Світло Православ'я
    Видання Львівської єпархії Української Православної Церкви
 

Інтернет-версія газети
"Світло Православ'я"

Архів номерів

  
№11 (73)  2000 р.

Анонс номера

Зміст номера:

Православ'я на межі тисячоліть

Спогад про чудо Архістратига Михаїла в Хонех (Колоссах)

Квітник духовний

Православний етикет

Гортаючи старі сторінки

І відають нащадки православних ...

Здоровий дух - здорове тіло

Сповідь

Дитяча сторінка
Жахливий гріх

Собор архістратига Михаїіла і Сил безплотних. Євангельське читання на празник і тлумачення блаженного Феофілакта, архієпископа болгарського

Важка ноша отця Сави

Хресний хід в Почаєві

Окультизм і розплата

Забуті гріхи

Суд над Христом

З усього світу...

 
 
 

Газета
"Світло Православ'я"

Засновник і видавець:
Львівське єпархіальне управління Української Православної Церкви.
Реєстраційне свідоцтво
КВ-975.
Виходить з 1.01.1994р.

Редакційна рада:
протопресвітер Василій Осташевський,
священик Андрій Ткачов,
Анатолій Шевченко,
Оксана Жаборинська

Адреса редакції:
79008, м. Львів,
вул. Короленка, 3.
а/с 1352

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail:
alexdeni@mail.ru
 

Rambler's
Top100
TopList
Від   20.1.2001

ЧИСТЫЙ ИНТЕРНЕТ - logoSlovo.RU
Від   24.1.2001


 

Львівська єпархія
Української Православної Церкви

Інтернет-версія газети `Віра і культура`
 
Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)
 

 
    

ХРЕСНИЙ ХІД В ПОЧАЄВІ

14 жовтня на празник Покрови Богородиці відбувся хресний хід з чудотворною іконою Божої Матері від Почаївської лаври до околиці Почаєва, де напередодні була побудована при дорозі капличка. Хресний хід очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій.

З сонмом священиків та братією Почаївської лаври він урочисто відслужив святкову Літургію в Успенському соборі, де зібралося багато людей. Всі старанно молилися до Матінки Божої, щоб зберегла і покрила Своїм омофором. Після Літургії священнослужителі урочисто винесли з храму чудотворну Почаївську ікону. Їх зустріли з великою іконою Спаса Нерукотворного і православними козацькими знаменами донські козаки. Ікону, писану на полотні, і знамена вони привезли з собою. Цього дня, 14 жовтня 2000 року, Почаївська Лавра святкує своє 550-ти річчя. Цей празник обдарував всіх молитовним, піднесено-благоговійним і урочистим настроєм.

Здавалося, козацькі знамена сягали неба, як і молитва козаків, що міцно тримали древка в руках. Їх обличчя під час молитви говорили про те, яку потрібно мати тверду і непохитну віру, щоб через всі перешкоди пронести знамена в Почаївську лавру. ...О мірє всєго міра... тріпотіли козацькі знамена. Саме такі наміри і тверду віру повинен мати християнин.

Хресний хід розпочався о першій годині дня. З архієпископом Сергієм на чолі йшла братія Почаївської лаври з хоругвами, а за ними - сотні прочан.

Голову колони увінчала ікона Спаса Нерукотворного і козацькі знамена. За ними несли чудотворну Почаївську ікону, яка сяяла, як сонце, і чудесною силою свого сяйва притягувала до себе все більше і більше людських сердець. Число їх налічувало сотні, а може і тисячі. Можливо і напевно, в цей день траплялися чудеса, які поки що залишаються тайними, але час виявить їх.

Священство молилося, співаючи тропарі і молитви до преподобного Іова, до Божої Матері, щоб освятили своїм ходатайством хресний хід, а прочани дружно підспівували. Неможливо словами описати цей урочистий хід з іконою. Кожен в собі відчував благодатну радість і силу празника Покрови Богородиці. Цією ж радістю Владика Сергій щедро ділився з кожним зустрічним, як батько, що готовий прийняти всіх немічних і обтяжених долею. Діти радісно забігали вперед до знамен. І ось хресний хід прийшов до зазначеного місця і зупинився біля прекрасно збудованої каплички. Тут архієпископ Сергій відслужив урочистий молебень і сказав проповідь на честь празника Покрови Богородиці та 550-ти річчя Лаври. Після проповіді Владика Сергій освятив капличку. Тепер хресний хід з чудотворною іконою рушив назад до Лаври, яка яскраво сяяла на сонці золотими куполами і кликала до себе. Дорогою братія співала молитву: “Радуйся, Радосте наша, покрий нас от всякаго зла чесним Твоїм омофором...”, а в душі відчувалося таке тепло і втіха... Владика Сергій щедро і радісно кропив святою водою всіх присутніх. Коли краплини святої води зросили обличчя прочан, вони відразу стали ще бадьорішими і ще радіснішими, отримавши сили йти далі з Богом. Попереду виднілася Почаївська лавра, саме вона піднімала дух віруючих під неустанним Покровом Божої Матері. Кожний крок до Лаври ставав твердішим і непереможним.

Ось яку силу та віру дав хресний хід прочанам. Такий вид молитви, як хресні ходи, дуже необхідний для нас, бо ми духовно немічні, а вони підносять і укріплюють дух кожного віруючого. Дай Боже всім пройти хоч раз в житті хресним ходом з чудотворною іконою, і всі хвороби і скорботи, як рукою зніме. Найголовніше - зробити зусилля для першого кроку, а Господь допоможе звестися на ноги і сміливо йти тернистим шляхом до спасіння. Нехай Мати Божа усім вам допомагає і кріпить у добрих справах. Слава Богу за все!

Софія Верещак
Львівське молодіжне братство

 

На початок сторінки