Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№3 (65)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

3 березня - початок Великого посту

Сповідь

Ім'я зброї - гріх

Телегонія та значення таїнства шлюбу

В'язні Вартової Башти, або Армагеддон через "Свідків Єгови"!

Секта "Свідки Єгови" в Австрії протестує проти нового закону

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Писанка  (сценарій для святкового ранку)

Дитяча сторінка
Колодязь Мудреців

Що душа бачить на "тому" світі?

Молитва як особливий стан людини

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 


 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 

 
    

СЕКТА “СВІДКИ ЄГОВИ” В АВСТРІЇ ПРОТЕСТУЄ ПРОТИ НОВОГО ЗАКОНУ

В Австрії прийнятий новий федеральний закон “Про юридичну реєстрацію релігійних організацій” Парламент значно послабив діючий до цього закон про релігійні організації. Так, згідно старого закону (прийнятого у 1874 році) організація, яка хоче отримати державну реєстрацію, повинна проіснувати на австрійській землі не менше 20 років. Згідно нового закону для реєстрації досить 10 років.

Кількість послідовників нової організації повинна бути не менше 0,2 % від загальної кількості населення (для Австрії це 16 тис. чол.). Крім того, ця організація повинна використовувати свій дохід і свою власність на релігійні потреби, позитивно відноситися до суспільства і держави і не виступати проти інших юридично визнаних церков, релігійних товариств та інших релігійних організацій.

Згідно нового закону в країні вводиться нова категорія релігійних громад - релігійна асоціація. Такі організації не мають права на державну підтримку релігійної освіти, на ефірний час на телебаченні та радіо, на податкові пільги. Цими правами в Австрії мають право користуватися тільки 12 церков і релігійних об'єднань, в тому числі: Католицька церква, церква Євангелістів, Православна Церква, іудейська, ісламська, буддистська громади.

Релігійними асоціаціями визнані: “Свідки Єгови”, община п'ятидесятників, “Церква адвентистів сьомого дня”, “Релігія Бахаї” та ін. Тобто вони офіційно внесені до категорії сект.

“Свідки Єгови” заявили про незадоволення такою реєстрацією, а також новим законом, який на їх думку вводить дискримінацію релігійних організацій.

Але їх аргументація некоректна. Держава повинна бути нейтральна з релігійної точки зору. Але держава має право надавати матеріальну підтримку релігійним організаціям за послуги, які вони надають суспільству, допомагаючи створенню шкіл і лікарень, утримуючи культурні і історичні пам'ятники, і, що найважливіше, підтримуючи моральні засади, в які входить і повага до самої держави.

Постійна присутність “Свідків Єгови” в громадських місцях, де вони ведуть агітацію, їх відношення до держави як до творіння сатани, заборона певних видів медичної допомоги, відмова в соціальних виплатах для пенсій своїм працівникам, відмова від громадянської і військової служби аж ніяк не розцінюється як послуга суспільству.

Журнал “Прозрение”, №1, 1999

 

На початок сторінки