Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№11 (73)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Православ'я на межі тисячоліть

Спогад про чудо Архістратига Михаїла в Хонех (Колоссах)

Квітник духовний

Православний етикет

Гортаючи старі сторінки

І відають нащадки православних ...

Здоровий дух - здорове тіло

Сповідь

Дитяча сторінка
Жахливий гріх

Собор архістратига Михаїіла і Сил безплотних. Євангельське читання на празник і тлумачення блаженного Феофілакта, архієпископа болгарського

Важка ноша отця Сави

Хресний хід в Почаєві

Окультизм і розплата

Забуті гріхи

Суд над Христом

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ОКУЛЬТИЗМ І РОЗПЛАТА

Як багато людей спокусилося казочками чаклунів, екстрасенсів, йогів та інших окультистів, що обіцяли своїм послідовникам непохитне здоров'я, феноменальні можливості, дуже довге і щасливе життя. Але натомість приходили важкі хвороби і нещастя, які кінчалися болісною смертю в молодому віці.

Знаменита цілителька Тамара Воробйова удостоїла мене лише миттєвої зустрічі - на платформі станції метро. Але отриманої інформації виявилося більш ніж достатньо.

- От про що треба писати! - настановчо вимовила Тамара Василівна і, не звертаючи уваги на навколишніх, оголила ліву руку і приклала до внутрішнього згину ліктьового суглобу, вертикально, чайну ложку. Срібло ніби прилипло до шкіри. “Чарівниця” трохи її зрушила, демонструючи, що прилипання ні при чому. Ложка продовжувала висіти в неприродньому стані всупереч закону тяжіння. Сили тертя було явно недостатньо, щоб зупинити падіння металу. Можна було подумати, що він примагнітився до людської шкіри всупереч науці. І отут я зауважив, як сильно тремтять її пальці: вона з зусиллям брала і утримувала листи паперу...

Але це не алкоголізм, а щось серйозніше. Я вперше зіткнувся з цим років п'ятнадцять тому. Артист оригінального жанру Валерій Авдєєв “зусиллям думки” примагнічував мідні монети до чола, скронь, згинів ліктьових суглобів. А ще він, махаючи руками, розкручував магнітну стрілку компаса під ковпаком. Цей експеримент спостерігали вчені і майже мліли від захоплення: на їхніх очах відбувалося те, чого не повинно бути ніколи: людина ставала “магнітом”.

- “Шиза” в мені грає, - з посмішкою відповідав артист на питання про природу цієї властивості. Але якось сказав мені по секрету: - Ці досліди вдаються, коли п'єш багато кави або приймаєш отруту малими дозами.

Кров “ходить ходуном”, а в ній багато заліза - прискорений рух заряджених часток, схоже, викликає електромагнітну індукцію...

А “шизу” Валерій Васильович викликає настойкою мухомора: почав її пити з однієї краплі і довів заледве чи не до склянки. Це потрібно було йому для галюцинацій і розкриття резервних можливостей, наприклад - переміщення предметів фізичними полями рук (телекінез). Багато “начудив” артист Авдєєв на естрадних сценах і в школах екстрасенсів, де викладав. Але до чого привели ці забави?

Першою жертвою стала його дочка: вона ненароком втопилася в ставку. Валерій Авдєєв почав переконувати, що “її погубили кегебешники”, що нібито загрожували йому розправою, якщо він не припинить пропаганду екстрасенсорики.

У Авдєєва були такі ж тремтливі пальці, лиховісний блиск в очах, як і у Воробйової. І розповіді про те, як під дією отрути розкриваються паранормальні можливості...

До речі, сполуками ртуті “лікувався” на старості років Ісаак Ньютон. Вчені виявили в його кістках концентрацію цього металу, яка у тисячу разів перевищувала норму. Цією отрутою сер Ісаак зруйнував собі нервову систему і збожеволів. Колишній корифей став писати маячні книги, від яких жахалися його шанувальники. У нього появилися паранормальні можливості... “При лікуванні ліками “вітурід”, активна основа якого - ртуть у біотичному стані, - пише у своїй статті Воробйова, - у всіх пацієнтів появляється феномен: деякі місця людського тіла утримують металеві предмети вагою від 1-2 грамів до 2-3 кілограмів”.

А далі виникає страхітлива суміш науки й окультизму. Виклад східної філософії про енергію Кундаліні і сім чакр, цитати з агні-йоги, астрологічні прогнози виходить послуговуються... механізмом лікування сполуками ртуті, а це отрута. Навіть хімічним формулам і фізичним законам надається окультна інтерпретація!

Всі, хто захопився східними релігіями, як правило, вмирають від раку, що виникає раптово і розвивається так швидко, що лікарі не встигають прооперувати. Але нерідко вони не доживають до смертної недуги: потрапляють у катастрофи, стають жертвами бандитів або самі вбивають себе в стані гострого психозу. Характерний приклад: у Центр реабілітації потерпілих від тоталітарних сект звернулися по допомогу два аматори агні-йоги - з їх групи в 15 чоловік вижили тільки семеро, інші померли по причинах, названих вище. А найбільше сильні й енергійні окультисти не вмирають, але зі страхом спостерігають, як гинуть їх рідні.

Православні богослови доводять, що не можна входити в галузь релігії з псевдонауковим інструментом - самовпевнені дослідники одержують за це найсуворіше покарання. Бог змушений оберігати від цікавих таємні механізми управління світами. Адже, заволодівши цими знаннями, грішні люди можуть зруйнувати всесвіт, що недопустимо. Надто цікаві гинуть або відступають, коли гинуть, близькі їм, люди. Не відаючи, що творять, до такого фіналу прямують окультисти, що намагаються науково пояснити релігійні істини.

Всі блага, які наобіцяли східні релігії, виявилися ілюзорними. Насправді окультисти одержали протилежне - хвороби, нещастя, смерть. Недарма винуватця цих метаморфоз у Православ'ї називають “батьком обману”.

Але ще гірше живим, що погубили близьких людей і багато років горітимуть на повільному вогні власної совісті, що страшніша за пекельне полум'я.

Хто бажає повторити цей гіркий досвід?

Дмитрук Михайло Олексійович
“Русский Дом”, липень 2000

 

На початок сторінки