Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№1 (75)  2001 р.

Анонс номера

Зміст номера:

"Дивенъ Богъ во Святихъ Своіхъ". Свята мучениця Татіана.  Прп. Серафим Саровський

Заява єпископату Української Православної Церкви щодо шляхів подолання розколу в українському Православ'ї

Пристрасть

Звичаї перших християн. Хрещення і підготовка до нього

Срібна заметіль

Відкритий лист до братів і сестер, які відійшли від Православ'я в католицизм грецького обряду

Є чого повчитися і в молоді!

Здоровий дух - здорове тіло

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Різдво Христове

Різдвяний ангел

Колядки

Мовчанням зраджується Бог

Як поводитися на прийомі у єпископа

Спасительна сила ікони

Як догодити хрещеникові?

Про силу посту в середу

Малина. (Чудеса преподобного Серафима)

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ..

ПО НІМЕЧЧИНІ БРОДЯТЬ ЛЮДИ В КОЗЛЯЧИХ МАСКАХ
В Південній Німеччині в ці дні відзначають поганське свято. Юрби ряжених по селах прославляють поганську богиню Перхтен. Під монотонне биття барабанів, одягнені в козлячі шкури, люди в дерев'яних масках виконують на площах невеличких селищ ритуальні танці.
Богиня Перхтен - дволика істота. Тим, хто побачить її в світлому образі, наступаючий рік принесе удачу. До кого Перхтен повернеться спотвореною стороною лиця, тому не уникнути нещастя. За переказами, богиня Перхтен викрадала душі ледачих дітей, але зараз костюми учасників свята малюків не лякають.
У минулому сторіччі в передгір'ях Альп культ богині Перхтен був поширений повсюди. Потрясіння першої половини ХХ сторіччя змусили багатьох німецьких селян забути традиції предків. Тільки після другої світової війни ряжені знову стали з'являтися на дорогах Шварцвальду.
Як з'ясувалося, у наш час ці казкові істоти не гидують благами цивілізації і часом подорожують по селах на транспорті. Короткий день змушує економно використовувати світлий час доби навіть жителів потойбічного світу. З настанням сутінок танцюють при світлі факелів. 
ЯК ЧИТАЮТЬ БІБЛІЮ В АМЕРИЦІ
Приблизно шестеро з десяти американців зрідка читають Біблію. Ця цифра виглядає достатньо значною. І все ж релігійність населення США йде на спад. Ще в 80-ті роки Біблію читали майже три чверті американців, а сьогодні - 59%.Ті, хто читає Святе Письмо регулярно, не менше одного разу в тиждень, - 37%. Це на 3% менше в порівнянні з 1990 роком. 16% - читають щодня. Як би там не було, відношення до Біблії в Сполучених Штат, як і раніше, побожне. 65% опитаних висловили думку, що в цій книзі “можна знайти відповідь на все, або на більшість фундаментальних питань”. Майже половина з тих, хто притримується подібної точки зору, читає Біблію щодня. Зауважимо, що 28%, які вважають Біблію універсальним джерелом життєвої мудрості, визнали, що читають її рідко або взагалі не розкривали жодного разу в житті. Хто в Америці звертається до Святого Письма частіше за інших? Як з'ясувалося, жінки, представники “кольорового” населення, старенькі і взагалі люди консервативних поглядів. Якщо, наприклад, провести розмежування в даній області по партійній приналежності, то виявляється, що, щонайменше, раз у тиждень читає Біблію, практично, кожний другий республіканець. Серед демократів частка таких людей ледь сягає третини. Білі американці, що звичайно вирізняються більш високим освітнім рівнем, не надто обділяють увагою головну священну книгу християнства. Чи означає це, що жителі США більш сміливі в судженнях і менше схильні до забобонів? Навряд чи. Як показують інші дослідження, третина американців свято вірить в існування привидів, а 22% - у чаклунські можливості відьм. У 1978 році, коли подібне дослідження проводилося вперше, таку думку висловили 11% опитаних. 
ПАПА РИМСЬКИЙ В УКРАЇНІ
Перший візит Папи Римського Іоана Павла II на Україну відбудеться з 21 по 24 червня 2001 року, передає “Інтер-факс”.
Як повідомив офіційний представник Ватикану, глава Римо-католицької Церкви прибуде в Україну “за запрошенням Єпископату Католицької Церкви і президента України Леоніда Кучми”. Візиту буде передувати поїздка Іоана Павла II на його батьківщину - у Польщу.
Президент Леонід Кучма вже двічі запрошував главу Римо-Католицької Церкви відвідати Україну. Було оголошено, що ці запрошення в принципі прийняті. Проте точна дата візиту названа вперше. 
СВЯТО У СВЯТО-ТИХОНОВСЬКОМУ БОГОСЛОВСЬКОМУ ІНСТИТУТІ
З щорічним студентським святом поздоровив сьогодні студентів православного Свято-Тихоновського богословського інституту Патріарх Московський і всія Русі Олексій П. Вперше ця традиційна урочистість відбулася в залі Церковних Соборів Храму Христа Спасителя. Цим відзначено престиж богословського ВУЗу. Три з половиною тисячі студентів з Росії, України, Білорусі, Казахстану, Молдавії, Узбекистану, Латвії, Литви, а також ФРН, Франції, Фінляндії, Великобританії отримують тут вищу духовну освіту по 14 фахах. Інститут випускає не тільки майбутніх священиків, але і богословів, істориків, викладачів, регентів і співаків, спеціалістів в області церковного мистецтва. Вся діяльність інституту має місіонерсько-просвітницький напрямок. 
ПІСТ В МУСУЛЬМАН
ІНГУШЕТІЯ. З 28 листопада по 1 січня в Інгушетії накладено заборону на реалізацію і споживання алкогольної продукції, включаючи пиво і паління в громадських місцях. Відповідний указ підписав Президент Інгушетії. Прийнято це рішення в зв'язку з початком священного для мусульман місяця Рамадану. Указом встановлені штрафи стосовно порушників. Юридичні особи будуть оподатковуватися штрафом від 10 до 20 мінімальних зарплат за реалізацію спиртних напоїв. Крім цього, анулюються їхні ліцензії, а товар вилучається на користь держави. Особи, що вживали в громадських місцях спиртне, будуть штрафуватися в розмірі трьох мінімальних зарплат, а за паління в громадських місцях - одною.

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. “Мадам, накиньте кофточку, будь ласка!” Портьє готелю занадто люб'язний, але в його проханні чується ультиматум. Голландська панянка, з оголеними засмаглими плечима, змушена повернутися в номер. Що поробиш, з сьогоднішнього дня вступив у свої права суворий мусульманський піст - рамадан. Вимоги такі: ніяких оголених рук і колін, на ногах панчохи, спідниця довга, а краще штани, шорти заборонені, на вулицях нічого в рот не класти. Будь-яке порушення - наприклад, взяв і закурив на вулиці або вирішив ковтнути води в машині - загрожує висилкою з країни.

В Йорданії, Сірії, Іраку і Лівані в християнських кварталах ресторани і кафе працюють за звичайним графіком, спиртне продають і в день. Проте рамадан “справляють” всі. Графік роботи скорочується до 3-4 годин. Тому християнин закриває свій кабінет рівно в стільки, у скільки і мусульманин. Торговці продають товари до світанку. Найбільший попит у рамадан на солодощі і ювелірні прикраси. Ввечері і вночі люди часто ходять один до одного в гості розговітися після денного марафону і несуть, звичайно, подарунки.

ІТАР-ТАРС

 

На початок сторінки