Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№5 (67)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Неупиваєма чаша

Як збуваються заповітні мрії

Сповідь

Чи є УПЦ "п'ятою колоною"?

Сили небесні і сили людські

Виховання дітей

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Воскресіння Христове

Магніт серця

Дитяча сторінка
Втеча в Єгипет

Святі рівноапостольні просвітителі словенські Кирило і Мефодій

"И открылось мое сердечко..."

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

СИЛИ НЕБЕСНІ І СИЛИ ЛЮДСЬКІ

Реальність духовного світу очима вченого.
І сьогодні атеїсти протиставляють релігії “думки вчених”, які заперечують існування духовного світу. Проте, їхні факти застаріли на півстоліття і не вписуються в сучасну теорію будови світу. А що про це думає сучасна наука?
Розповідає член-кореспондент АН СРСР - Фотій Якович Шатунов, відповідаючи на питання священиків про наукові докази “Буття Божого”.

- Шляхи Господні неісповідимі. Чи міг хто коли подумати, що ми з Вами, Фотій Якович, зустрінемося ось так, в домашній обстановці, або, як говорив апостол Павло “вуста до вуст”. Мені, православному священику, цікаво знати, чи існують наукові докази “Буття Божого”, невидимого світу - Світу Духовного? Хочеться знати докладніше. Розкажіть, будь ласка, Фотій Якович.

- Існує наука - квантова механіка, яка досліджує частинку, як хвилю. Виявилося, що за межами елементарних часток: протонів, нейтронів, позитронів і т.д. наш очевидний матеріальний світ не існує, а існують його хвильові функції. Наука підійшла до порога, за яким відкрила для себе інший світ, Світ незримий, Божий, Світ Духу.

Всесвіт складається не тільки з зірок, планет, туманностей, але і з інших субстанцій. Це духовні субстанції, які існують в формі хвилі, причому ці хвилі строго організовані. Вони організовані досконаліше, ніж фізичний світ, і їх функція визначає його структуру. Таким чином, наукою доведене існування Сил, що Творять Всесвіт, від яких залежить матеріальний світ.

Є хвильові функції і є хвилі, метрика яких дорівнює метриці Всесвіту, тобто хвилі поширюються миттєво в будь-яку точку Всесвіту. Це значить, що вимовлене слово або подія фіксується в будь-якій точці Всесвіту. Вищі Сили завдяки таким ось функціям координують миттєво весь світ.

Людина також хвильова функція, і камінь, і молекула і т.д. Саме хвильова функція править світом. Вона - Монада, носій сутності.

Виходить, що матеріальний світ сам по собі - неживий світ і спонукає його до життя, керує ним хвильова функція - тобто світом керує Бог.

Зараз розроблені спеціальні датчики, за допомогою яких ми фіксуємо деякі хвильові функції. Причому фіксуємо їх з негативним знаком. Це говорить про те, що існує антисвіт, який не має життєвих, творчих коренів. Він прагне зруйнувати фізичний світ. Зокрема, такі негативні поля ми виявили і зафіксували в явищах НЛО. Встановлено, що це демонічні явища. Визначено їхній центр, траєкторію польоту і т.д. Є місце, існує якийсь владика, що цим керує. (Церква про це знає, і завжди попереджала про демонічність НЛО, екстрасенсорики, окультизму і т.д. Правда, на цю тему в нас існує інша термінологія - прим. А. Ш.). З кожним роком на Землі зростає кількість хвильових матриць з негативним знаком, як ми їх називаємо. Раніше їх називали бісами. Причому ці хвильові матриці фіксуються. Біля деяких людей їх практично немає, а в оточенні інших - їх багато, деякі ними просто обліплені. Схоже, що в певних умовах в людині (раніш ці умови виражалися словами “бездушна людина”) створюється як би вакуум, і в цей вакуум вселяються (ми це фіксуємо приладами) хвильові матриці з негативним знаком. Вони починають керувати людиною.

- Як пояснити таке явище: є люди, в яких говорить біс. Бабуся неписьменна, а в ній біс розмовляє різними мовами. Поясніть це з наукової точки зору.

- Спочатку скажу богословськими термінами. Будь-який біс знає більше, ніж все людство. І з погляду сучасної квантової механіки це пояснюється теж досить просто: хвильова функція цієї сутності, як і взагалі всяка хвильова функція, чи людини, чи будь-якої організованої структури, практично має всесвітнє знання. А мов не так і багато. Люди-поліглоти знають десятки мов. В мене є друзі, що знають близько 20 мов.

Щодо цих хвильових організованих сутностей (дуже складно організованих - складніше, ніж ми), то для них знання мов - це ніщо.

- Є ще таке питання. Алкоголіки напиваються до такого стану, що починають бачити бісів?..

- Закоренілих алкоголіків - близько 40 мільйонів. В них хвиля випромінювання саме та, яку випромінює негативна хвильова матриця. Тобто схоже, що в них сидить якась хвильова сутність, яка ними керує. І сучасна медицина не в змозі що-небудь зробити. Тут можуть допомогти інші сили.

- А захворювання! Як вони розглядаються з наукової точки зору?

- Ми ділимо захворювання на декілька категорій: захворювання тіла, захворювання душі (психічні) і так звані ракові захворювання (злоякісні пухлини).

Зараз ми вважаємо, що хвороби викликаються втратою сенсу життя даного організму. Коли весь організм не має цілі, то в ньому з'являються центри, де кожна клітина вважає себе господарем і починає розвиватися не в унісон всьому організму, починає командувати і задавати програми, починає розмножуватися, розповзатися, і в кінцевому результаті такий центр відмирає і вмирає весь організм.

Тому людина повинна мати чітку мету в житті, але не матеріальну, а вищу – духовну, і цій меті повинна підпорядковуватися кожна її клітина. Якщо клітина виходить з-під контролю, утвориться злоякісна пухлина. А психічні хвороби - це хвороби душі, хвороби хвильової функції.

- Допустимо, я веду моральний спосіб життя, а мікроб потрапив випадково, через голку шприца, тоді він не повинен в мені розвиватися!

- Це не мікроб. Це вірус. Мікроб - це клітина з ДНК і РНК. Клітина моральної людини, духовно здорова клітина (а значить, і здоровий організм) відштовхує вірус, він не може прикріпитися, притиснутися до мембрани клітини. Вірус починає блукати між клітинами, і тоді білі кров'яні тільця ловлять його і знищують. В аморальної людини кожна жива клітина (а особливо важливі мозкові клітини, що відповідають за імунітет) стає нестійкою. Але вірус в клітину проникає не відразу - клітина як би ідеологічно не підготована. Він з півтора місяця сидить на мембрані клітини, плазує по ній, привчає її до себе: спочатку в клітини з'являється сверблячка, вона всіляко пручається, потім звикає - і отут, власне, починається її руйнація. Є народи, що ведуть себе, як віруси.

- Святі Отці пишуть: - З розбещеними – станеш розбещеним, з праведними – станеш праведним”.

- В найближчі роки з'являться ще страшніші захворювання. Виникнуть цілком нові форми малярії (є вже спалахи). Комахи, раніше нешкідливі, стануть дуже агресивними, отруйними. На Африканському континенті можуть поширитися величезні полчища термітів, що знищать все на своєму шляху. А в Європі можуть з'явитися дуже небезпечні мурашині епідемії.

- Тоді все зрозуміло: всі епідемії, що перетерпіли народи (холера, чума), - теж наслідки морального падіння людей!

- Так, схоже (ми це знаємо з літописів і з праць Чижевського), що міста, жителі яких жили достатньо морально, чума, як правило, обходила. Цьому допомагав і церковний дзвін, тому що при церковному дзвоні вірус - носій чуми - гине на відстані семи кілометрів від дзвону.

Там, де лунали дзвони, дотримувалися всі богослужіння, міста, як правило, не уражалися значними епідеміями. Але, як тільки в місті послаблявся молитовний режим, відразу нападала чума чи інші хвороби. (Історія свідчить, що найбільш нищівними епідемії чуми і холери були в середньовічних містах Європи, незважаючи на жорсткий карантин. В цей період тут панувала бездуховність, інквізиція, народ був до крайності грубим і аморальним. На Русі епідемії чуми були значно рідшими і менш жорстокими – прим. А. Ш.)

Давно відомо, що церковний дзвін негативно впливає на хвороботворні бактерії і віруси. Вірус грипу, вірус жовтухи і т.п. просто гинуть. Тифозна паличка гине протягом декількох секунд

Не всяка людина витримує дзвін. Є люди, і їх мільйони в сучасному світі, - які абсолютно не виносять дзвону. Я знаю керівника в одному з південних міст, що категорично забороняв дзвін. Він просто психічно хворів від цього звуку.

В 30-ті роки дзвони знімали не тільки за вказівкою зверху. Їх, в основному, знімали люди, що не виносили дзвону.

- Що Ви можете сказати про майбутнє нашого світу?

Квантова механіка відкрила двері іншого світу. Я вважаю, що в структурі пізнання людства 95% знань повинні бути підпорядковані богословським наукам, три-пять відсотків - філософським, а класичним емпіричним наукам можуть бути підпорядковані частки відсотку. Якщо така структура втримається, світ буде збережений. А зараз все навпаки. Наука ще скаже своє слово. Але потрібно, щоб народ це сприйняв і пізнав.

Інакше нам не піднятися на новий щабель еволюції.

З газети “Православний Таганрог”,
1998 р. (скорочено)

*      *      *

Наука, відкривши молекулярну будову світу, вважала, що це межа пізнання, що молекула - це ті матеріальні цеглини, з яких побудований світ.

Дійшовши до атома - знову гордо заявила, що саме атом - це неділима частинка, найменша цеглинка. Але подальші досягнення науки примусили вчених притишити голос. Вони прийшли до приголомшуючого відкриття - атом складається з часток, які мають хвильову структуру.

Ми знаємо про радіохвилі, хвилі рентгенівські, хвилі радіоактивні, хвилі світлові, і наша уява при цьому слові малює щось невидиме, невідчутне, ефемерне. Його не можна побачити, торкнутися, але воно існує. І тут вчені стверджують - що наш матеріальний світ, частинкою якого є ми самі, до якого звикли, і впевнені в його існуванні - в дійсності являє собою систематизоване скупчення коливань, хвиль. Весь Всесвіт - ефемерний, це всього-навсього коливання хвиль! І досить тим хвилям трішки змінити частоту чи амплітуду коливання, як зникнуть галактики у Всесвіті, погаснуть зірки, спалахнуть нові, проросте зерно, народиться чи помре людина... Все існує і тримається на цих коливаннях, точніше є цими коливаннями...

А що, коли в майбутньому наука відкриє, що ці коливання модульовані (частотно, амплітудно чи невідомо як)? Тоді зрозуміло, що ці хвилі, як план, схема чи карта, несуть інформацію про весь світ. І весь матеріальний світ це не що інше, як відтворення цієї інформації.

Як в кількох мікроскопічних генах клітини міститься вся інформація про організм, вид, будову, навіть долю та характер, так в цих хвилях міститься інформація про весь Всесвіт, в тому числі і та, що знаходиться в генах.

Але надати хвилям модуляцію, тобто систематизувати, внести в них інформацію може тільки розум. Тоді хто заклав цю інформацію в хвилі, які існували ще до створення світу? Це міг зробити тільки Бог - Вищий і Вічний Розум.

Все це логічно, і тому сучасна наука притихла. Логічно науці визнати Бога, а значить - релігію, а значить - Спасителя, і Новий Завіт, і його заповіді, і потойбічне життя, і кінець світу, і Страшний суд. Всесвіт взаємопов'язаний і наука повинна визнати, що вона лише частина Буття і найчудесніше його відображення. Значить необхідно переглянути шкалу цінностей. І утвердити вищі духовні цінності - Бога.

Анатолій Шевченко,
м. Львів

 

На початок сторінки

Выгодные займы онлайн на карту для Вас.