Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№8 (70)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Спас Нерукотворний

Святі безсрібники і чудотворці Косма і Даміан

Що таке розкол?

Коли буде єдність і автокефалія?

Чистий серцем - повірить...

Церковна ієрархія

Про хвороби тілесні, душевні і духовні

Сповідь

Не вбий!

Бізнес очима християнина

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Божий світ навколо нас

Дитяча сторінка
Скоринка хліба

Хот-дог і піст

Легенда про Великого Інквізитора

Християнин і політика

Як Бог карає за гріхи

Квітник духовний

Нам пишуть

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

НЕ ВБИЙ!

Аборти відомі ще з древніх часів, коли для цієї цілі використовувалися так звані абортивні рослини. Але і раніше будь-які дії по перериванню вагітності вважалися забороненими. І тоді це називалося вбивством, оскільки свідомість людей не робила різниці між зрілою людиною і ембріоном, тому і в клятві Гіппократа, що і сьогодні є клятвою всіх медиків, лікар - слуга життя, сповідує перед Богом і людьми: “Я ніколи не дам жінці абортивного засобу”.

Згодом дану тему почали сприймати як морально нейтральну: приблизно, як питання про відношення до паління. Але чи не так вже морально нейтральна піднята тема? Сучасні медичні і наукові спостереження підтверджують слушність погляду древніх людей на аборт, як на вбивство. Приведемо декілька фактів. Американський лікар, акушер-гінеколог Бернард Натансон, який був директором спеціальної клініки абортів і за роки своєї роботи зробив 60000 таких операцій, якось запитав сам себе: “Наскільки ж нешкідливі його дії”. В пошуках відповіді він зайнявся дослідженнями з використанням сучасних технічних засобів: ультразвуку, електронних досліджень серця ембріона, ембріоскопії, радіобіології та інших. Після детальних досліджень Натансон заявив:

“СЬОГОДНІ ПИТАННЯ ПРО ТЕ, ЩО ЕМБРІОН Є СПРАВЖНЯ ЛЮДСЬКА ІСТОТА З СВОЇМ ОСОБИСТИМ ХАРАКТЕРОМ, ВЖЕ НЕ Є ТІЛЬКИ ПИТАННЯМ ВІРИ”.

Його дослідження показали, що ”Ембріон - людина”. Для підтвердження своїх висновків Натансон звернувся до ультразвукової кінозйомки аборту трьохмісячного ембріону. Цей фільм за назвою “Безмовний крик” доказує, що зародок передчуває загрозу з боку інструменту, яким проводиться операція. Від небезпеки, що насувається, він починає рухатися швидше і тривожніше, частішає його серцебиття з 140 до 200 ударів за хвилину, він відкриває широко рот, немов беззвучно кричить.

Але наука розвивається, і можна сказати, що висновки лікаря Натансона - це вчорашній день медицини. Сьогодні наукові спостереження, проведені за допомогою більш сучасної техніки, свідчать:

а) В зародка при вагітності терміном 18 днів чути удари серця і починає діяти його абсолютно відособлена власна система кровообігу.

б) При вагітності терміном 7 тижнів (50 днів) фіксуються мозкові імпульси. Маленька людина має цілком сформовані зовнішні і внутрішні органи.

в) При вагітності терміном 10 тижнів (70 днів), дитина має всі ті характеристики, що і в дітей після народження.

г) При вагітності 13 тижнів (92 дні або 3 місяці), зародок досягає такого рівня розвитку, що повертає голову, робить різноманітні рухи, гримаси, стискує кулачки, знаходить рот і смокче палець!

Підводячи результати сучасних наукових досліджень приведемо ще декілька висловлень сучасних вчених. Відомий французький професор, спеціаліст в області клітинної генетики Парижського університету Ієронім Лежен пише: “Як всі вчені, що безпристрасно спостерігають біологічні явища, я вважаю, що людська істота починає своє життя з моменту запліднення. А це значить, що навмисне знищення зародка будь-якого віку рівнозначне вбивству”.

Грецький лікар Д. Папаєвангелу пише: “Сьогодні абстрагуючись від філософських і теоретичних понять, ми можемо сказати, що людина існує з моменту зачаття. Життя людського зародка починається не з завершенням формування органів (8 - 12 тижнів), як думали раніше. Зародок це не придаток або якась там частина тіла жінки”.

Аборти можуть спричинити дуже серйозні наслідки:

а) Для матері: виникає велика можливість смерті (від прориву матки, сепсису, інфарктів і т.п.), втрата спроможності до подальшого дітородіння (приблизно 1/3 жінок у Греції після аборту залишаються безплідними), психічне здоров'я жінки надломлюється, моральна свідомість притупляється, жінка втрачає свою гідність.

б) Для дітей: кількість мертвонароджених і передчасних родів збільшується вдвічі в жінок, що робили ранні аборти. Росте число дітей хворих і з фізичними вадами.

Над тим, щоб “виховати” людину, яка вважає, що вбити в утробі плід справа не тільки не жахлива, а навіть необхідна і корисна, потрудилися багато філософів, лікарів, вчителів, політиків, батьків. Дітей вбивають тому, що вони заважають, потребують коштів, потребують турботи. Господь закликав людей до праці, закликав Адама плодитися і розмножуватися, наповняти землю. Але людина пішла проти Бога. І, спотворивши свою свідомість, видумала власну псевдоістину: замість праці, заощадити за рахунок вбивств власних дітей. Йде відкрита ворожнеча людини самої з собою, ворожнеча з Богом.

У правилах св. Церкви сказано:
”та, що вбила навмисне плід в утробі підлягає осуду, як за вбивство” (Василій Великий, канон 2).
“Той, хто дав засоби для виверження плоду є вбивця” (Василій Великий, канон 8).

Тому Свята Церква закликає до усвідомлення цього тяжкого гріха, і до покаяння, щоб, усвідомивши вчинене тут, нам не прийшлося каятися на СТРАШНОМУ СУДІ БОЖОМУ, коли вбиті немовлята підійдуть до своїх мамів, протягуючи їм назустріч ручки, і, заглянувши в очі, запитають:
“Мамусю, навіщо ти це зробила?!”
 

ЩОДЕНИК НЕНАРОДЖЕННОЇ ДИТИНИ

5 жовтня. Сьогодні почалося моє життя, хоча мої батьки про це ще не знають. Я дівчинка, у мене буде світле волосся і блакитні очі. Все це визначено, навіть те, що я буду любити квіти.

19 жовтня. Деякі вважають, що я ще не людина. Але я справжня людина, так само, як маленька крихітка хліба - також хліб. Моя мама є, і я теж є.

23 жовтня. Я вже вмію відкривати рот. Подумати тільки, через рік я навчусь сміятися, а потім і говорити. Я знаю, що моїм першим словом буде “мама”.

25 жовтня. Сьогодні почало битися моє серце.

2 листопада. Я щодня хоч трішки, а росту. Мої руки і ноги починають приймати форму.

12 листопада. В мене формуються пальчики - смішно, які вони маленькі. Я зможу гладити ними мамине волосся.

20 листопада. Тільки сьогодні лікар сказав моїй мамі, що я живу тут, під її серцем. Яка вона, напевно, щаслива!

13 грудня. Я вже трохи бачу. Коли мама принесе мене у світ, він буде повний сонячного світла і квітів.

24 грудня. Цікаво, чи чує мама тихий стукіт мого серця. Воно б'ється так рівно. В тебе буде здорова маленька донечка, мамо!

28 грудня. Сьогодні моя мама мене вбила.


 

На початок сторінки