Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№3 (77)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

"Чадо, прощаються тобі гріхи твої" (Мк. 2, 5)

Святі сорок мучеників Севастійських

Папу запрошено: він має відвідати Україну в червні

Звичаї перших християн. Піст. Трапеза

Розмова з хресним батьком

Дитяча сторінка

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Головні вади

Язик - вогонь

"Як я став православним"

Відкритий лист до братів і сестер, які відійшли від Православ'я в католицизм грецького обряду

Чудо сповіді

Чи “вартий Париж меси”?

Трапеза у Великий піст

Православний піст проти грипу

Голос народу

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

`
 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

КОДУВАННЯ В УКРАЇНІ БУДЕ РОЗВИВАТИСЯ
Державна податкова адміністрація України (ДПАУ) вирішила не задовольняти прохання віруючих про відміну присвоєння ідентифікаційних номерів платників податків (ІНН). Таку заяву зробив заступник голови ДПАУ Володимир Росоловський на прес-конференції в Києві.
За даними ДПАУ на 7 грудня 2000 року з відмовою від присвоєння ІНН по релігійних переконаннях у податкові органи України звернулося 56 227 громадян, що складає 0,41 % від загальної кількості осіб, які такий номер одержали.
“Благовіст-інфо” 
ВІКАРІЙ В АНГЛІЇ ЗМУШЕНИЙ ВИЗНАТИ ІСНУВАННЯ САНТА-КЛАУСА
Британський вікарій Клів Еванс, що донедавна працював в одній середній школі Англії, був змушений просити вибачення в батьків своїх учнів за певні педагогічні прорахунки. Еванс, в обов'язки якого входило проведення передсвяткових бесід з учнями напередодні Різдва, запевнив дітей у тому, що в дійсності Санта-Клаус не існує. Батьки, дізнавшись від дітей про таке нехтування ідеалами світлого свята, розлютилися і поскаржилися директору школи.
Директор школи, що отримує платню з батьківських внесків, уважно вислухав дорослих, після чого був змушений визнати за поганським персонажем право на існування. А вікарій одержав сувору догану і був змушений письмово перепросити при батьках дітей, що було засумнівалися в істинності свята. 
КАТОЛИЦИЗМ НАСТУПАЄ
Парламент Словакії затвердив угоду з Ватиканом, згідно з якою Католицькій церкві надається привілейоване становище. І це в країні, на Сході якої православних значна більшість. Угода безтермінова і змінити її можна тільки при згоді обох сторін. 
В ЄВРОПІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ГОНІННЯ ПРАВОСЛАВНИХ КАТОЛИКАМИ
Архієпископ Ієремія (Польська Православна Церква) звинуватив владу двох польських міст в створенні перешкод будівництву православних храмів і у відмові православним християнам у рівності “прав і можливостей” з католиками. Православні втрачають роботу через своє віросповідання. Директор управління конфесій при керівництві Польщі, у відповідь заявив, що релігійна свобода “міцно вкоренилася”, завдяки Конституції та її законів. 
АФОН МОЛОДІЄ
В 1970 році середній вік ченців на Афоні був 80 років. Сьогодні він - 35 років, це при тому, що населення Афону з того часу подвоїлося. 
БУДІВНИЧІ НОВОЇ ВАВІЛОНСЬКОЇ ВЕЖІ
На рекламному плакаті “Багато мов - один голос”, який закликає до створення Європейського союзу, і випущений Радою Європи, намальоване майже точне зображення будівництва вавілонської вежі.
“Православна Русь“, США 
СУД НАД САТАНИСТОМ
До 24 років позбавлення волі присудив суд Санкт-Петербурга 22-літнього Євгена Кондрашова родом з Мурманської області, визнавши його співучасником двох ритуальних вбивств, пов'язаних з так званим “культом смерті”.
Е.Кондрашов активно цікавився різноманітними окультними науками і, зокрема, ритуалами, що направлені на поневолення людської душі. У 1996 році підсудний учинив вбивство Васильєва. Відрізавши в своєї жертви голову і вирізавши з його шиї шматок шкіри, злочинець помістив його у флакон з-під духів, виготовивши у такий спосіб необхідний для відправлення сатанинського культу фетиш. У липні 1999 року Е. Кондрашовим було вчинене друге вбивство - громадянина Чехлова, що заснув на пляжі. Перед судом стали ще двоє “сатанистів”, яким попереднє слідство інспірує два вбивства.
ІТАР-ТАРС 
РІЧНИЦЯ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ
110-річчя чудесного з'явлення Божої Матері хворому підлітку Миколі Грачову відзначає цього року православний Санкт-Петербург. Чудо відбулося в грудні 1890 року. Безнадійно хворому хлопчику не могли допомогти лікарі, і він молитовно звернувся до Лікаря Небесного. Йому з'явилася Пресвята Богородиця і веліла їхати на інший кінець міста до Своєї чудотворної ікони “Всіх скорбящих Радосте”, що прославилася зціленнями хворих.
Помолившись перед образом Богородиці, прикутий до коляски каліка підвівся і пішки повернувся додому. Свідками чуда стали сотні людей, а лікарі констатували, що “хвороба пройшла по невідомій причині”.
ІТАР-ТАРС 
ПАПА ГОТОВИЙ ЗМІНИТИ ДАТУ КАТОЛИЦЬКОЇ ПАСХИ ЗАРАДИ ЗБЛИЖЕННЯ З ПРАВОСЛАВНИМИ
Папа Римський, можливо, “пересуне” дату святкування католицької Пасхи, щоб католики і православні разом святкували це свято. Як повідомили священнослужителі католицького собору святого Стефана в Вені, такий “сигнал” папа Іоан Павло ІІ дав перед своєю поїздкою в Україну і Сірію. В цьому році дата святкування Пасхи у католиків і православних співпадає і приходиться на 15 квітня. Таке співпадіння дати, за словами священнослужителів дало можливість понтифіку заявити: “Це повинно нам надати натхнення і ми повинні досягнути згоди в спільній даті святкування Пасхи”. Безумовно, Ватикан попробує отримати з нової екуменічної ініціативи максимум вигоди для свого просування на Схід.
ІТАР-ТАРС

 

На початок сторінки