Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№12 (74)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

“Радуйся, Варваро, Невісто Христова прекрасная!”

Заява Священного Синоду Руської Православної Церкви

Анастасія, або про що дзвенить кедр?

Поведінка в монастирі

Виганяючи бісів

Найголовніший гріх

Захистимо Православ'я!

Американський фашизм

Здоровий дух - здорове тіло

Сповідь

Дитяча сторінка
З життя святителя Миколая

На допомогу вчителю "Християнської етики"
Золоте правило

Відкритий лист до братів і сестер, які відійшли від Православ'я в католицизм грецького обряду

Запитуйте - відповідаємо!

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

АМЕРИКАНЦІ ХОЧУТЬ КЛОНУВАТИ ХРИСТА!..
Чотирнадцять представників різних релігій об'єдналися, щоб почати “Проект Друге Пришестя”.

Тоді, як більшість християн вірять у те, що Ісус Христос колись знову прийде на Землю з небес, навряд чи вони припускають, що він може появитися... з пробірки. І це станеться, якщо групі вчених і віруючих з Каліфорнії вдасться здійснити “Проект Друге Пришестя”: вони хочуть клонувати Ісуса Христа.

Ентузіасти вчепилися за технологію клонування, як за шанс відродити Ісуса Христа в наш час і з'ясувати, чи спроможний він творити всі ті чудеса, про які стільки написано в Біблії. “Ми більше не можемо покладатися на надію і молитву, очікуючи Христа. Щоб спасти світ від гріха, ми повинні клонувати Ісуса! - говорить лідер групи Адам Парфрей. - У нас є технологія, за якою ми можемо відродити його прямо зараз, і немає такої причини: ні моральної, ні юридичної, ні біблійної, щоб ми не могли цього здійснити.”

“Я сподіваюся, що це принесе мир усьому світу”, - говорить один з членів групи. До речі, в неї входять представники різних релігій.

Клонований ембріон Ісуса помістять в утробу молодої дівчини-добровольця, хто його і виносить. Експериментальне народження найзнаменитішої істоти на планеті члени групи намітили на 25 грудня 2001 року.

- Ми не плануємо вирощувати дитину в лабораторії і нав'язувати йому якусь віру. Якщо ця дитина буде тим, кого всі ми так чекаємо, то йому не потрібно вказувати шлях. Він знайде його сам, - заявляють експериментатори.

Де ж взяти ДНК Христа для клонування? Члени групи сподіваються взяти невеличкий зразок з одної християнської реліквії, яка повинна мати на собі частинки тіла Ісуса, наприклад, сліди крові або волосся. Учасники “Проекту Друге Пришестя” сподіваються на те, що власники священних останків будуть достатньо люб'язні і нададуть їм трохи генетичного матеріалу, а вчені погодяться провести всю процедуру клонування безплатно в ім'я великої цілі.

Звичайно, як і у всякій іншій справі, тут є потенційні пастки. По-перше, питання відносно істинності святих реліквій. Найбільш відомий приклад - Туринська плащаниця - тканина, якою був укритий Христос під час похорону. Дотепер вчені не можуть дати впевненої відповіді: справжня ця річ, чи середньовічна підробка?

По-друге, проблемою є і клонуванням 2000-літнього зразка ДНК. Біолог Артур Каплан, директор Центру біоетики з університету штату Пенсільванія, сказав, що для клонування потрібно добре збережена ДНК (звичайно таким і вважаються заморожені зразки). Малоймовірно, що хоча б один зразок, що дійшов до нас, задовольнив цей критерій. “Будь-яке ушкодження ДНК, мабуть, привело б до того, що процес клонування не вдалося б запустити або довести хоча б до початкової стадії, тому що ембріони теж утворювалися б з дефектами”, - сказав він.

Представники Церкви вважають проект “найвищою нерозсудливістю” і “дурістю, що не можна віднести ні до науки, ні до релігії”. І говорять, що примусове повернення Ісуса Христа на Землю недопустиме. Ще одна думка: генетично можливо відтворити Ісуса Христа, але він не буде сином Божим. Клон стане просто його спадково-ідентичним братом, народженим на 2000 років пізніше.

Світлана Хаблицька.
( За сторінками преси).

Коментар о. Антонія
- Ця інформація явно помилкова, оскільки при президенті США є консультаційна рада по біоетиці, що прийняла мораторій на клонування людських клітин на п'ять років. Відношення Церкви до цього експерименту різко негативне. Навіть звичайна людина не вичерпується тільки будовою тіла, і що вже говорити, коли мова йде про Боголюдину.

Коментар до коментаря
У США діє заборона на клонування, що стосується тільки значних державних компаній. Приватна ж фірма, у якої є і гроші, і вчені, з якими вона може домовитися, може клонувати кого завгодно і у будь-якій країні світу.


 

На початок сторінки