Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№5 (79)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Про Вознесіння Господнє і П'ятидесятницю

Дивенъ Богъ во святыхъ Своихъ. Великомученик Георгій Побідоносець

Звір з сімома головами

Щоденник священика

Чудо зцілення

Звичаї перших християн. Аскетизм християн

Богоугодний дроворуб

Паління

Джерело святої Анни

Допомогла Почаївська ікона

Дитяча сторінка
Мученик Іоан, младенець Київський

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Доброта і слушність

Роздуми напередодні візиту (якого могло б і не бути)

Католицизм у Сирії

Ісус чи Іісус Христос?

Правда про Фатіму

Дивенъ Богъ во святыхъ Своихъ. Життя преподобного Микити Затворника (31 січня ст.ст.)

Лікарі - угодники божі

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

АФОНСЬКІ ЧЕНЦІ ПІДДАЛИ КРИТИЦІ СВЯЩЕННИЙ СИНОД ГРЕЦЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ЗА ЗАПРОШЕННЯ ПАПИ РИМСЬКОГО ВІДВІДАТИ ГРЕЦІЮ
- вперше за останню тисячу років - і закликали православних молитися за його скасування. Про це говориться в заяві, підписаній представниками всіх 20 монастирів, що складають автономну “православну республіку” на Святій горі Афон.
На їх думку, ціль візиту папи полягає в тому, “щоб продемонструвати, що він фактично є світовим лідером і церковним керівником для всього світу”.
У документі відзначається, що приїзд папи породить лише проблеми і нічого не дасть Грецькій Православній Церкві, і, якщо її представники візьмуть участь у церемоніях на честь Іоана Павла ІІ, то тріумф Ватикану буде повний. “Хіба можна так легко простити злочини і єресь Ватикану в зв'язку з Хрестовими походами, що зруйнували Православний Схід, насильницький прозелітизм серед православних віруючих, спрямовану проти нас пропаганду папістів, проклятих уніатів і різанину наших сербських православних братів”, - говориться, зокрема, у заяві.
Тим часом Всесвітній патріарх Варфоломій, під юрисдикцією якого знаходиться Афон, а також вище керівництво Грецької Православної Церкви не виступають проти наміченого на 4-5 травня візиту папи Римського в Грецію і закликають віруючих мирян, ченців і парафіяльне духовенство утриматися від протестів у ході візиту. 
В СТАМБУЛІ В ГРУДНІ 2000 Р. ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ПРЕДСТОЯТЕЛІВ ПРАВОСЛАВНИХ ЦЕРКОВ БЕЗ УЧАСТІ МП.
Основною причиною цього є розкольницькі дії патріарха Варфоломія в Естонії. Крім того, не приїхали представники Грузинської, Єрусалимської, Кіпрської і Фінської Церков. Було прийняте послання з закликом до збереження єдності Церков і підкреслена важливість зусиль для її повного відновлення. Учасники наради засудили “єресь етнофілітизму”, тобто переваги етнічного принципу при формуванні церковного устрою. Також відзначається необхідність спільного звернення “до всіх влад в країнах, де існують Православні Церкви, щоб вони шанували чинні протягом сторіч канони, а також устрій Православної Церкви, як у відношенні правової системи Помісних Церков, так і в відношенні будівництва і використання святих місць і їх майна”.
“Православная Русь”, №3, 2001, США 
ПАПА РИМСЬКИЙ ВІДВІДАЄ УКРАЇНУ,
НЕЗВАЖАЮЧИ НА ПРОТЕСТ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
Папа Римський 26 квітня знехтував пропозицією Української Православної Церкви відкласти запланований на червень візит в Україну. При цьому понтифік виразив надію на покращення відносин між Православною та Католицькою Церквами.
“Майбутній візит повинен стати знаком поваги до наших православних братів і доказом нашого прагнення продовжувати діалог в істині і любові”, - сказано в листі, якого папа Римський направив предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому митрополиту Володимиру. Папа, якому в наступному місяці сповниться 81 рік, все таки збирається відвідати Україну 23-27 червня.
ІНТЕРНЕТ, atlasUA/net 
БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ “СЛІЗ МОНАШКИ”
Православні ієрархи вимагають ввести заборону на “релігійні назви” для алкогольних напоїв і кондитерської продукції. На їх думку, такі назви, як “Монастирська трапеза”, “Мадонна з немовлям”, “Сльози монашки”, “Хрещення немовляти” та інші - образливі і блюзнірські. В даний час Церква і уряд почали контролювати появу торгових марок з використанням “релігійної тематики”, і вже більш 10 заявок на подібні назви відхилені, повідомляє The Moscow Times. “Якщо представники церкви вважають, що “святе ім'я” того або іншого продукту принижує почуття віруючих, то заявка на назву буде знята. Можна довго сперечатися про те, що святе, а що нечестиве. І тільки Церква знає, що істинне”, - сказав Патріарх Московський і всія Русі Олексій II. Ця церковна цензура викликала бурю протесту серед комерсантів. Вони бояться, що поступово буде введена повна заборона на використання релігійної тематики в назві та оформленні продуктів.
ІНТЕРНЕТ, Lenta. ru 
ПІДГОТОВКА ДО ВІЗИТУ ПАПИ РИМСЬКОГО В УКРАЇНУ
Під час візиту папи Римського Іоана Павла ІІ в Україну Київ готується прийняти біля 15 тис членів офіційних делегацій і журналістів, а також майже 200 тис прочан. Про це на прес-конференції повідомив столичний мер Олександр Омельченко.
За його словами, для прийому великої кількості гостей готуються готелі і студентські гуртожитки. Крім того, 7 київських стадіонів будуть відведені під наметові містечка прочан. Омельченко сказав також, що ведеться робота з католиками, що мешкають у Києві, про можливе поселення певної кількості прочан у їхніх сім'ях. Київський міський голова повідомив, що в даний час ведуться переговори з Міністерством освіти України про можливий перенос дати вступних іспитів у ВУЗах на тиждень раніше у зв'язку з візитом у Київ понтифіка. Мер підкреслив, що “проводяться відповідні роботи по забезпеченню правопорядку в столиці”. При цьому Омельченко визнав, що “подібних заходів щодо значення і масштабу, у Києві ще не було”. 
ОДЕСЬКА ЄПАРХІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
ПРОТИ ПРИЇЗДУ ПАПИ РИМСЬКОГО В УКРАЇНУ
Збори священства і чернецтва Одеської єпархії в духовній єдності схвалили позицію Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і Священного Синоду в листі Римському папі.
Духовенство і чернецтво на чолі зі своїм Архіпастирем, Високопреосвященішим Митрополитом Одеським і Ізмаїльским Агафангелом, звертаються до Президента країни Леоніда Даниловича Кучми з закликом: приймаючи до уваги напружене і вибухонебезпечне міжконфесійне положення, продовження розколу в Православ'ї, політичної нестабільності і суспільної напруженості відкласти візит Римського понтифіка в Україну.
Цей мудрий крок безумовно буде схвалений абсолютною більшістю населення України.
Учасники єпархіальних Зборів звертаються до братів і сестер, греко і римо - католиків: проявіть християнську любов і розуміння проблем Православної Церкви в Україні.
Зверніться до глави Католицької Церкви і передайте йому занепокоєність православних християн України.
Нам з вами жити в Незалежній Україні, нам з вами будувати нашу земну Батьківщину!
Невже знову почнуться чвари, розлад, відчуженість і ненависть?
Дайте зарубцюватися ранам на Тілі Церковному! Дайте багатостраждальній Україні стати на ноги! Дайте народу України відчути єдність!
Учасники зборів вознесли молитви Господу нашому Іісусу Христу про дарування всім християнам мудрості; політикам - відповідальності.
Прийнято 400 священнослужителями Одеської єпархії.
Прес-служба Одеської єпархії.

 

 

Слухайте радіо "Радонеж"!

Православна радіопередача щоденно
з 19.00 до 22.00 за київським часом
на коротких хвилях - 48 м (6245 кГц).


 

На початок сторінки