Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№6 (80)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Слово на свято Сходження Святого Духа

"Ближче до Папи – ближче до Бога"?

День Святого Духа

Що таке святість?

Звичаї перших християн. Зібрання християн

Поради віруючого лікаря

Берлінська стіна в Україні

Дитяча сторінка
Преподобний Левкій, юний ігумен

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Мета і засоби

Вартість абрикосової кісточки, (або за що просив вибачення Папа)

Правда про Фатіму

Що ви знаєте про Католицизм?

Католики вже давно піддали нас анафемі

"Київ бомбили, нам оголосили..."

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    
КОЛОНКА РЕДАКЦІЇ

“БЛИЖЧЕ ДО ПАПИ – БЛИЖЧЕ ДО БОГА”?

18 травня ц.р. відбулося розширене засідання Синодальної Богословської комісії УПЦ, на якому, серед іншого, було прийнято заяву в зв'язку з запланованим приїздом в Україну Глави Римо-католицької Церкви. В заяві, зокрема, сказано, що “головною перешкодою на шляху можливої зустрічі Предстоятеля Української Православної Церкви з Главою Католицької Церкви в даний час є агресивний прозелітизм уніатів і римо-католиків в Україні... Іншою перешкодою ... стала війна проти православних в Західній Україні”. Позиція Церкви чітка і зрозуміла.

Однак в ЗМІ, особливо останнім часом, навмисне спотворюється позиція духовенства і вірних УПЦ щодо візиту Папи в Україну. Православних звинувачують у “відсталості”, небажанні налагоджувати мирні міжконфесіональні стосунки; супротиві інтеграції України в “об'єднану Європу”... Причому, інколи журналісти самі себе заперечують. Так, в одному з обласних видань було надруковано статтю про Папу (з епіграфом “Ближче до Папи – ближче до Бога”), де сказано, що стан здоров'я Папи “незадовільний” (sic!), але в той же час прес-секретар Папи вважає, що він (Папа) – краще всіх орієнтується у тому, що відбувається в світі. Дивно: яким чином людина з “незадовільним станом здоров'я” може “краще всіх” орієнтуватися у світових подіях, та й ще виконувати місію миротворця на українських землях?

Багато кому хочеться використати тему візиту Папи на “свою користь”. Хтось, можливо, бачить в цьому визнання України “вільною європейською державою”, мовляв, візит Папи підніме наш рейтинг в очах Західної Європи, хтось, можливо, очікує після приїзду отримати нові кредити і позики, хтось... Але забувають про те, що стати дійсно вільним може тільки той народ, що буде наближатися до Бога через виконання Його заповідей, а не через папу Римського!

...В той час, шановний читачу, коли ти будеш тримати цей примірник газети в руках, до приїзду Римського понтифіка в Україну залишатимуться лічені дні. Ми у цьому номері ще і ще раз намагаємося через історичні факти і офіційні (сучасні!) документи показати, який поділ і неспокій приніс на наші землі католицизм. Православна Церква чітко визначила свою позицію стосовно візиту папи: потрібно спочатку зупинити експансіонізм і усунути наслідки католицького “місіонерства” в Україні, і лише потім розглядати питання про приїзд Глави Католицької Церкви, з благословення якого все це відбувалося.

РЕДАКЦІЯ

 

На початок сторінки