Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№11 (73)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Православ'я на межі тисячоліть

Спогад про чудо Архістратига Михаїла в Хонех (Колоссах)

Квітник духовний

Православний етикет

Гортаючи старі сторінки

І відають нащадки православних ...

Здоровий дух - здорове тіло

Сповідь

Дитяча сторінка
Жахливий гріх

Собор архістратига Михаїіла і Сил безплотних. Євангельське читання на празник і тлумачення блаженного Феофілакта, архієпископа болгарського

Важка ноша отця Сави

Хресний хід в Почаєві

Окультизм і розплата

Забуті гріхи

Суд над Христом

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

З УСЬОГО СВІТУ...

СУД ВИЗНАВ НЕЗАКОННИМ ПОКАЗ НА УРОКАХ ВАЛЕОЛОГІЇ МУЛЬТФІЛЬМУ-ПОСІБНИКА
Міський суд Санкт-Петербургу визнав незаконним показ на уроках валеології голландського мультфільму "Що зі мною відбувається?" Безпрецедентний для руської юриспруденції розгляд тривав два роки і завершився на користь приватного позову мами учениці школи №493 Кіровського району. Вона вважає фільм "розбещуючим, вульгарним і цинічним посібником по онанізму". На думку судових експертів, демонстрація фільму завдала духовної і фізичної шкоди дітям. Навчальний курс, що викладала в школі вчителька біології, не був затверджений комітетом по освіті м. Санкт-Петербурга. В той же час програма, що фіксує зайву і нездорову увагу підлітків на їхніх фізичних вадах, була рекомендована Російською асоціацією планування сім'ї /РАПС/. За даними, що пролунали в суді, експериментом з, так званого, "статевого просвітництва" було охоплено до 90 відсотків школярів з 220 міст РФ. У рішенні суду підкреслюється, що курси статевого виховання в школах не можуть викладатися без узгодження з батьками, в протилежному випадку порушується законодавство. Процес одержав широку суспільну підтримку: під зверненням в суд поставили підписи більше 6 тис. мешканців міста. Представником від позивача в суді виступив священик Володимир Рождєственський, що заявив про неприпустимість подібних програм в шкільній освіті, як такі, що не відповідають православній традиції.
"Соборність" 
УРЯД США ПРО СВОБОДУ ВІРОСПОВІДАННЯ
Уряд США опублікував доповідь про країни - порушники свободи віросповідання. Це - Китай, Ірак, Іран, Судан і Афганістан. Давні союзники США - Франція і Німеччина, зазнали критики за прийняті там закони, що обмежують релігійні меншості. У доповіді перерахований ряд заходів, що можуть бути застосовані до країн - порушників.
(Religion Today News) 
ВАХХАБІЗМ В УКРАЇНІ
Муфтій мусульман України шейх Ахмед Тамім зустрівся в Сімферополі з журналістами, і проінформував їх про те, що література, що пропагує ваххабізм безконтрольно поширюється в Україні на кошти Всесвітньої асамблеї ісламської молоді. Екстремісти мають намір перетворити Крим у плацдарм для експансії в сусідні країни. Ці книги закликають мусульман не коритися законам своїх держав, в яких вони мешкають, якщо ці закони розходяться з законами шаріату. 
ПІД ЧАС ВІЗИТУ В ОДЕСЬКУ ЄПАРХІЮ ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УПЦ ВІДПОВІВ НА ПИТАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ ПРО СТАН ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ
Відповідаючи на питання журналістів про стан Церкви в країні, Блаженніший Володимир підкреслив: “Треба сказати, що біда розколу торкнулася не тільки нашої Церкви і нашої країни. Такі ж проблеми в Болгарії, Румунії, Сербії. Так що не слід думати, що такі події відбуваються тільки в Україні. Розколи були з найперших часів християнства. Церква з ними боролася і приймала рішення на Вселенських та інших соборах. Що ж стосується єдиної Помісної Церкви в Україні, то ми вважаємо, що ця ідея - непогана. Ми віримо, що рано чи пізно, Православ'я в Україні буде єдиним, але нічого себе обманювати і втішати: це буде не так просто і не так швидко. Ми не проти того, щоб була єдина Православна Церква. Але потрібно, щоб це була церква законна, канонічна, яка буде визнана всіма Православними Церквами. Сьогодні є таке бажання, але немає механізму цього. Політики пропонують щось подібне до загального собору: всіх зібрати, клобуки білі з керівників зняти, та й об'єднати всіх. Це поверхневе рішення питання. Так можуть міркувати люди, що не знають ні канонів Церкви, ні її природи, ні її можливостей. Так, розкол в Україні - це велика рана на тілі Церкви. Але ми віримо, що там, де людина не може, Бог допоможе. Ми бажаємо єдності Православ'я”.
(Православ'я в Україні) 
КАТОЛИКИ НЕ ВВАЖАЮТЬ ПРАВОСЛАВНУ ЦЕРКВУ СЕСТРОЮ
Ватикан, 2 вересня. “Католицька Церква - мати інших християнських Церков і не може розглядатися як “сестра”. Вираз “Церкви-сестри” недопустимий у взаємовідносинах між католиками, православними і протестантами. Можна говорити лише про католицьку Церкву і деякі доктрини на Сході”. Таке послання до конференцій єпископів усього світу розіслав префект ватиканської конгрегації з питань віровчення кардинал Йозеф Ратцингер. Як повідомило релігійне інформаційне агентство “Адіста”, головний ідеолог “святого престолу” підкреслив, що питання не тільки в термінології, але й в суті справи. За його словами, “коли мова йде про Церкву, то мається на увазі єдина, свята, вселенська, апостольська Католицька Церква”. Її “сестрами” можуть іменуватися лише інші католицькі Церкви, підкреслив кардинал, додавши, що він виступає проти “примітивного екуменізму”.
ІТАР-ТАРС / Православ'я 2000

Коментар “Православного огляду”: “Проте, агентство “Благовіст-інфо” додає: “Крім того, підкреслено в документі, терміном “Церкви-сестри” може бути названа тільки та церковна громада, яка має “законний єпископат і євхаристію”, - зокрема, це відноситься до Православних Церков”. Таким чином, сенсації не відбулося, католики як і раніше можуть іменувати Православну Церкву “сестрою”. 
НА МІСЦІ ВБИВСТВА СВЯЩЕНИКА БУДЕ ЗБУДОВАНИЙ ХРАМ
На місці загибелі священика Олександра Меня закладений храм прп. Сергія Радонезького. Храм буде споруджений на кошти комерційних фірм. Олександр Мень трагічно загинув 10 років тому. Слідство дотепер не закрите. За останні десять років вчинено декілька десятків вбивств православних священиків. Серед них є і такі, що прийняли мученицьку смерть.
ІТАР-ТАРС / Православ'я 2000 
В АНГЛІКАНСЬКИХ ЦЕРКВАХ ВИРІШИЛИ РОЗМІСТИТИ БАНКОМАТИ
Англіканська церква планує встановити банкомати (автомати видачі грошей за кредитною карткою) в сільських церквах Англії. На думку англіканського церковного керівництва, банкомати зроблять церкви центрами громадського життя, як це було в середні віки. Єпископ Норвича Джеймс Грем заявив, що це чудовий почин. Нова ідея викликала обурення в англікан-консерваторів. Колишній міністр уряду торі лорд Сент-Джон Фослі оголосив проект дурістю. “Церква - священна, - заявив він. - Я не заперечую, щоб її використовували для концертів, але банкомати - це вже занадто. У сучасному суспільстві панують тільки гроші”. Вперше проект був запропонований на форумі “Церковна спадщина” під головуванням єпископа Лондона Річарда Чартреса. Він обговорювався Радою керування церков. Серед інших пропозицій - використання церковних приміщень у віддаленій місцевості для влаштування дитсадочків, Інтернет-кафе, поштових відділень і т.д. Очікують, що британський уряд позитивно поставиться до нового проекту.
НТВ / РАДОНЕЖ

 

На початок сторінки