Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№8 (70)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Спас Нерукотворний

Святі безсрібники і чудотворці Косма і Даміан

Що таке розкол?

Коли буде єдність і автокефалія?

Чистий серцем - повірить...

Церковна ієрархія

Про хвороби тілесні, душевні і духовні

Сповідь

Не вбий!

Бізнес очима християнина

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Божий світ навколо нас

Дитяча сторінка
Скоринка хліба

Хот-дог і піст

Легенда про Великого Інквізитора

Християнин і політика

Як Бог карає за гріхи

Квітник духовний

Нам пишуть

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

ЦЕРКОВНА МУЗИКА СПРИЯЄ ЗЦІЛЕННЮ ВАЖКОХВОРИХ
Російські вчені вивчили вплив на хворих духовної і класичної музики. З'ясувалося, що музика впливає комплексно на всю людину, а не тільки на слух. З духовних творів максимальний ефект, як підтверджують вчені, роблять православні піснеспіви і дзвін. Звуки дзвону спроможні впливати на роботу кровоносної і лімфатичної систем людини, відомий навіть досвід лікування з їхньою допомогою психічних захворювань. Також був зроблений дослід по впливу на ракові клітини чотирьох програм: класична музика, естрадно-симфонічна, рок-музика і древні духовні піснеспіви. Найсильнішим виявився вплив духовної музики, а найслабшим - рок-музики.
(“Радіоцерква”) 
В УКРАЇНІ МИРОТОЧАТЬ ІКОНИ
У Богоявленському соборі м. Острога Рівенської єпархії Української Православної Церкви почала мироточити ікона “Положення Спасителя у гріб”, написана місцевою художницею в 1990 році. Настоятель собору разом з парафіянами, звернув увагу на краплі на іконі розміром з горошину і слід від рідини, що стікала по образу. Після Божеcтвенної Літургії, під час служіння молебню перед іконою, на образі стало ще більше крапель і слідів від рідини, що стікала. Всі присутні могли переконатися, що це була не вода, а прозора олія, без запаху. Єпархіальна комісія оглянула ікону і засвідчила, що миро дійсно виділяється.
/Православ'я в Україні / РАДОНЕЖ 
ПРАВОСЛАВНІ МОНАСТИРІ В КОСОВО В УМОВАХ ГЕНОЦИДУ СЕРБІВ
Як у середньовіччі, утримуючи своє господарство і в повній ізоляції від світу, живуть ченці в сербських монастирях Косово і Метохії. І справа тут не в добровільному ув'язненні, а в ворожому албанському оточенні. 26 ченців у монастирі Скроні Дечани, побудованому в XIV сторіччі, залишилися в живих тільки завдяки своїй великодушності. У червні минулого року, після агресії НАТО, вони дали притулок в своїх келіях 150-тьом місцевим албанцям, що побоювалися помсти сербських сил безпеки. Сербам з навколишніх сіл прийшлося куди гірше: їх домівки спалені вщент, а хазяї з сім'ями вигнані з краю. Вже рік, як у монастирі Скроні Дечани немає електрики і телефонного зв'язку. Вийти за ворота без супроводу військових КФОР ченці не сміють. Незважаючи на те, що монастир охороняють 20 італійських танків, екстремісти обстрілюють монастир з гранатометів. Не дивно, що жодний віруючий не наважується приїхати в Скроні Дечани на богослужіння. Таке ж запустіння панує в Печській Патріархії - колишньому центрі Сербської Православної Церкви. Крім ченців тут знайшли притулок 20 сербів, яким нікуди дітися. Своє існування в монастирі вони називають “тюремним”. Вийти за територію, що охороняється - значить, одержати постріл у спину. Албанські підлітки, незважаючи на присутність італійських карабінерів, щодня закидують вікна монастиря камінням. В Печських землях до агресії НАТО жило 32 тисячі сербів. Сьогодні в навколишніх селах нараховується 1250 осіб. Ці землі серби звуть Метохією, по стародавній назві церковних угідь - метохій, на базі яких предки створили древню сербську державу. Сьогодні сербам нема місця на історичній батьківщині. З часу розгортання в Косово сил міжнародної присутності албанські терористи підірвали і спалили понад 85 сербських храмів.
ІТАР-ТАРС

 

На початок сторінки