Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№1 (75)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

"Дивенъ Богъ во Святихъ Своіхъ". Свята мучениця Татіана.  Прп. Серафим Саровський

Заява єпископату Української Православної Церкви щодо шляхів подолання розколу в українському Православ'ї

Пристрасть

Звичаї перших християн. Хрещення і підготовка до нього

Срібна заметіль

Відкритий лист до братів і сестер, які відійшли від Православ'я в католицизм грецького обряду

Є чого повчитися і в молоді!

Здоровий дух - здорове тіло

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Різдво Христове

Різдвяний ангел

Колядки

Мовчанням зраджується Бог

Як поводитися на прийомі у єпископа

Спасительна сила ікони

Як догодити хрещеникові?

Про силу посту в середу

Малина. (Чудеса преподобного Серафима)

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО БРАТІВ І СЕСТЕР,
ЯКІ ВІДІЙШЛИ ВІД ПРАВОСЛАВ'Я
В КАТОЛИЦИЗМ ГРЕЦЬКОГО ОБРЯДУ

Частина II “Обряди”

В Греко-Католицькій Церкві панує культ поклоніння “серцю Ісуса”, “серцю Діви Марії”, їхнім ранам і частинам тіла. Давайте поглянемо на цей культ з такої точки зору: ”Чому вшановуються, поклоняються окремим частинам Святого Тіла Христового, а не єдиному Тілу? Але ж Христос на Хресті, страждав усім Своїм Тілом, а не тільки “ранами ніг і рук” (див. молитви з “Молитовника християнської родини”), і померло на Хресті усе Тіло! Щодо “серця Ісуса”, то диявол може приймати будь-який образ, чи то Ангела (2 Кор. 11:11), чи то Ісуса Христа. Одного він не може зобразити: хреста, ту зброю, якою він був переможений. Тому Святі Отці, коли бачили якесь незвичне і дивне видіння, то випробовували його лише хресним знаменням. Якщо видіння зникало, то це був обман демонський, в противному ж випадку - видіння від Бога. Коли черниця побачила Ісуса з відкритим серцем, то не дослідила видіння хрестом, а поспішила повірити першому враженню. В достовірності цього видіння взагалі варто засумніватися, бо “диявол ходить рикаючи, шукаючи кого б проковтнути”. Скільки отців, які були вже близько спасіння, загинуло, повіривши лжевидінням!

Брати і сестри! Не довіряйте ніколи ні своєму розумінню, ні ніяким видінням, бо хіба ми святі?! Перевіряйте своє серце хресним знаменням.

Ще одне нововведення існує в Католицькій Церкві: католики не дотримуються посту в середу і п'ятницю (день зради і день катувань і розп'яття Спасителя), а замість цих днів постяться в суботу. Подивимось на це з точки зору Апостольських Правил і Правил Вселенських Соборів. Правило 64 Святих Апостолів говорить: “Якщо когось із кліру побачать, що він зберігає піст в день Господній (тобто в неділю), чи в суботу...: нехай буде відлучений. Те саме, якщо - мирянин”. А правило 69-е Святих Апостолів говорить: “Якщо хтось із кліру не поститься у Великий Піст перед Пасхою, або в середу, чи в п'ятницю, крім людини хворої, нехай буде позбавлений сану. Якщо ж мирянин, - нехай буде відлучений”. Ці правила-настанови Святих Апостолів першим християнам, першим Церквам. Змінювати їх не має права ніхто (див. Правило 2 Шостого Вселенського Собору). Тобто, римське нововведення - єресь і не є істинним, а неправдивим щодо Апостольських Постанов.

Аналогічною єрессю виглядає і Григоріанський календар, по якому Римська Церква живе (і весь нинішній “цивілізований світ”) тепер. Старий стиль (юліанський), був прийнятий повсюди до реформи календаря папою Григорієм. Питання календаря дуже важливе, так як від цього залежить час, коли необхідно святкувати Пасху Господню і відповідно до неї і інші християнські свята. Правило 7 Святих Апостолів говорить, щоб християни не святкували Пасху з іудеями, а по григоріанському календарю, за весь час його існування, це відбувалося багато разів. Тим більше, що на Гробі Господньому в Єрусалимі кожну Православну Пасху (по юліанському календарю) відбувається Чудо: зходить Дух Святий у вигляді Благодатного Вогню (це чудо визнає весь світ, в тому числі і нехристиянський (мусульмани). З 1991 року Центральне телебачення Росії кожного року показує це чудо по телебаченню в день Пасхи. Сам Господь показує, де Істинна Віра, і який календар правдивий...

Священик Миколай Розбицький,
с. Лип'янка, Черкаської єпархії

 

На початок сторінки