Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№5 (67)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Неупиваєма чаша

Як збуваються заповітні мрії

Сповідь

Чи є УПЦ “п'ятою колоною”?

Сили небесні і сили людські

Виховання дітей

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Воскресіння Христове

Магніт серця

Дитяча сторінка
Втеча в Єгипет

Святі рівноапостольні просвітителі словенські Кирило і Мефодій

“И открылось мое сердечко...”

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

НОВИЙ МЕТОД ЗАЛУЧЕННЯ ДО ЦЕРКВИ
Як повідомило інформаційне агентство “Інтерфакс”, один з священиків у м. Чікаго вирішив платити гроші повіям і торгівцям наркотиків, якщо вони будуть відвідувати його проповіді. Священик церкви святої Савіни Майкл Пфлегер сподівається таким чином перемогти бідність і зупинити сутички між бандами. За кожні півгодини проповіді повіям і наркоторгівцям обіцяно по 50 доларів. Пфлегер довго міркував над тим, як направити на шлях Істини бандитів і повій. Своїми планами він поділився з парафіянами, які з ентузіазмом підтримали цю ідею, зібравши для неї близько двох тисяч доларів.
“Радіоцерква” 
ГЛАВА ЕЛЛАДСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ПРОТИ РЕЗОЛЮЦІЇ ЄВРОПАРЛАМЕНТУ
Архієпископ Афінський і всієї Греції Христодул виступив проти резолюції Європарламенту, яка пропонує розглядати зв'язки содомітів на рівні сімейних пар. Він вважає таке рішення “узаконенням гріха”. Содоміти протестують. “Я громадянин Греції і надіюся, що мій уряд захистить мої права і не дозволить попирати їх ніякій Церкві”, - заявив лідер асоціації содомітів Греції. Така заява свідчить про впевненість лідера содомітів у підтримці з боку грецької держави, незважаючи на те, що Греція є країною, де Православ'я має статус державної релігії, і керівники держави приводяться главою Церкви до присяги Святій Трійці перед ставленням на посаду. Церква займає сувору і справедливу позицію не тільки по відношенню до содомізму. Недавно вона нагадала про недопустимість “звичайного” сексу до шлюбу, хоча реально молодь на практиці ігнорує цю заборону. Зрозуміло, що в полі зору Церкви знаходяться найрізноманітніші світські проблеми, в тому числі і культурного характеру. В одній з останніх проповідей архієпископ Христодул застеріг віруючих перед загрозою “глобалізації”. “Цілком ясно, що якщо національна відміна в Європі зникне, то Європа перетвориться в кладовище культур, а молодь... у варварів, відірваних від своїх коренів”, - заявив він. Відмітив також, що сучасні “сини пітьми” вимагають від Церкви “адаптації до нових умов і вимог часу. Іконоборці завжди були серед нас, але їх завжди перемагали”.
ІТАР-ТАСС

Священий синод Елладської Православної Церкви (Греція) осудив книгу в минулому лівого депутата Парламенту Мимиса Андрулакиса за богохульство по відношенню до Спасителя і святої Марії Магдалини. Ієрархи ЕПЦ одобрили дію православних активістів у Салониках, які цього року влаштували показове спалювання книги. На автора, а також на видавця цієї книги, прокурором Салонік була заведена кримінальна справа за образу почуттів віруючих. Така позиція Церкви викликала осуд лівих політичних партій країни, які виступили проти судового переслідування письменника. Сам автор богохульної книги стверджує, що це все є політичною кампанією проти нього.
Ці події викликали суперечки в парламенті відносно ролі Церкви в житті країни. Справа в тому, що Церква в Греції не відділена від держави, і виступ архієпископа Христодула проти руйнування “цінностей еллінізму і Православ'я” буквально потряс ліві кола і пресу. Церкві “нагадали“ про її привілегію накладати вето на відкриття неправославних культових споруд, на введення за її вимогою графи в паспорті з вказівкою про віросповідування, та інш. Постало питання про відділення Церкви від держави. Але, врахувавши, що 98% населення Греції становлять православні, прем'єр-міністр відклав розгляд цього питання, доки суспільство “не дозріє” до відділення Церкви від держави.

ФРАНС ПРЕС 
ІЗРАЇЛЬ СВЯТКУЄ 9-го ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ
Рішення про введення Дня Перемоги у список держаних свят було прийнято міністерською комісією. Починаючи від цього року 9-те травня буде щорічно відмічатися як державне свято. В цей день на меморіальному комплексі відбудеться офіційна церемонія пам'яті солдат, що загинули на полях Другої світової війни. Урочисті заходи проводитимуть в частинах і підрозділах ізраїльської армії. Заплановані і інші заходи.
"Радіоцерква" 
СЕКТА "БІЛЕ БРАТСТВО" НАЗНАЧИЛА ДАТУ КІНЦЯ СВІТУ
Секта повідомила листом журналістів, що День Страшного Суду наступить 17 лютого майбутнього року. Саме тоді, за словами авторів листа, закінчиться “рік помсти за кров, сльози і страждання “Білого Братства”. Цікаво, що гнів “Матері Світу “ направлений перш за все на місто Київ. Столиці України, що вигнала “Марію Деві Христос”, віщується повне руйнування. На решту території України Марія Цвигун обіцяє наслати “політичні, економічні і стихійні катаклізми, мор, невиліковні хвороби, смертоносну радіацію і космічне випромінювання”. Вони не приховують ненависті до всіх, хто не прийняв вчення секти. Не обійшли стороною і Православну Церкву. Що ж, насичений злобою і ненавистю лист “Білого Братства” говорить сам за себе. А відносно “штучного кінця світу”, то “Біле Братство” пророчило його ще в 1993 році. Думаємо, що це не остання їхня дата Страшного Суду. Тільки жаль, що для прихильників цього “братства” майбутній Божий Суд буде дійсно страшним.
"Радіоцерква"

 

На початок сторінки