Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№6 (80)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Слово на свято Сходження Святого Духа

“Ближче до Папи – ближче до Бога”?

День Святого Духа

Що таке святість?

Звичаї перших християн. Зібрання християн

Поради віруючого лікаря

Берлінська стіна в Україні

Дитяча сторінка
Преподобний Левкій, юний ігумен

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Мета і засоби

Вартість абрикосової кісточки, (або за що просив вибачення Папа)

Правда про Фатіму

Що ви знаєте про Католицизм?

Католики вже давно піддали нас анафемі

“Київ бомбили, нам оголосили...”

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

НАРОСТАЄ ПРОТЕСТ ПРОТИ ВІЗИТУ ПАПИ В УКРАЇНУ
17.05. в Києво-Печерській Лаврі за закликом Спілки Православних братств зібралося біля 200 віруючих. Потім до них приєдналася група організована громадською організацією “Єдина Батьківщина”, зі своїми хоругвами, хрестами, іконами в кількості 95 чоловік. Після молебня, всі рушили хресним ходом до будинку Верховної Ради: священство, черниці, миряни з плакатами антипапського змісту, представники Тульчинської, Миколаївської та інших єпархій, вірні з Криму, Дніпропетровська, Одеси та інших міст. Багато було плакатів проти втручання в справи Української Православної Церкви Константинопольського Патріарха. По дорозі до колони примикали численні віруючі. Великі групи киян і гостей міста виражали схвалення і підтримку протесту православних.
Перед Верховною Радою колона хресного ходу розтяглася на 700 м і нараховувала біля 2000 чоловік. На площі перед Верховною Радою був відслужений молебень по чину “Проти супостатів” і акафіст іконі Божій Матері “Державна”. До пікетників вийшли депутати Верховної Ради Баулін П.Б., Вітренко Н., Мазур Е. та ін., що висловили свою підтримку. Потім колона рушила до будинку Адміністрації Президента України і провела там пікетування в молитовному стоянні зі співом акафісту. У завершенні акції віруючі прибули до будинку папської нунціатури і висловили протест проти візиту Папи в Україну, вручили велику кількість зібраних підписів.
Відмінною рисою даного заходу є його високий ступінь організованості, рішучість віруючих зберігати єдність Церкви і протистояти силам зла.
Усім стало ясно - якщо Церква підніме свій голос, то мільйони громадян України вийдуть на вулиці з вимогою скасувати візит папи. Він може їхати на Україну як державний діяч, і ні в яких духовних заходах не брати участі, не займатися прозелітизмом католицизму!
Громадська організація “Єдина Батьківщина”, Валерій Кауров. 
ВИТРАТИ НА ОРГАНІЗАЦІЮ ВІЗИТУ В УКРАЇНУ ПАПИ РИМСЬКОГО БІЛЬШІ ЧИМ НА ВІЗИТ ПРЕЗИДЕНТА США
Витрати на організацію візиту в Україну Папи Римського Іоана Павла II більші, чим витрати на організацію візиту президента США Клінтона в 2000 р. Про це заявив міністр закордонних справ України, глава оргкомітету по підготовці і проведенню візиту Папи Римського Анатолій Зленко. За інформацією міністра, на сьогоднішній день витрати на підготовку візиту складають біля 1 млн. грн. (біля 180 тис. дол) і є, за словами міністра, “невеликі”. Він також відзначив, що Ватикан бере на себе фінансування перебування в Україні делегації Ватикану і 55 журналістів, що будуть офіційно супроводжувати Папу Римського.   
В КИЄВІ ОРГАНІЗОВАНИЙ ПІКЕТ ПРОТИ ВІЗИТУ ПАПИ РИМСЬКОГО
Віруючі Української Православної Церкви пікетували 24 травня будинок Верховної Ради, протестуючи проти візиту в Україну Папи Римського. До будинку Верховної Ради православні віруючі прийшли після святкової Літургії з Києво-Печерської лаври, співаючи молитву “Богородице Діво, радуйся” і тримали плакати з написами “Папа Римський - персона нон-грата!“, “Православний народ України протестує проти візиту Папи Римського”. 

Папа Іоан Павло II під час візиту в Україну “не втручатиметься у внутрішні конфлікти українських православних церков”, заявив на прес-конференції нунцій Апостольської столиці в Україні архієпископ Микола Етерович.
23 червня 2001 р. в 12.30 Папа Іоан Павло II прибуде з візитом в Київ. Він відслужить літургію, зустрінеться з Президентом України Леонідом Кучмою та з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій і діячами української культури, науки і політики.
На київському аеродромі 24 і 25 червня відбудуться дві служби з участю Папи Римського - за латинським і візантійським обрядами.
У Львові, куди Папа Римський прибуде ввечері 25 червня, на іподромі 26 і 27 червня відбудуться служби за латинським і візантійским обрядами. 

71-літній замбійський священик Еммануель Мілінго, який в неділю в Нью-Йорку прийняв участь, в організованій сектою “Мун”, масовій церемонії одруження, не може більше вважатися єпископом Римо-католицької Церкви. Про це заявив офіційний представник Святого престолу Хоакін Наварро-Вальс.
Виступаючи з спеціальним зверненням в зв'язку з тим, що африканський релігійний діяч порушив прийняту обітницю безшлюбності - целібат, Наварро-Вальс підкреслив, що “Мілінго поставив себе фактично поза церквою”. “Поведінка Мілінго завдала Святому престолу велику прикрість”, - підкреслив він. 
БУДИНОК ВІДПОЧИНКУ ДЛЯ ВІРУЮЧИХ
В Симферопольській і Кримській єпархії в старовинній триповерховій будівлі в м. Алупка - зоні приморського курорту на Південному узбережжі Криму відкрито Будинок відпочинку. Тут виліковують захворювання верхніх дихальних шляхів і органів дихання нетуберкульозного характеру круглорічно, а також можна чудово провести час відпустки після тривалої і важкої праці, надані всі умови і для батьків з дітьми.

Графік заїзду:
1 зміна - 1-20 червня
2 зміна - 21-червня - 10 липня
3 зміна - 11-30 липня
4 зміна - 31 липня - 19 серпня
5 зміна - 20 серпня - 8 вересня

До послуг відпочиваючих 11 унікальних маршрутів, які проводить паломницький відділ Симферопольської і Кримської єпархії. Від піших екскурсій з ночівлею в монастирях до одно- і багатоденних подорожей комфортабельним автобусом по православних святинях Криму: в Херсонесі - свято-Володимирівський собор, місце хрещення св. кн. Володимира; старовинні свято-Георгіївський і свято-Климентовий монастирі, Успенський монастир в м. Бахчисарай та інші.
Для відпочиваючих поруч з будинком діє пляж.
Ціна відпочинку, враховуючи і харчування, в межах 11-14 у.о. на добу з терміном перебування не менше 12 днів. Можливий відпочинок з сім'єю.

Заявки і пропозиції для оформлення угоди на прийом групи відпочиваючих приймаються за адресою:
95001, м. Сімферополь, вул. Одеська, 12,
Сімферопольська і Кримська єпархія
тел. (0652) 25-45-11

Адреса Будинку відпочинку при парафії храму св. кн. Олександра Невського:
м. Алупка-1, вул Леніна, 60
т. 72-66-63; 72-66-34

До Будинку можна доїхати:
- маршрут № 1:
з м. Сімферополя, з/д вокзал, автобусом до м. Алупка, зупинка “Зелений мис”;
- маршрут № 2:
з м. Ялта, маршрутне таксі №26, 41 до м. Алупка, зупинка “Зелений мис”. 
“ПРАВОСЛАВНА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ”
- це унікальне видання в 25-ти томах великого формату, де приведені систематизовані відомості з усіх галузей церковного життя, а також з основних питань держави, права, політики і культури. Над енциклопедією працювали видатні богослови і вчені з різних країн. Всі Помісні Православні Церкви взяли участь у виданні “Православної енциклопедії”.

Придбати “Православну енциклопедію” можна за адресою:
79008, м. Львів, вул. Короленка, 3,
Львівське єпархіальне управління


 

На початок сторінки