Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№4 (78)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Дивенъ Богъ во святыхъ Своихъ. Св. мучениця Фомаїда

Лист Константинопольського Патріарха Варфоломія українським парламентарям

Прес реліз Першої конференції Львівського обласного осередку об'єднання громадян “Путь православних”

Вітальне слово від імені парафіян церкви св. Іоана Хрестителя

Благодатний вогонь

Звичаї перших християн. Шлюб

Подружня вірність

Папу запрошено: він має відвідати Україну в червні

Дитяча сторінка
Підсніжник.

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Великодні писанки

Вже близько, коло дверей...

Кусюча... картопля

Меланя - “голова барання”

Чудо з іконою

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

ПЕРЕГОВОРИ МІЖ РУСЬКОЮ І КОНСТАНТИНОПОЛЬСКОЮ ЦЕРКВАМИ
19 лютого в Берліні пройшла офіційна зустріч делегацій Руської Православної Церкви і Константинопольського Патріархату. На ній обговорювалися питання, що мають відношення до церковного становища в Естонії та Україні. Сторони погодилися продовжити консультації з питання про церковне становище в Україні й обговорили можливості взаємодії з метою досягнення єдності православних віруючих і подолання існуючого розколу. Делегації також обмінялися думками про шляхи подолання церковного розколу в Македонії і обговорили ряд інших питань.
Наступна зустріч делегацій двох Патріархатів намічена на 19-20 квітня 2001 року.
ОВЦС / Православ'я.Ru 
НА КАТОЛИЦЬКОМУ ХРАМІ МОЗАЇКА З ЗОБРАЖЕННЯМ ГОРБАЧОВА І ПАПИ РИМСЬКОГО
Мозаїка, що зображує колишнього президента СРСР Михайла Горбачова на аудієнції в папи римського Івана Павла II, встановлена в храмі Святого Серця в італійському місті Терни. 19 лютого Горбачову, що саме там знаходився, показали цю мозаїку. Колишній президент СРСР одержав в Тернах міжнародну премію “Сан-Валентино”.
НТВ.ru 
ПЕРШИЙ УСТАНОВЧИЙ З'ЇЗД ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ КРИМУ,
що відбувся 17 лютого в Сімферополі, прийняв рішення організувати Об'єднання православної молоді Криму. До складу цієї організації можуть входити тільки віруючі Української Православної Церкви від 16 до 30 років. Задачі Об'єднання: відродження православного духовного просвітництва, виховна і місіонерська діяльність, захист молоді від впливу псевдорелігійних культів і тоталітарних сект.
Православ'я.Ru 
ГРЕКО-КАТОЛИКИ ПРОПОНУЮТЬ ЗАКЛЮЧИТИ КОНКОРДАТ З ДЕРЖАВОЮ
Віце-прем'єр України Миколай Жулинський назвав “історичним” майбутній візит папи римського Іоанна Павла ІІ в Україну, і сказав, що він дасть можливість прискорити рішення ряду проблем у відносинах між українською державою і церквою. Миколай Жулинський повідомив про це під час зустрічі з групою греко-католицьких ієрархів - учасників Синоду Української Греко-католицької церкви, який вони зухвало вирішили провести в православному Києві. Як повідомили 24 березня в прес-службі влади, на думку М. Жулинського, підготовка до візиту понтифіка можливо включатиме декілька принципових моментів, які підтвердять всьому світу повернення України до визнання гідної ролі церкви в суспільстві. У зв'язку з цим глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар поставив перед владою питання “про відновлення історичної правди і офіційної реабілітації УГКЦ в повному об'ємі”.
Що під цим розуміє шановний кардинал, незрозуміло. Адже ніякого вироку УГКЦ ніхто ніколи не оголошував. Та і яка реабілітація потрібна греко-католикам, які не тільки давно вже вернули собі давні позиції, але й розпочали широким фронтом агресію проти православних. До майбутньої зустрічі з президентом Леонідом Кучмою п. Жулинський і греко-католицькі єпископи домовилися виробити пропозиції про можливість прийняття конкордату між державою і католицькою церквою, подібного до відомих конкордатів між Італією і Ватиканом, Польщею і Ватиканом.
Ітар-ТАРС/Радонеж 
ЧИ ВІДБУДЕТЬСЯ ВІЗИТ ПАПИ В БОЛГАРІЮ?
На фоні тиску зі сторони держави на ієрархів Болгарської Патріархії, деякі офіційні особи відкрито критикують Патріарха Максима за його відмову запросити папу Іоана Павла ІІ відвідати Болгарію з офіційним візитом. Папа декілька разів давав зрозуміти, що він зможе відвідати країну тільки після офіційного запрошення від Патріарха. За межами Церкви відмову Патріарха вважають “обдуманою зрадою”.
“Православная Русь”, США, №3, 2001

 

На початок сторінки