Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№4 (66)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Помяни мя, Господи, в Царствії Твоїм

Як готуватися до святого Причастя

Сповідь

Таїнство Соборування

Училище благочестя

Спокуса "цілительства"

Архімандрит Іустин (Попович). Схід чи Захід

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Чи вміємо прощати і миритися?

Дитяча сторінка
Червоногрудка

Чи була княгиня Ольга українкою?

Що таке духовна культура?

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

ПОМЯНИ МЯ, ГОСПОДИ,
В ЦАРСТВІЇ ТВОЇМ

У Великий Четвер, напередодні хресних страждань і смерті, Христос Спаситель світу здійснив Тайну Вечерю, на якій були присутні всі дванадцять учнів Христових.

“І коли вони їли, Ісус узяв хліб і, благословивши, переламав, і, роздаючи ученикам сказав: прийміть, споживайте; це є Тіло Моє. І, взявши чашу та подякувавши, подав їм і сказав: пийте з неї всі, бо це є Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів.” (Мф. 26, 26-28).

В Святій Тайній Вечері Спаситель виявив свою невимовну любов до розкаяних грішників тим, що на землі встановив Святу Євхаристію, дав Своє Тіло і Кров для спасіння світу. Рідна мати, з любові до своєї дитини годує її молоком своїх грудей, а Христос возлюбив нас ще до створення світу тисячократною любов'ю, бо в Таїнстві Євхаристії дає Своє Тіло і Кров для спасіння нашої безсмертної душі. В цій Святій Вечері Христос зробив учасниками не тільки Апостолів, а й побажав, щоб цілий рід людський здобував в ній силу і спасіння для своєї душі, і тому заповів: “це творіть на Мій спомин” (Лк. 22, 19). Ісус Христос, причастив Своїх учеників на Тайній Вечері, щоб вони на спомин про Нього і самі відправляли це священнодійство.

Прийнявши цю спасенну заповідь, учні з усією пильністю, любов'ю, великим благоговінням і страхом Божим дбали про те, щоб заповідь Спасителя точно виконувалась.

Відтоді, у всі часи християнства приноситься Безкровна Жертва, а віруючі причащаються Тіла і Крові Христових. Ця Свята Жертва буде приноситись до того часу, доки не прийде Цар Слави судити живих і мертвих. Про це свідчить апостол Павло: “Бо кожного разу, коли ви споживаєте хліб цей і п'єте чашу цю, смерть Господню сповіщаєте, доки Він прийде” (1Кор. 11, 26). Таїнство святої Євхаристії є незбагненним перетворенням хліба і вина в істинне Тіло та істинну Кров нашого Спасителя. “Хто їсть Мою Плоть і п'є Мою Кров, має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день”(Ін. 6, 54).

Ось настав Великий Піст, час покаяння, час посиленої молитви, час святої сповіді і прийняття святих Христових Тайн. Піст в Церкві встановив Сам Христос. “Тоді Ісус виведений був Духом у пустиню для спокушання від диявола, і, постившись сорок днів і сорок ночей, наостанку зголоднів” (Мф.4,1-2). Ця подія повчає і нас, щоб і ми постились тілесно, щоб встояти перед спокусами. В дні Великого Посту Церква закликає усіх нас до посиленої молитви і покаяння в гріхах. Всі християни поспішають в храм, щоб тут ревною молитвою і сокрушенним серцем через сповідь приготувати себе до Причастя. Таїнство Причастя живить нашу душу і тіло і допомагає нашому укріпленню в духовному житті, воно служить для нас запорукою нашого майбутнього воскресіння і вічного блаженного життя.

Святитель Іоан Златоуст повчає нас: “Кожному християнину належить якнайчастіше причащатися Пречистих Тайн Христових і каятися в гріхах своїх, що приносить велике очищення. А коли хто цього не сотворить, а трапиться йому померти, то краще такій людині було б не родитися на світ.” А що говорити про людей, які за все своє життя не пізнали цього спасительного Таїнства. Який же суд чекає на них? Сам Христос на це відповідає: “Істинно, істинно кажу вам: якщо не будете споживати Плоті Сина Чоловічеського і пити Його Крові, то не будете мати життя в собі” (Ін. 6, 53).

Сприймаючи слова Господні, будемо приступати до спасительного таїнства Причастя на відпущення гріхів і для життя вічного, очистивши свою совість покаянням. Після щирої сповіді будемо приймати святі Тайни з чистим серцем, благоговінням і страхом Божим. Хто приступає до святої Чаші “...недостойно, той їсть і п'є на осудження собі” (1Кор. 11, 29). Нехай Господь в святій тайні Євхаристії буде завжди нам помічником і споспішником на всяке діло благе во славу Пресвятого Імені Його.

Вечери Твоєя Тайния днесь, Сине Божий, причасника мя приіми;
Не бо врагом Твоїм тайну повєм, ни лобзанія Ті дам, яко Іуда,
Но яко разбойник ісповєдую Тя:
Помяни мя, Господи, во Царствії Твоєм.

Митрофорний протоієрей Володимир Бабич,
кандидат богослов'я

 

На початок сторінки