Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№9 (71)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Документи архієрейського Собору Української Православної Церкви

Святі мученики Адріан і Наталія

Війна продовжується

"Руська Православна Церква і Східні Патріархи"

Здоровий дух - здорове тіло

Сповідь

Ритми пекла

Дитяча сторінка
З життя святого Петра

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Хто ми такі?

Як звертатись до священства?

Чи дозволить Бог?...

Зустріч з чудом

Біснуватий. Розповідь очевидця

Отче! Помоліться...

Нам пишуть

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

ВІЙНА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

На початку травня у Львові можна було побачити незвичні поздоровлення. В центрі міста на трансформаторних будках та на стінах деяких будинків була намальована одна і та ж картинка: голова Адольфа Гітлера з написом “поздравляєм”. Напис було виконано латинським шрифтом, мовляв, “ми не тільки вас “москалів”, але і все ваше, до кирилиці включно, ненавидимо”.

В такий спосіб крайні (не тільки в поглядах, але і в ступені безумства) націоналісти привітали 9-го Травня ветеранів, а також усіх, для кого День Перемоги - справжнє свято.

Безумств в нашому житті робиться стільки, що можна нічому не дивуватися і до всього звикнути. І все ж таки поява голови фюрера на центральних вулицях Львова вказує на більше, ніж на просту зухвалість.

Справа в тому, що війна продовжується. Тоді, в 40-х роках, не було середини: або вижити, або померти - ось і весь вибір. І сьогодні йдеться про те саме, тільки зброя і спосіб ведення бойових дій радикально змінився.

*     *     *

Кажуть, що під час гітлерівської агресії один афонський старець передбачав, говорячи: “Зараз німець з мечем прийшов, але як пес назад побіжить. Зате потім прийде з подарунками - і всіх переможе”.

Пройшли роки і пророцтво збулося. Хіба, що не “всіх” ще переміг, але вже дуже багатьох.

В одній з проповідей черкаський владика Софроній розказував, що перед нападом на СРСР Гітлер цікавився, яка у слов'ян віра. “В них у кожному селі храм”, - доповіли йому. “А який?”, - було питання. “Православний”, - відповіли фюреру. “Цю монолітність треба розбити”, - був наказ.

Окупаційним військам була вказівка сприяти розвитку всіх видів сектантства та чаклунства: “Хай кожне село має свого чаклуна, або свою окрему секту”. Німці відкривали і храми, але для того, щоб зіграти на почуттях віруючих людей, які були вкрай утиснуті перед тим радянською владою. Самим гітлерівцям Христос не був потрібний. Вони гордо зневажали Його, почавши, ще в 30-ті роки відроджувати забуті поганські культи.

“Розділяй і володарюй”. “В кожному селі - своя віра”. Впізнаєш, читачу? Хіба це не картина нашого сьогодення? Отже, виявляється, від фюрера лишилося не тільки кілька особистих речей та фрагмент простріленого черепа, але живуть і його ідеї.

“Втлумачуйте жінкам на окупованих територіях, - вказувалося в різних циркулярах, - що більше як одну дитину мати шкідливо і небезпечно для життя”. Усі можливі види контрацепції, стерилізація, аборти - ось те, що мало стати повсякденним явищем на окупованих територіях. Який жах - окупації нема, а гітлерівські циркуляри виконуються. “В світі дуже мало чистої води і свіжого повітря, щоб розмножувати китайців, індусів і слов'ян”, - ось ідея інтелектуальної еліти Європи і Америки, а значить, що і сьогодні для нас напоготові аборти, стерилізація і контрацепція. Гітлер наказував робити все можливе для того, щоб перетворити нас в рабів, щоб ми частіше вмирали і менше народжувалися.

Вдумайся, читачу! Усвідомлення жахає: Гітлера нема, а його ідеї втілюються.

На грецьких та іспанських плантаціях, в італійських будинках пристарілих, в турецьких борделях, на чеських новобудовах чути нашу мову. А кожного року статистичні підсумки говорять нам одне: “Ми вимираємо!”.

*     *     *

Кажуть (і пишуть), що німецькі солдати та офіцери були дуже здивовані цнотливістю нашого народу. Переважна більшість дівчат, що залишалися тут, або були вивезені на роботу до Німеччини була незайманою. Ні в Австрії, ні у Франції, ні в решті країн полоненої Європи німецький солдат не зіткнувся з настільки масовим явищем, як цнота і чистота. Далекоглядні генерали зробили висновок: такий народ неможливо перемогти.

Пройшли роки, і ворог став мудрішим. Зіпсуйте нас, примусьте нас постійно бачити, думати і говорити про блуд і розпусту, зробіть нас ненаситними, оточіть нас еротичною рекламою і порнографічними журналами. Як тільки ви це зробите - беріть нас голими руками, бо ми вже не здатні чинити опір.

*     *     *

Будь-який історик, чи освічена людина, знайома з теорією та практикою германських “наці”, може доповнити мої рядки ще низкою паралелей між історією і сьогоденням. Та справа не в кількості аналогій. Справа в суті, а суть в тому, що війна продовжується. І не сам Адольф Гітлер, і не його тінь, або його учні ведуть цю боротьбу. Ворог людського спасіння - диявол веде її і люто ненавидить нас за те, що ми ще досі, не зважаючи ні на що, бережемо головну Святиню - Святу Православну віру.

А ті портрети з “поздоровленням”, що появилися у травні на вулицях Львова вказують на те, що багато наших співвітчизників воюють на боці ворога.

Священик Андрій Ткачов,
м. Львів

 

На початок сторінки