а документу всерйоз приймати не слід. У Податковому кодексі мова йде саме про номер, що присвоюється людині. Можуть бути розпочаті будь-які маскувальні дії, можуть оголосити, що номер присвоюється чомусь іншому, але поки закон такий, яким він є, номерується саме людина. У цьому і полягає, власне, суть номерної ідентифікації...

Не слід також применшувати небезпеку того, що використання номерної ідентифікації обмежиться сферою оподатковування. Ви бачили паспорт нового зразку? Графа для ідентифікаційного номеру там вже є.
 


Костянтин ГОРДІЄВ, головний редактора газети “Свята Русь:

...Говорять, що ІНН необхідний для врахування і контролю прибутків. Це неправда. Враховувати і контролювати можна тільки товари або процеси, над людьми можна тільки панувати... Врахування - це взагалі внутрішня справа чиновницького апарату. Для його вдосконалення необхідно мати парк комп'ютерів, їх програмне забезпечення, вдосконалення баз даних, об'єднання комп'ютерних систем і ін.
 


Священик Олексій Масюк:

Що ж ми маємо зараз? Хто нас нумерує? державна влада? Ні в якому разі! Введення ІНН на нашому “дірявому” бюджеті ніяк не позначиться (принаймні на його поповненні). У той же час на здійснення цього проекту вже зараз витрачені суми сумірні з обсягом нашого зовнішнього боргу. Чиї це гроші? Всесвітнього Банку і транснаціональних корпорацій. Вони що? добродійністю в нас займаються? Зрозуміло, ні. Нас вбудовують в “новий світовий порядок”, влада в якому буде належати загадковій тіньовій силі, яку можна умовно назвати світовою фінансовою олігархією, а в євангельській термінології - владою лихварів і мінял (валютників), котрих Спаситель вигнав з храму. Влада ця протиставляє себе владі кесаря. Теперішні “кесарі” самі йдуть до них на уклін за позикою. Та й не “кесарі” це (в більшості випадків), а ставленики тієї ж таємничої і могутньої влади, в силу своєї закритості не підконтрольної нікому...

Якби мова йшла про національний проект, закритий від наших стратегічних противників, заснований на вітчизняних технологіях (зокрема, кодуванню), ми б, напевно, не стали протестувати і, дійсно, покірно “віддали б кесарю кесареве”. Але від нас вимагають віддати “кесарову частку” злій силі, за спиною котрої вже явно маячить тінь “сина погибелі”. Наша християнська совість дозволити нам цього не може.

Людина, що прийняла номер, негайно стає “товаром” на ринку праці. Головна “якість” такого “товару” - рухливість (забезпечена, зокрема, Шенгенською угодою). Віра батьків, любов до Батьківщини, навіть просто сім'я - перешкоди, що занижують його “ринкову вартість”... Вловлюєте, про що йде мова?

З іншого боку, “новий світ”, що створюється, буде світом такої тотальної неволі, яка й не снилася поколінню наших батьків. А повсюдна практика доносів на сусід і колег (як свідчення лояльності влади) в США і Західної Європі - тому яскраве підтвердження.

Не треба зваблюватися. Той, хто поспішає першим записатися в цей виникаючий на наших очах “світовий концтабір”, і є справжній ворог нашої державної влади, що (ми щиро на це сподіваємося) обов'язково знайде можливість анулювати кабальні зобов'язання, прийняті старим урядом...

Хочеться сказати і про горезвісні “шістки”. Про штрих-коди вже є докладна доповідь. Я хочу сказати про те, чим для православного християнина є мова символів. Говорять, що ніякі цифри людині зашкодити не можуть, “головне - душа”. Тим часом, символи - це даний нам Церковним Переданням “місток”, що зв'язує світ духовний зі світом матеріальним, в якому ми живемо. Мова символів - основа Церковних Таїнств, ми сповідаємо Православ'я, читаючи “Символ віри”. Для невіруючого хрест - лише геометрична фігура, ми ж говоримо про Силу Хресну, від якої тріпочуть демони!.. Нам говорять: може ви тоді з усіх книг усі 666-ті сторінки вирвете? Ми відповідаємо: ні, але і з Апокаліпсису сторінку, на якій говориться про “число Звіра”, нікому виривати не дозволимо...
 


Священик Олег СТЕНЯЄВ:

Щодо номерної ідентифікації і духовної шкоди від неї, мені б хотілося пригадати біблійний текст, присвячений гріху блуда. Сказано: якщо жінка була згвалтована в полі (де їй ніхто не міг прийти на поміч) - на ній немає гріха. Але якщо це трапилося в місті, а вона не кричала - її варто покарати, так само, як і насильника.

Чи не здається вам, що, даючи свою мовчазну згоду на присвоєння нам номера (за яким ми станемо частиною “світового співтовариства”, підвладного прийдешньому антихристу), ми беремо участь в акті свого роду духовного блуду?

Далі. Хто уповноважений давати імена? Адам в раю, бо Бог його настановив владикою всього живого, (“царственим священством”). Дітям дають імена батьки. Апостолам нові імена давав Спаситель. В старожитності раб одержував нове ім'я, якщо в нього змінювався господар. Право давати ім'я - право господаря, власника.

Хоча, звичайно, називати нас можуть як завгодно (навіть цифрою). Хіба мало на нас зводили наклепів, вішали ярликів? А скільки ще має бути! І Господа обмовляли, обзивали. Ну і що? Цим лише себе опоганюють наклепники. Але зовсім інша справа - коли ми погоджуємося з цією обмовою... Нам можуть, не питаючи нашої згоди, привласнити номерний код. Ми цьому не в змозі перешкодити. Але ми можемо і повинні відмовитися ним користуватися - окликатися на це “цифрове прізвисько”. Адже справа, зрештою, не в цифрі як такій. Прийняття номерного коду - необхідна умова входження в “цивілізоване світове співтовариство” з його, вже майже сформованою системою цінностей і сенсом життя... Між іншим, бути православним - це значить не тільки ходити в церкву, вдаватися до спасительних Таїнств, але і сповідати Христа завжди, всім своїм життям... Якщо ми бажаємо залишатися православними християнами, ми зобов'язані відстоювати наше право тримати на віддалі чужий для нас світ.

Слід зазначити також, що проблема ІНН давно перестала бути чисто теоретичною. Вже зараз тисячі людей реально постраждали через те, що скористалися своїм законним правом не брати участі в тому, в чому вони за законом брати участь не зобов'язані. Багато хто цим позбавив себе засобів до існування, їх залякують і піддають витонченій дискримінації. А в Святому Письмі сказано: “ Якщо хворіє один член - страждає все тіло”. Хіба ми можемо залишатися до своїх страждань байдужими?

Тому, говорячи про церковний аспект цієї проблеми, потрібно виходити з того, що вирішувати цю проблему потрібно в двох площинах. З одного боку, потрібно прислухатися до соборної думки з цього приводу. А з іншого боку, ми зобов'язані захистити гнаних...

“Завтра” №6, 2001

 

ЗАЯВА УЧАСНИКІВ “КРУГЛОГО СТОЛУ”, ЩО ВІДБУВСЯ В ДЕРЖАВНІЙ ДУМІ РФ

Висновки спеціалістів по проблемі глобалізації.

1. Глобалізація - це антихристиянська ідеологія, що сповідує утопічну ідею створення планетарної держави з єдиним наднаціональним центром. Сучасний науково-технічний прогрес в галузі інформаційно-фінансових технологій розвивається в напрямку даної ідеології

2. Головним проявом глобалізаційного процесу в нашій країні є зміна традиційної системи цінностей, руйнування національної культури, християнської моралі, примітивізація мислення населення, введення цифрової ідентифікації (особистих кодів).

3. Планетарна цифрова ідентифікація є важливою складовою глобалізаційного процесу. Особисте кодування, по-перше відбивається на духовності і світосприйнятті людини (приймаючи цифровий код людина погоджується з тією системою, що їй нав'язують). По-друге, служить однією з ланок всесвітньої системи загального обліку і контролю. По-третє, веде до нав'язування кожному члену суспільства певних правил “системної” поведінки, абсолютної лояльності керуючій антихристиянській світовій еліті.

4. Незважаючи на протест православної спільноти в нашій країні була прийнята до використання для обліку товарів система штрихового кодування EAN-13\URS, що має на відміну від інших систем блюзнірську для християн символіку.

В зв'зку з цим, учасники “круглого столу” звернулися до уряду і Президента країни з проханням:

- призупинити введення нав'язаних з-за кордону тоталітарних електронних форм обліку населення, запропонувавши альтернативну національну децентралізовану систему, що використовує нумерацію документів, а не людей;

- ввести Закон, що забезпечував би можливість громадянам при бажанні не приймати ідентифікаційного номера, а замість нього при виконанню податкових зобов'язань використовувати номер паспорта, чи іншого документу;

- замінити систему штрихового кодування товарів на іншу, яка не має блюзнірської для християн символіки;

- змінити ідеологію оподаткування, контролюючи не людей, а фінансові операції.
 


ЩО ТАКЕ ШЕНГЕНСЬКИЙ СОЮЗ?

Шенгенський союз (союз країн, що домовилися про єдиний візовий простір) утворився в 1995 р., тоді до нього входило сім країн: Німеччина, Франція, Іспанія, Португалія, Бельгія, Голландія і Люксембург. Пізніше до спільноти приєдналася Австрія, Італія, Греція.

Людина, що має шенгенську візу, може вільно пересуватися по всіх країнах Шенгенського союзу. Однак треба дотримуватися правила “першого в'їзду”, по якому в'їхати в шенгенський простір можна тільки через ту країну, у посольстві якої була отримана віза. Порушників відправляють назад додому, деяким можуть взагалі відмовити у візі.

Шенгенський союз продовжує розширятися і далі. В першій половині цього року до нього буде прийнято Фінляндію, Данію, Норвегію, Ісландію і Швецію. А до кінця року до нього увійдуть Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща і країни Балтії.
 


ПИСЬМЕННИКИ І ПУБЛІЦИСТИ ПРО ІНН

...якщо хтось вважає, що ІНН надзвичайно практична і зручна річ, той глибоко помиляється... Уявіть: в кожного покупця іменна пластикова карточка замість грошей, в продавця - касовий апарат - виходить, що кожна оплата, кожне переміщення товару прослідковується центральним інформаційним центром. Більше того, будь-яку купівлю можна легко заблокувати, адже паперових грошей не буде. Навіть таємна милостиня - за Євангелією, обов'язкова умова спасіння - стане неможливою...

Віктор Василів

 

Дай место Господу в своей душе...

Дай место Господу в своей душе:
Без истин Неба - тело погибает!
Он пережил гонения уже
И без любви совсем изнемогает.

Строптивый нрав смирением умерь,
Благословением наполни сердце.
И в Истину Высокую поверь,
Чтоб на тебя и Бог смог опереться.

Зовем в молитвах часто мы Его,
Но разве подставляем в горе плечи
И за обилием лукавых слов
Порой утешить Господа нам нечем.

В душе своей построй для Бога храм,
С любовью заложи в нем каждый камень.
Все освятится Истиною там
И день счастливый для тебя настанет.

Ты пред собой самою повинись,
Не обвиняя выпавшее время,
Тем более дарованную жизнь,
За дни безбожия и миг сомнения.

Дай место Господу в своей душе...

Елена Фитичер-Фисташкова,
г. Львов


 

На початок сторінки