Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№4 (78)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Дивенъ Богъ во святыхъ Своихъ. Св. мучениця Фомаїда

Лист Константинопольського Патріарха Варфоломія українським парламентарям

Прес реліз Першої конференції Львівського обласного осередку об'єднання громадян "Путь православних"

Вітальне слово від імені парафіян церкви св. Іоана Хрестителя

Благодатний вогонь

Звичаї перших християн. Шлюб

Подружня вірність

Папу запрошено: він має відвідати Україну в червні

Дитяча сторінка
Підсніжник.

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Великодні писанки

Вже близько, коло дверей...

Кусюча... картопля

Меланя - "голова барання"

Чудо з іконою

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

КУСЮЧА... КАРТОПЛЯ

Страхітливі факти знайшов я в Інтернеті. Рибам ввели ген стійкості до значного пониження температури води і тепер вони можуть розмножуватися там, де раніш ніколи не плодилися, і витискувати споконвічних мешканців цих місць. І подібних “мутантів” вже створено багато: широким фронтом вони ведуть наступ на “дику” природу. В результаті зміщуються біологічні ланцюги, виникає екологічний дисбаланс, наслідки якого непередбачені.

В апарат спадкоємності картоплі вчені впровадили особливі гени, щоб вона стала стійкою до колорадського жука. І дійсно: від такого “делікатесу” в них розчиняється хітин - тверді частини тіла стають м'якими, і “бідні” жуки вмирають болісною смертю. Але добродії вчені чомусь не подумали, що буде з іншими комахами, що сідають на картоплю. І дуже здивувалися, коли стали гинути метелики, “божі коровки - сонечка” і, нарешті, - бджоли.

Покуштувавши трансгенної картоплі, гинуть не тільки колорадські жуки, але і безліч корисних комах. За ними вимирають птахи, у яких не вистачає корму. Починають рватися біологічні ланцюги, що природа створювала мільярди років.

Деякі думають, що ця ланцюгова реакція не швидко дійде до людей. Помиляєтеся... Світові ринки завалені генетично-модифікованими продуктами, ми споживаємо їх у величезній кількості. І раптом з'ясовується, що піддослідні миші, яких годували такою їжею, дають малоросле потомство, яке часто хворіє і погано “тямить”, тобто вироджується.

Після обнародування цих і інших непривабливих фактів на Заході вибухнув грандіозний скандал. “Зелені” домоглися заборони генетично-модифікованих продуктів у США і Канаді. Куди ж подіти це “добро”? Як завжди - у Росію та Україну. І от нам радісно повідомили, що на обгортках з такими продуктами будуть писати спеціальні попередження. Але ця інформація пройшла тихо, і мало хто зрозумів її зміст. Більшість покупців, як і раніше, беруть усе підряд, не перебираючи. І уподібнюються піддослідним мишкам. А потім вчені будуть наївно дивуватися, чому так стрімко росте смертність у нас.

Але це ще квіточки в порівнянні з експериментами над ссавцями.

Хочете стати кентавром?

Доктор біологічних наук Любов Олександрівна Калашнікова багато років працювала в Словенії, створюючи трансгенні модифікації домашніх тварин. І, повернувшись у Росію, вона розповіла жахливі речі.

Тварини, яким ввели чужий, але “корисний” ген, стають страхітливо хворими, моторошно дивитися, 98 відсотків з них гинуть. А ті, що “дотягли” до статевозрілого віку - не можуть спаровуватися: потенція майже на нулю. Тоді маток запліднюють штучно - і нащадки ще хворобливіші, ніж батьки. У генетичних виродків збільшені внутрішні органи, постійні внутрішні кровотечі, розвиваються ракові патології.

Але нам не показують трансгенних “кальок”, а тихенько знищують їх, щоб не лякати громадськість. А то вона накладе заборону на ці дослідження і генетики перестануть отримувати грошики.

З серйозним виглядом нас запевняють, що молоко трансгенної корови містить нові корисні речовини і має незвичні смакові якості. Якщо хочете, у ньому будуть ліки, що вам потрібні. Сплачуйте півмільйона доларів, і корівка - ваша (саме стільки коштує трансгенна корова).

Але ось, захлинаючись від захоплення, світові ЗМІ повідомляють нам нову сенсацію: незабаром почнуться подібні експерименти над людьми. Мов, розшифрована структура людського геному: в якій послідовності йдуть один за одним мільярди “букв” в молекулі спадковості. Переставляючи їх з місця на місце, ми нібито вилікуємо рак і СНІД, всі станемо геніальними, переможемо старість і вступимо в безсмертя... Фантазіям немає меж. А яка ж реальність?

- Це грандіозний обман, схожий на казочки фізиків про те, що вони незабаром одержать керований термоядер, - підтверджує доктор біологічних наук, професор Петро Гаряєв. - В обидві афери були вбахані колосальні гроші, а результат - практично нульовий. “Великі досягнення генетиків” розрекламовані для того, щоб ми знову розщедрилися на їхні дослідження.

- Але нам говорять: “Викинемо ген старіння і ми станемо безсмертними, а вставимо ген геніальності і ми перевершимо Льва Толстого і Альберта Ейнштейна...”

- Все це пропагандистське марення. Адже ген подібний кнопці: натиснув на нього - одержав ефект. А що при цьому відбулося в апараті спадковості, генетикам, як правило, цілком незрозуміло. Вони працюють наосліп, тому і гинуть, як мухи, трансгенні тварини. А ті мутанти, що вижили в цих катуваннях, набувають незвичайної живучості і родючості. В результаті їхні популяції ростуть, подібно до метастаз ракової пухлини, пожираючи все навколо.

Сліпі поводирі

- Чому ж так відбувається? - запитав я вченого.

- Генетики роблять вигляд, що, дослідивши всю послідовність хромосом, вони осягнуть їх таємницю. Це ніби, щоб зрозуміти посмішку Джоконди, слід вивчити тільки складники фарб, які використав великий Леонардо да Вінчі.

Гени, у звичному розумінні цього слова, кодуют лише мізерну (білкову) частину інформації спадковості, а левова частка її записується на рівні хвиль в ДНК-програмах і в ДНК-текстах, подібних до людської мови. І якщо експериментатор вводить у молекулу ДНК чужий їй фрагмент, то його фізичні поля спотворюють всю програму спадковості. Тобто йде перекодування на більш високому рівні, про яке класична генетика нічого не знає. В результаті, зненацька, виникає цілком інша генетична програма. І нещасливий фрагмент ДНК, якого поставили не на своє місце (трансген), починає відігравати роль фатальної коми у фразі: “Страчувати не можна помилувати”.

Генетики думали, що кожний фрагмент ДНК грає єдину роль. А їх виявилося багато. Введення нерідних генів може змінити рідинно-кристалічну структуру хромосом, яка являється голографічною решіткою. В результаті вона кодує щось нове, несподіване або зашумлюється. Хромосома починає інакше звучати і випромінювати, тобто подає нові хвильові команди. Довжини хвиль, що йдуть від неї, змінюються непередбачено і збивають клітини з пантелику. Замість істоти з чудесними властивостями вчені отримують генетичного виродка. І відпускають його в навколишнє середовище.

Так продукуються генетичні монстри, спроможні знищити природних побратимів і самих себе.

Але справа навіть не в цьому. Якщо ми вимолимо у Бога прощення за наші гріхи, то наука піде по рятівному шляху, зазначеному релігією, і зрештою повернеться в її лоно. І ми будемо жити серед людей, створених по образу і подобі Божій, а на грішному Заході залишаться масони-генетики, кентаври, русалки, рогаті люди і інша погань.

Михайло Олексійович Дмитрук,
“Русский дом”, листопад 2000 р.

 

На початок сторінки

Качели детские фото каталог.