Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№4 (78)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Дивенъ Богъ во святыхъ Своихъ. Св. мучениця Фомаїда

Лист Константинопольського Патріарха Варфоломія українським парламентарям

Прес реліз Першої конференції Львівського обласного осередку об'єднання громадян "Путь православних"

Вітальне слово від імені парафіян церкви св. Іоана Хрестителя

Благодатний вогонь

Звичаї перших християн. Шлюб

Подружня вірність

Папу запрошено: він має відвідати Україну в червні

Дитяча сторінка
Підсніжник.

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Великодні писанки

Вже близько, коло дверей...

Кусюча... картопля

Меланя - "голова барання"

Чудо з іконою

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ВЖЕ БЛИЗЬКО, КОЛО ДВЕРЕЙ...

В православній пресі продовжується дискусія про прийняття віруючими індивідуального ідентифікаційного номера платника податку, який нав'язує нам Державна Податкова Адміністрація. Відносно цього було навіть прийняте Рішення Священного Синоду Української Православної Церкви. Але більша частина населення України віднеслась до проблеми присвоєння ідентифікаційного номера скептично, вважаючи це проявом неосвіченості, відсталості і фанатизму православних, особливо ченців.

Та чи дійсно в попередженнях православних старців з Афону та монахів інших монастирів немає й долі істини?

Ось що з приводу нової системи говорять вчені-спеціалісти?

Своїми думками про, існуючу нині, реальну загрозу свободі особи і демократії в нашій країні ділиться доктор економічних наук, голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Олександр Турчинов на сторінках газети “Вечірні Вісті” №188, 2000 р.
  

Що загрожує державі?

Держави появляються, розвиваються, борються за існування і зникають. Зникнення держави можуть спричинити багато чинників.

Зокрема, однією з найнебезпечнішою загрозою існуванню держави є несплата податків. Тому держава зобов'язана якось цей процес контролювати, інакше - загине.

А це значить - контролювати конкретну особистість. Тобто держава зобов'язана знати, скільки громадяни отримують і скільки витрачають, скільки купують і скільки продають.

Іншими словами, державі необхідно, щоб ніхто без її відома не міг що-небудь продати або купити, тобто вести економічну діяльність і отримувати прибуток.

Саме з цією ціллю були введені так звані ідентифікаційні коди.

Але коди - це незручно. Мало хто може запам'ятати свій код. Носити його з собою - теж не кращий вихід: гаманець можна і загубити.
 

Всі вигоди

Сьогодні деякі західні банки використовують значно більш зручну форму - електронний контроль. Вони ставлять на руку своєму працівнику мікроскопічну електронну мітку, у якій зберігається вся необхідна інформація про нього. Вона є ключем, паролем, визначає рівень доступу до інформації і т.д. Це дійсно зручно, надійно - не загубиш.

Очевидно, що це крок до загального контролю за платниками податків.

Під час покупки моментально в податковій адміністрації з'являється інформація, що, допустимо, Петренко в магазині № 25 м. Умані купив “палицю” ковбаси і книжку “Ленін в Смольному”, потім був в ресторані, де разом з Івановим випив пляшку горілки. Відразу видно, скільки в них на рахунку залишилося, скільки вони витратили, який у нього прибуток, і наскільки більше він витрачає ніж отримує.

Причому все це, зрозуміло, йде під прапором боротьби з тіньовою економікою. Тіньова економіка і злочинний бізнес користуються готівкою. Тому в розвинутих країнах повним ходом йде процес витиснення готівки з усіх сфер життєдіяльності людини.

Ніхто проти боротьби з тіньовою економікою виступати не буде, якщо він чесна людина, звісно. Тому всі чесні, свідомі громадяни голосують: “За”. Тобі ставлять запитання: “Якщо ти чесна людина, то що тобі приховувати?” Нічого.

Таким чином, під благовидним приводом встановлюється тотальне стеження за особистістю.
 

Мічені

А коли в людини є електронна мітка, то стежити можна не тільки за її фізичним станом, але і за духовним. І навіть можна дізнатися, про що людина думає. Наприклад, якщо я знаю, які книги ви читаєте, які фільми дивитеся, з якими людьми зустрічаєтеся, скільки часу і де проводите, за кого голосуєте, то мені цілком нескладно зрозуміти, чи являєте ви для держави небезпеку чи ні. Таким чином, система тотального контролю зможе миттєво виявити небезпечних і нелояльних громадян, що дозволить негайно застосувати до них запобіжні заходи, можна планувати діяльність засобів масової інформації, проводити агітаційні кампанії, раціонально і цілеспрямовано впливати на умонастрої людей.

З людиною можливим буде проведення “профілактичної” роботи.
 

Плата за вигоду

Зрозуміло, що заради такого зручного засобу контролю всім нам доведеться чимось пожертвувати: кожний громадянин потрапляє в повну залежність від комп'ютера. І, природно, від тих, хто цей комп'ютер контролюють.

Таким чином, адміністративно-комп'ютерна система стає новим критерієм, що визначає поняття Добра і Зла, яким до неї був лише Господь Бог. Тепер “вона” вже все контролює, карає або заохочує, милує або страчує. Тепер “це” потрібно писати з великої букви.

І от зараз ми підійшли до тієї причини, чому мене так стурбувала ця тема. Якось я прочитав у Біблії, у книзі “Одкровення Іоана Богослова” такі рядки:
“...він (тобто Звір, або антихрист) зробить так, що всім малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам буде накреслене тавро на правій руці їх, або на чолі їхньому, і що нікому не можна буде ні купувати, ні продавати, крім того, хто має таке тавро, або ім'я звіра, або число імені його” (Откр. 13, 16-18).

Звичайно, на Біблію можна було б не звернути уваги. Але коли ти працюєш у бюджетному комітеті і бачиш, які великі кошти виділяються саме на встановлення тотального контролю за кожною людиною, і коли ти знаєш, що ідентифікаційні коди вводяться саме для того, щоб без них ніхто не міг у перспективі “ні купувати, ні продавати”, то мимоволі задаєшся питанням: “Відкіля св. Іоан Богослов міг знати про це 2000 років тому? ” Адже ще 100 і навіть 50 років тому такого контролю ніхто не міг і уявити. Коли я подивився, як трактується цей уривок у теологічній літературі, зрозумів, що люди ні найменшого уявлення не мали про те, як це насправді буде відбуватися. До Біблії можна по-різному ставитися, але якщо вона змогла пророчити ті форми, що сталі зрозумілі нам тільки зараз, її інформацію варто врахувати і вивчити.
 

Логіка тотального контролю

А спробуйте хоч що-небудь заперечити проти податкової логіки. Чи повинен встановлюватися контроль за сплатою податків? Повинен. Його встановили. Але потрібний ще контроль за прибутками і за витратами. Але це ще не все. Більш складна система - це контроль за конкретними покупками кожної конкретної людини.

Тобто встановлюється повний контроль за особистістю в сфері послуг і споживання. Про вас все відомо: що ви купуєте, куди і на чому ви переміщаєтеся. І навіщо. Внутрішні органи держави теж охоче візьмуть на озброєння цю зручну ідеологію.

Але якщо вже ми знаємо, що ви купуєте, і ви чесна людина, то цікаво все-таки дізнатися: “За кого ви голосуєте? Якщо ви читаєте “Леніна в Смольному”, купуєте “московську” ковбасу і обідаєте в ресторані “Червона Москва”, то ви можете і проголосувати неправильно. Вашою наївністю або дезінформованістю можуть скористатися “погані, небезпечні політики”. Ви можете самі, навіть, не догадуватися про свою неблагонадійність. Якщо ви чесна людина, то хіба ви будете проти того, щоб компетентні органи знали, що робить кожна людина? Скільки безневинних чесних людей ми врятуємо! Хто буде протестувати проти такого контролю? На якій підставі, якщо він чесна людина?!

Так буде встановлений жаданий тотальний контроль за всіма громадянами. І всі заживуть “щасливим” життям.
 

Нові заповіді і нові герої

В цей час засоби масової інформації внесуть у свідомість нові критерії добра і зла. Очевидно, що все, що намагається вийти з-під контролю, - це зло, і його потрібно викорінювати. “От, подивіться на цього злочинця! Він намагався звільнитися з-під суспільного контролю, щоб чинити жахливі злочини”. І показують по телевізору цього монстра. Таким чином, спроба втекти з-під контролю стане одним з тяжких злочинів у новому “щасливому” суспільстві. Щоб таке було неможливим, електронне тавро почнуть ставити в дитинстві, разом з щепленнями від віспи. Ненав'язливо, зручно і суспільно-корисно.

А от і нові герої. Вони теж появляться на екранах телевізорів. Вони борються за наше з вами щастя, знищуючи білі плями останніх на Землі безконтрольних ділянок у джунглях Амазонки. Вони ставлять мітки представникам опозиції, повіям, що вижили з розуму, сектантам, повертаючи їх у лоно суспільства.

Привітайте їх! Вони несуть добро!

А добро - це тотальний контроль. І немає альтернативи.
 

Мораль, просто мораль

Якось я готував один офіційний документ і вжив термін “християнська мораль”. Одна шановна людина підійшла до мене і попросила: “Не пиши, будь ласка, “християнська мораль”, напиши просто - “мораль”. Адже багато людей невіруючих, або вони належать до іншої віри”.

Я запитав у нього: що таке мораль? Він почав перераховувати: не вбий, не вкради, не бреши, не побажай добра ближнього, дружини ближнього, - назвав майже всі десять заповідей.

Але чи буде людина дотримуватися цих заповідей, якщо вона не вірує в Бога і впевнена в своїй безкарності? З якої статі? Адже є різна мораль. Є мораль різноманітних племен канібалів. Для них морально з'їсти свого ближнього. Причому ці люди фізично нічим не відрізняються від нас. Але якщо його мама з дитинства вчить, що з'їсти ближнього - це корисно (з'їси ноги - будеш краще бігати, з'їси руки - будеш далі кидати спис, з'їси голову - станеш розумнішим), то для нього це і буде мораль!

У новому тоталітарному суспільстві ті, хто буде керувати, будуть формувати свою мораль: “Чому ви не хочете, щоб ми знали, про що ви думаєте? Подивіться, вони щось приховують! Вони не хочуть бути чесними! Це аморально! Вони злочинці!” Тому все залежить від того, хто буде формувати цю мораль. Ось чому я пишу “християнська мораль” - термін усім зрозумілий і пройшов іспит часом.

Ми ж рухаємося до того, що буде створене синтетичне суспільство, в якому ті, хто ним керує, зведуть свої пороки в ранг законів моралі. Це буде машинно-людський синдикат, безжалісний держапарат, що почне жити своїм власним життям, встановлюючи все більший контроль над суспільством.
 

Легіон і його лідер

Хто ж наверху? Безумовно, апокаліпсис не може відбутися в окремо взятій країні. І в світі вже формується глобальна система тотального контролю за людиною. Причому на Заході це відбувається значно м'якше ніж у нас. Це проходить по всіх сегментах сучасного західного суспільства: від використання відеокамер для стеження за малюками в дитсадках до останніх рішень країн Євросоюзу про скасування таємниці банківських вкладів фізичних осіб. Середньостатистичний обиватель вже готовий передати всі свої клопоти, довірити свою безпеку і контроль над собою адміністративно-комп'ютерній системі. А значить людині, що буде контролювати цю “систему”. І тоді те, що відбувається в державі, а згодом - і в світі, цілком залежатиме від особистих якостей того, хто знаходиться на вершині влади.

Ми, на жаль, знаємо, хто проривається на самий верх. У нас небагато шансів, що це буде саме чесна, скромна і справедлива людина. Скоріше - нахабний і нещадний, готовий заради цієї влади на все. Порочна особистість, з глобальними претензіями і метою, що не має будь-яких моральних обмежень в методах досягнення своєї мети.”

І в нього в руках виявиться повний контроль над людством. І люди готові до того, щоб стати об'єктами тотального контролю, не бачачи в цьому нічого небезпечного. Я впевнений, що якщо появиться дуже сильна і приваблива особистість, яка скаже, що повинен бути єдиний світовий порядок, заради блага всіх, заради світової перемоги “добра” над “злом” - то багато хто підтримають його. Все це буде йти під соусом боротьби з тероризмом, з наркомафією, з работоргівлею, тіньовою економікою, несплатою податків. Засоби масової інформації в один голос цю ідею підтримають і донесуть до наших голів: “Рівність, братерство, свобода!” Можливо, громадяни багатьох країн, що втомилися від сваволі місцевої влади, самі віддадуть свої голоси за “єдиний і неподільний” світовий порядок.

Електронні засоби масової інформації миттєво нав'яжуть кожному розуміння принадності ідей нового порядку, мудрість, рішучість, альтруїзм і масштабність нового лідера. Можливість ефективного використання адміністративно-комп'ютерної системи для локалізації опонентів дуже швидко призведе до загальної “активної” і “усвідомленої” підтримки нових ідей населенням цивілізованих держав. Союз цих держав, маючи значну військову перевагу, “переконає” нецивілізовані держави прийняти новий порядок і стати його частиною. Коли я пишу ці рядки, то згадую не тільки Югославію та Ірак, але і ще одне місце одкровення Іоана:
“І робить великі знамення, так що й вогонь сходить з неба на землю перед людьми.
І чудесами, які дано було йому творити перед звіром, він зваблює тих, що живуть на землі, щоб вони зробили образ звіра, котрий має рану від меча і живий.
І дано йому було вложити дух в образ звіра, щоб образ звіра і виголошував і діяв так, щоб був убитий кожний, хто не поклониться образові звіра” (Одкр. 13, 13-15).

Потім усім на руки поставлять мітки. А деяким - на чоло. І покінчать у такий спосіб з усім “світовим злом”.

Все це спрощується, якщо знаєш про людину найпотаємніші речі: що її радує, що засмучує, чого він прагне, чого боїться, - такою людиною дуже легко маніпулювати.

Ефективність контролю думок у такому суспільстві буде дуже високою. Якщо ти захочеш, наприклад, писати інтимні вірші, то тобі прийдеться купити ручку і блокнот, що буде відразу зафіксовано “системою”. Комп'ютер також вирахує швидкість списування твоїх ручок і блокнотів і повідомить куди потрібно, щоб перевірити, а що це ти там пишеш?

Протягом 2000 років людський розум не міг зрозуміти пророцтв апостола. Ми мимоволі стаємо свідками їх реальності. Але якщо все, що передбачив святий Іоан Богослов починає справджуватися, то наступний крок - Армагедон.

Людина стоїть перед реальною загрозою втрати права вибору, яке дане їй Богом. Їй пропонується інший “бог”, який контролює все. І всі спроби людини встановити зв'язок з Творцем будуть розцінюватися як шкідливі для суспільства, в якому вище благо - тотальний контроль.
 

Кінець світу

Кінець нового порядку і всіх його складових легко прогнозувати. Це може бути просто вірусний збій складної адміністративно-електронної системи. А швидше всього, як розповідає “Одкровення”, керманич і лідер усіх народів, а прямо кажучи - звір, йдучи з цього світу, захоче забрати з собою всю підконтрольну череду. Тобто, візьме і натисне в передсмертній судорозі конкретну клавішу “стерти”...

Але все це, хоч і в недалекому, але - майбутньому. Поки що у нас ще є вибір.
 

Що робити?

Як вберегти громадян від тотального контролю за особистістю, що починається з ніби-то правильного і доброго наміру - контролю за сплатою податків? Чи потрібно це робити?

Я упевнений, що потрібно. А з іншої сторони - навіщо Бог посилає людству Свої попередження? Що це, якщо не заклик задуматися над своїм майбутнім і виправити свій шлях? Почати шлях до спасіння необхідно з усвідомлення свого місця у світі, з виконання простих і зрозумілих заповідей Творця, з розуміння реальної загрози і згубності тотального контролю.

Сьогодні головне - це зрозуміти, чому так важливо ухилитися від тенденції тотального контролю. Проблема не в тому, що ми не хочемо, щоб наші розмови хтось слухав або ми щось приховуємо. Небезпека цієї тенденції в тому, що вона переростає в державну ідеологію, у форму існування держави, у вищу ціль держапарату.

Я не перший рік працюю в системі держвлади, і для мене занадто очевидною є тяжіння держапарату до тотального контролю. І це відчувається в усьому, у кожному документі, в кожній постанові, що видається держапаратом. Я бачу, в якій формі вони видаються, куди їх направляють, на кого вони працюють. Це починається з ідентифікаційного коду, з телеканалу УТ-1 і закінчується впровадженням “нових” виборчих технологій. Бажання будь-якою ціною втримати владу, силою нав'язати свою точку зору, без вагань, без дискусії. Силові структури переорієнтовано з захисту інтересів і прав громадян на ліквідацію опонентів режиму і т.д. Все це елементи побудови залякувальної “системи”.

Ми сьогодні ще технічно не готові встановити цю систему в повному обсязі. Але завтра вже - будемо. Тим часом підконтрольні засоби масової інформації рекламують як найкращу домашню тварину - гримучу змію, розписуючи її позитивні якості: гладка шкіра, не викликає алергії на шерсть, особливо корисна, коли з нею бавляться діти. Коли все це слухаєш, знаючи, наскільки небезпечний укус цієї змії, то охоплює жах і бажання кричати: “Люди, зупиніться!”

Якщо Ви, дорогий читачу, дочитали до цього місця, то саме час задуматися: “Куди ми йдемо?”. Чи ж не варто прислухатися до попереджень Святого Письма і прикласти всі зусилля, щоб не стати міченими рабами “звіра”, позбавленими власної душі і права на спасіння.
 

Декілька питань про індивідуальний податковий номер (ІПН)

 • Чому активна діяльність податкових органів по присвоєнню громадянам ідентифікаційних номерів, відношення до неї громадськості і її наслідки не освітлюються широко в засобах масової інформації?
 • Чому нав'язування громадянам ІПН відбувається при відсутності законодавчої бази (Податковий кодекс говорить тільки про номери для юридичних осіб і приватних підприємців)?
 • Чому керівники багатьох організацій, порушуючи трудове законодавство, безкарно допускають репресії до тих, хто не приймає ІПН?
 • Чому майже немає інформації про те, що є документи, в яких вказується на неприпустимість санкцій проти громадян, що не мають ІПН?
 • Чому податкові органи, приймаючи заяви “відмовників”, анти-конституційно перешкоджають анулюванню номера тим, хто його колись одержав по незнанню (внаслідок хитрої форми анкети)?
 • Чому мало говориться про неприйняття системи присвоєння номерів авторитетними православними монастирями і старцями?
 • Чому комісійні магазини не бажають приймати речі від осіб, що не мають ІПН, що вже підтверджує пророцтво, що “ніхто не зможе купити чи продати”, чому не беруть на облік безробітних і не нараховують субсидій тим громадянам, що не приймають номер, чому в основних міжнародних штрих-кодових системах є число 666? Чи не говорить це про схожість, якщо не про тотожність, природи того, що відбувається сьогодні і буде в часи апокаліпсису?
 • Чому в штрих-кодовій системі без потреби введені знаки, аналогічні 666?
 • Чому ми не знаємо про подальші етапи введення системи ідентифікації?
 • Чому існує значне фінансування Заходом систем ідентифікації в Україні і Росії?
 • Чому Франція не прийняла паспортну систему з індивідуальними штрих-кодовими номерами, вважаючи це порушенням прав людини?
 • Чому ми мало знаємо про події в Греції, де протест Елладської Церкви привів до відмови значного числа громадян від цієї нумерації?
 • Чому ми не знаємо про відмову від нової системи обліку у Фінляндії?
 • Чому ми повинні приймати індивідуальний номер як особа, а не номер документа (податкової декларації, паспорта і т.д.)?
 • Чому люди повинні уподобитися товарній масі, яку таврують штрих-кодами?

 

На початок сторінки