Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№2 (64)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Іконографія Різдва Христового

Де Христос - там перемога світла

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до народу України

Мене арештували прямо в Володимирівському соборі…

Молитва серця

Преподобний Прохор

Роздуми про сенс життя

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Таємниця Снігової Королеви

Дитяча сторінка

Що душа бачить на "тому" світі?

Обережно - фальсифікація!

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Костенко

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
tarasiy@compclub.lviv.ua
 

 
    

ЗВЕРНЕННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ДО НАРОДУ УКРАЇНИ

Улюблені у Христі брати і сестри!

З ласки Божої наблизилися ми до славного і величного ювілею 2000-ліття пришестя на землю Сина Божого, Господа нашого Ісуса Христа. Відкривається нова сторінка в історії не лише Святої Церкви Христової, а й усього людства. Ми вступаємо в третє тисячоліття. У цей ювілейний рік з особливою увагою ще раз розважмо велич тієї події, яка відбулася 2000 років тому в далекому, в географічному плані, але так близькому кожному християнському серцю місті Віфлеємі. Богонемовлятко Христос приніс на землю довгождану радість, радість духовного відновлення та спасіння. Принесімо Христу Спасителю вдячність з глибини наших сердець за Його любов до роду людського в цілому і до кожного з нас окремо, схилімо свої голови перед Його хресним подвигом.

Кінець другого тисячоліття ознаменувався значними і великими змінами в житті нашого українського народу - відродилась Українська держава, почала відроджуватись духовність нашого суспільства. Гарантом єдності народу та чистоти духовного відродження була, є і буде канонічна Українська Православна Церква, незважаючи на потужні спромоги сил зла звести на ніщо її силу, вплив та значення. Сьогодні вона об'єднує найбільшу частину віруючих нашої Української Держави. Духовно зміцнілою та оновленою вона вступає в третє тисячоліття, що вселяє надію на те, що ми будемо будувати наше майбутнє на основах християнських цінностей та християнської моралі. Бережіть та укріпляйте, улюблені у Христі, нашу Святу Православну віру, історичну віру святого князя Володимира та княгині Ольги, віру наших дідів та прадідів. Віримо, що Господь у Своєму великому милосерді допоможе нам зцілити всі розколи і роз'єднання, зібрати всіх, хто зійшов зі шляху істини, у лоно рідної законної Української Православної Церкви. Хай з'єднає всіх нас любов Божа біля ясел новонародженого Христа. В цей ювілейний рік піднесіть свої щирі молитви до Господа за нашу Богом бережену Державу, щоб Він дав нашим правителям у новому тисячолітті нові сили, новий розум і нову мудрість будувати нове суспільство, гідне людини.

Вступаючи в нову епоху, ми плекаємо в серці надію на те, що вона буде кращою та світлішою. Але багато в чому це залежить від кожного з нас, від висоти нашого духовного покликання, від нашої сумлінної праці на загальне добро. В новому тисячолітті і ми повинні духовно оновитися. Українська Православна Церква закликає всіх громадян України присвятити цей ювілейний рік справам добра і милосердя. Саме в цей рік ми повинні більше уваги приділити тим, кому зараз особливо важко - хворим, немічним, бідним, старим людям, які залишились на самоті, дітям, які опинились без батьківської опіки. Святий обов'язок християнина, особливо в дні цього року, наслідувати Христа у своєму житті та в повсякденних справах. Кожна справа милосердя, кожний прояв християнської любові до ближнього - це наш особистий дарунок Богонемовляті Христу і водночас фундамент щасливого майбутнього нашої країни. Зміцнення духовних підвалин суспільства дасть нам сили подолати будь-яку кризу. Християнська любов і солідарність допоможуть нашому народу зробити Україну третього тисячоліття процвітаючою та сильною державою.

Зустрічаючи з такими думками 2000-літній ювілей Різдва Христового, нагадуємо вам слова святого апостола Павла з листа до Єфесян: «Отже, я, в'язень ради Господа, благаю вас поводитися гідно звання, до якого ви покликані, з усякою смиренномудрістю й лагідністю та довготерпінням, терплячи один одного любов'ю, прагнучи зберігати єдність духу в союзі миру» (Єф.4,1-3).
 

Священний Синод також звернувся до Президента України, Верховної Ради України та Уряду України з проханням прийняти Закон України «Про амністію з нагоди 2000-ліття Різдва Христового»

Ми, учасники засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, що відбувся у Києво-Печерській Лаврі 28 грудня 1999 р., звертаємося до Президента України, Верховної Ради України та Уряду України з проханням прийняти Закон України «Про амністію з нагоди 2000-ліття Різдва Христового».

Наше звернення грунтується на тому, що на адресу Предстоятеля Української Православної Церкви та керуючих усіх єпархій УПЦ надходять численні листи від засуджених до позбавлення волі осіб та членів їх сімей з проханням сприяти у прийнятті в Україні, з нагоди 2000-ліття Різдва Христового, акту амністії.

У листах, що надходять до УПЦ ув'язнені повністю визнають свою велику провину перед Українською державою і суспільством, щиро каються у скоєних ними злочинах і запевняють, що остаточно стали на шлях перевиховання та виправлення.

У більшості із них склалися винятково важкі сімейні обставини - без необхідної моральної підтримки та матеріальної допомоги залишилися жінки, неповнолітні діти та батьки, дуже часто - люди похилого віку. В усі часи Церква розділяла скорботу в'язнів і молилася за них у прощенні їм Господом нашим Ісусом Христом їхніх гріхів.

Тому сьогодні, з нагоди 2000-ліття Різдва Христового, ми просимо Президента України, Верховну Раду України та Уряд України проявити милосердя і прийняти відповідний Закон України «Про амністію», який би став виявом доброї волі нашої Держави - незалежної України до своїх співвітчизників, що з різних причин попали в таку біду, дозволив би значній кількості засуджених покращити стан свого нинішнього положення і положення своїх сімей та повернутися до нормального повноцінного життя.


 

На початок сторінки