Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№6 (68)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

П'ятидесятниця - свято єдності Церкви

Святі рівноапостольні Костянтин і Олена

Сповідь

Про хвороби тілесні, душевні і духовні

Храм - символ неба і землі

Неупиваєма чаша

Схід чи Захід

Квітник духовний

Феофан Прокопович - загадкова особистість церковної історії

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Добрі справи

Дитяча сторінка
Світле щастя

Легенда про великого інквізитора

Питання і відповіді з листування в Інтернеті

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ДОБРІ СПРАВИ

(На допомогу вчителю "Християнської етики")

Розповіді дітей про добрі справи, які вони роблять (допомога по господарству, подавання милостині, допомога старшим людям і т.д.).

Вчитель розповідає: “Мама попросила Іринку прибрати поличку з книжками. Але Ірина відповіла, що вона хоче поличку для книжок таку, як у Сашка. На це мама і каже їй: “Ми незабаром переїдемо на іншу квартиру, але я ж не відмовляюсь прибирати цей дім”.

Запитання вчителя до учнів:

Чому мама так відповіла дочці? Що допомагає їй у справах? Чому почуття обов'язку іноді зникає з нашого повсякденного життя? Що ще допомагає нам у добрих справах? Як виховати в собі терпіння? Чи добрі справи, які ми творимо по відношенні до інших, приносять нам користь? Яку саме?

Звучить українська народна казка.

ПРО БІДНОГО БАГАЧА

Жив бідний чоловік. Ліг він якось спати, та не міг заснути. Лежав і думав: “Чому бідним тяжко на світі жити? Чому багачі забирають гроші від бідних людей? У одного багатство, маєток, і він ще відбирає гроші від бідних. Якби я був багачем, то не так би жив. Я би і сам жив, і іншим би давав”. Коли він так думав, почув якийсь голос:

- Бери гаманець і будеш багатим. У ньому лише один золотий, але як ти його візьмеш, то відразу появиться другий. Набери, скільки хочеш, і кинь гаманець у ріку. Доки не кинеш гаманець, не можеш нікому дати ні один золотий, бо всі твої гроші стануть черепками.

Мало не зійшов з розуму той чоловік від радості, коли запалив світло і побачив на столі гаманець. Узяв один золотий, а на його місці видно другий. Почав тягнути гроші, думаючи: “До ранку натягну стільки золота, що буде і мені, і другим людям. А вже тоді кину гаманець у річку”.

Та вранці подумав собі: “Велика купка грошей, а чому ще одну таку купку не натягнути за один день. Буде мені, буде й людям”. Але коли прийшов вечір, жаль стало кидати гаманець у ріку. Подумав, що зробить це вранці. Не спав цілу ніч і тягнув гроші із гаманця.

Вранці захотів дуже їсти. У хаті нічого не було, а купити не міг, бо всі гроші стануть черепками. Кинути гаманець у ріку і того ранку пошкодував.

Так пройшов тиждень. Чоловік від голоду заслаб, але з гаманцем жаль йому розлучитися. “Хто ж грошам не радий?” — думає собі.

Коли дуже зголоднів, поніс гаманець до води. Та не кинув його. Пошкодував. І знову вернувся до хати і почав тягнути золоті монети. Так і помер з гаманцем у руках серед великих куп золота. Ні собі, ні другим людям добра не зробив.
 


А чому діти він не зробив нічого доброго? Так, бо був багатий, а багатство засліплює людей, робить їх зажерливими і нещасними.

Про що свідчить поведінка багача? Про нещирість його бажання. Гроші до нього прийшли чудесним чином для добрих справ (щоб поділитися з іншими), тому він мав би хоча б виконати умову - кинути гаманець у воду.

Іноді наші добрі наміри заростають егоїстичними бажаннями, і тоді ми не лише не приносимо користі іншим людям, але й багато втрачаємо (як і багач втратив життя через жадобу грошей. Якби він схаменувся, коли захотів їсти, і виконав дані обіцянки, то допоміг би іншим і не помер би від голоду сам).

У кожного з нас в житті є свої обов'язки. І наші обов'язки, як правило, нам відомі. Якщо ми від них не відмовляємося, а виконуємо їх - це наше з вами маленьке добре діло. Сьогодні головним вашим обов'язком є добре вчитись. Але окрім цього, ви можете і повинні робити інші добрі справи: допомагати старшим, виявляти до них увагу і пошану, не ображати менших, по-християнськи відноситись до природи, бути чесними, щирими, терплячими, безкорисливими і працелюбними. І ваші маленькі добрі справи будуть приносити велику користь і для суспільства, і особисто для кожного з вас.

Домашнє завдання: Підготувати розповідь про якусь добру справу вашого сусіда по парті.

Рубрику веде
Оксана Жаборинська,
відділ освіти і катехизації Львівської єпархії.


 

На початок сторінки