Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№4 (78)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Дивенъ Богъ во святыхъ Своихъ. Св. мучениця Фомаїда

Лист Константинопольського Патріарха Варфоломія українським парламентарям

Прес реліз Першої конференції Львівського обласного осередку об'єднання громадян "Путь православних"

Вітальне слово від імені парафіян церкви св. Іоана Хрестителя

Благодатний вогонь

Звичаї перших християн. Шлюб

Подружня вірність

Папу запрошено: він має відвідати Україну в червні

Дитяча сторінка
Підсніжник.

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Великодні писанки

Вже близько, коло дверей...

Кусюча... картопля

Меланя - "голова барання"

Чудо з іконою

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

від імені парафіян церкви святого Іоана Хрестителя
у с. Грозьове Старо-Самбірського району.

Ваше Високопреосвященство!

Шановний Владико! Ми щиро вдячні Вам за Вашу мудру науку, яка кличе нас до християнської любові. Дякуємо Вам за Вашу батьківську турботу про нас, ми всі щиро просимо Бога, щоб Він допомагав Вам і надалі мудро вести Ваш корабель з нами, духовними дітьми, до пристані, що зветься Спасіння.

Нехай же зерно християнської науки, засіяне Вами для Божої слави, приносить щедрий урожай! І нехай Господь дарує Вам сили, здоров'я та всі ласки для довгого служіння на ниві Христовій.

Можливо, разом з новою кладкою цегли і ми, нарешті, піднімемось з колін. Своїми помислами і діями кожен збудує храм в своїй душі, допоможе будувати храм в душі свого ближнього, а тоді ми всі, очищені духовно, із святістю в душі, з любов'ю і праведністю, без злоби і гніву гідно ввійдемо в третє тисячоліття від Різдва Христового.

Це буде любе Богові, і Він, Вселюблячий і милосердний, допоможе нам вийти на праведну дорогу, вкаже шлях подолання тієї скрути, в якій вже довгий час знаходиться наша держава.

Вихід з тієї кризи дуже потрібний всім, в першу чергу нашим дітям, онукам, перед якими тільки відкриваються життєві дороги.

Так простім один одному малі та більші провини, станьмо мудрішими і добрішими, і в щирій молитві до Бога попросімо для себе і своїх ближніх здоров'я, можливості працювати і отримувати заробітну плату, добра і щастя в державі. Господь милосердний почує нас!

Виховувати молоде покоління належить на кращих зразках національної культури, народних звичаїв і обрядів, на кращих народних традиціях, які завжди об'єднювали людей, творили єдину націю. Головне виховати в молодого покоління твердість православної віри і духу. Тому і в школах запроваджено такий предмет, як християнська етика, на якому дітям даються основи християнської моралі. Стає доброю традицією запрошувати священика на християнські культурні заходи, бо саме священики можуть утвердити людину у вірі, дати надію на краще, виховати молоде покоління на засадах християнської моралі як одного із основних шляхів національного і духовного відродження.

Початок нового тисячоліття має стати періодом оздоровлення понівечених людських душ. Це має бути і подяка Господу за Його ласку до нас, грішних.

Ми з тривогою і надією думаємо, яким буде третє тисячоліття, що нового принесе для нас. Але водночас задумаємося і над тим, хто увійде в нове тисячоліття, що внесе в нього, якими матеріальними, моральними та духовними вартостями збагатить його.

Ми свідомі того, що в третьому тисячолітті в основному буде жити молоде покоління. Саме воно продовжить відродження нашої Батьківщини, створюватиме її матеріальні та духовні цінності.

Яким це молоде покоління увійде в нове тисячоліття, залежить від нас, дорослих, і в першу чергу від сім'ї, де дитина бере початок виховання і науки, а також від тих, хто займається вихованням підростаючого покоління: вихователів, педагогів шкіл, вузів, працівників культури - всіх, кому не байдуже, як надалі буде розвиватися наша держава і які громадяни будуть в ній виростати.

Люба Павлечко,
с. Грозьове, Старо-Самбірського р-ну, Львівської обл.

 

На початок сторінки